Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon volt-e és ha...

Magyarországon volt-e és ha igen hol és mennyi ICBM (intercontinental ballistic missile) a hidegháború alatt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom pl a Bakonyban voltak silók.

De nem vagyok szakértő,lehet ez nem biztos info.

2012. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:
Miután az oroszok kivonultak úgy emlékszem kiderült, hogy volt tározó a Tököli reptér környéki katonai objektumokban. Úgy tudom siló nem volt, azt gondolom ezek vagy mobil egységről vagy repülőről indíthatóak voltak. A reptér miatt utóbbira szavaznék. Természetesen erről nem tudott a hazai vezetés, a fent említett silókat már nehezebb lett volna eltitkolni előlük.
2012. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Komplikato ***** válasza:

Egyébként a témában az a vicces, hogy egy papírgyűjtés alkalmával sikerült olyan 10 évesen hazavinnem egy olyan kb. 40-60 oldalas színes szagos katalógus jellegű füzezett, amiben ékes magyar nyelven és iszonyat részletes színes műszaki rajzokkal és képekkel az összes keleti és nyugati ICBM rakéta leírása volt. Mivel nem nyűgözött le a technikai blabla egy pár évvel később másik papírgyűjtésen kötött ki.

Csak mai fejjel gondoltam bele mit kapott volna az az arcára aki sima szemétbe tette bele. :)

2012. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Alkalomadtán majd megtanulhatnád a magyar nyelvet is, ha magyar oldalakon akarsz kérdezősködni. Addig is majd én fordítok helyetted míg nehézségeket okoz neked a nyelv:


interkontinentális ballisztikus rakéta

2012. okt. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4.: sem az "interkontinentális", sem a "ballisztikus" nem kifejezetten magyar szavak. De még a "rakéta" sem. :P
2012. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ICBM nem, SRBM igen.
2012. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kedves negyedik, nem értem teljesen a felvetésed és hogy miért jó kötözködni neked de hát sajnos ilyen vagy... másrészről meg ICBM nem rövidítése a "interkontinentális ballisztikus rakéta"-nak úgyhogy nem kéne okoskodni. És ha te csak magyarul tudsz és mindent le kell fordítani neked hát az pech.
2012. okt. 19. 19:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi Komplikato a választ!:) áááá de megnéztem volna azt a könyvet!!!!!!! Nagyon érdekes lehet pedig!:))
2012. okt. 19. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!