Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A székelyek azok magyarok...

A székelyek azok magyarok vagy más nép?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 23:27
1 2 3
 11/24 mustafa33 ***** válasza:

Én a székely - palóc hasonlóságot bírom.

Beszédben, hitvilágban, mesékben (Attila, Csaba, hunok...).

2012. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én székely vagyok és az idősebb emberektől hallotam , mikor még kicsi voltam, hogy Csaba hun királyfi népe vagyunk. Legalábbis ezt vallották a mi eleink.

Sok elmélet született a székelyek eredetéről, de erre pontos választ egyértelműen még senki sem talált.

Olvastam itt a válaszok közt, hogy a székelységet és csángóságot közös nép elemnek hiszik.

Pedig ez nem igy van, mert a székely és a csángó két különböző nép. Bár magyar anya nyelvünek vallják közüllük sokan magukat(persze ma már nem mind), mint ahogy a székelyek is magyarnak vallják magukat. De attól még nem úgyanaz a két nép, ezt itt erdélyben mindenki tudja.

A csángokra mondják inkább, hogy besenyő vagy kun eredetüek...


A mai magyarok felmenői sem mind magyarok, mert sok más nép elemel is keveredtek az évszázadok során. Szlávokkal, németekkel, kunokkal... és még sorolhatnám.

Nos itt székelyföldön is van rá példa, hogy székelyek keveredtek más népekkel. Például nekem a székelyek mellett anyaországi magyar és szláv felmenőim is vannak.


Inkább Széchenyi Istvánt idézném aki szerint "Nyelvében él a nemzet"

Erről székelyként én is hasonlóan válekedem.

2012. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

"A mai magyarok felmenői sem mind magyarok, mert sok más nép elemel is keveredtek az évszázadok során. Szlávokkal, németekkel, kunokkal... és még sorolhatnám."


A törökök korában is kevés volt már az "igazi" magyar az országban. Ezért is röhejes, amikor a tablettás boros szkínhed felveszi a 100% magyar feliratú pólót. Mondjuk általános 4.-ben még nincs történelem óra.

2012. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
3%

Tudod mi a röhejes? az h. valaki ilyen kijelentéseket tesz .... Mátyás idejében ország területén valamivel kevesebb mint 4 millió magyar élt az országban ... Török hódoltság után ez a szám 1,8 millióra csökkent ... Ezen időszakban megháromszorzódott a népesség pl angliában vagy a franciáknál... pedig Magyar királyság területén több embert élt, mint francia honban ... Több ezer embert vittek el rabszolgának, vagy gyilkoltak meg, vagy estek el...

Szerinted a franciáknál vagy a németnél nem voltak betelepülők? vagy a fekete bőrű francia már nem is francia? annak ellenére, hogy érvelésed elégé szélsőséges még is liberális elveket védsz .... érdekes ez a kettősség, nem gondolod?

2012. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is röhejes az ilyen kijelentés hogy nincs már igazi magyar. Ez butaság. Genetikai vizsgálatok is bizonyítják hogy a magyarság egységes genetikai szempontból, ugyanazok a génmarkerek az uralkodóak a Kárpát-medencében (s ezalatt nem a kicsi csonka Mo-t kell érteni).

Ez azt jelenti hogy ugyanaz a vérvonal az uralkodó, tehát hiába keveredtek a magyarok, mégis az ősi vér megmaradt és vegyes házasságokból született gyerekeken pár generáción belül újra felüti a fejét ugyanaz a génmarker.

12-es: Az öregeidnek van igaza a székelyek Csaba királyfi népe és nem azt kell nézni hogy melyik szakember mit mond hogy te most akkor igazából nem is magyar vagy meg ettől meg attól származol. A magyarság a mai napig egységes genetikailag. A székely magyar az ugyanúgy magyar mint a csángó magyar. A különbség annyi hogy a székelyek előbb itt voltak mint az Árpáddal bejött magyarok, de attól még ők is magyarul beszélő, ugyanazokkal a szokásokkal é vallással rendelkező nép voltak, tehát ugyanaz a nép, csak épp más időpontban érkeztek.

2012. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Pro Patria ***** válasza:
52%
Ha semmit nem változott a génállományunk, áruld el: miért van csupa kék-zöld szemű, vörös, szőke, világosbarna hajú, az egyéb türk népekre egyáltalán nem jellemző arcvonású lakosa ennek az országnak?
2012. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

15/16 kommentjére válaszolva.

Én is magyarnak érzem magam székely ként. És bár voltak szláv felmenőim akiket sosem titkoltam ,meg anyaországi magyar is, ahogy már írtam korábban. Mégis zömében székelyek az elődeim igy székely-magyarnak neveltek. És úgy gondolom, hogy a csángok, az anyaországi magyarok és akár a többi határon túl élő magyar is egy nemzet része vagyunk. Genetika ide vagy oda , kulturánkban, hitünkben hagyományainkban és oly sok másban is mi mind magyarok vagyunk.

2012. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ezt a magyarokra jellemző géneket nem úgy kell érteni, hogy társadalom egésze rendelkezik vele. Hanem hogy a magyarok társadalom egy bizonyos 20-30% rendelkezik olyan génekkel, mely egész európában ritkább ...

Egyszerű példával szeretném alátámasztani érvelésemet, mely számomra is érthető volt ... Ez pedig a vércsoportok megoszlása volt, magyarokra jellemző az AB és B vércsoport. AB kialakulását belső-ázsiából eredeztetik .. Magyar lakosság 11-12% Ab vércsoportú és B 19-20%. Ez többszöröse az európai átlagoknak pl Ab Eu lakosság 3-4% jellemző, még a B csoport franciák németek spanyoloknál 7-8%. 0 vércsoport európában 42-44% ban gyakori, addig nálunk ez 25-27% előfordulású ...

2012. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Igaz hogy az magyar aki annak érzi magát, hisz mint tudjuk például 48-ban sem csak magyarok haltak mártírhalált a magyarok szabadságáért.

Pro Patria: Én nem mondtam hogy nem változott a génállományunk. Ez elég komplex kérdés, a genetika nem egyszerű, de az egyszerűbbik része a külső tulajdonságok és vércsoport öröklődése.

Ahogy előző leírta, nem úgy kell érteni, hogy a társadalom egészére vonatkozik, de bizonyos génmarkerek, kódok csak a magyarságra jellemzőek (nem minden egyes személyre!), az érdekes, hogy a horvátoknak is több mint a negyedére jellemző, ami nem meglepő, sok magyar keveredett el ott (ahogy több környező országban). Viszont az tévhit hogy a magyarok olyan sok néppel keveredtek volna. Vegyes házasságok is vannak és kellenek is! De most csak objektív szemszögből vizsgálva: meg lehet állapítani hogy a magyarok homogének.

Míg pl a szemszín öröklése egyszerűbb kérdés, függ az előző generációktól is, könnyebben követhető, de bizonyos génmarkerek csak x-edik generáció után jönnek elő újra. Megpróbálom egyszerűen leírni pl: az első bejövetelnél ott voltak a fehér hunok is (szőke haj kék szem) és több törzs, ugyanaz a nép, de mégis más. Pl a belső ázsiai hunok nem voltak mongoloidok, de ázsiai jellegeket felvettek, de ugyanaz a vérvonal maradt erős. A szabir-magyarok taurid jellegűek voltak és még sorolhatnám, különböző szkíta népeken belül is voltak eltérések, de összességében ugyanavval a kultúrával rendelkeztek, rovásírást használtak, a vallás is megegyezett (szkíta fényvallás, boldogasszony hit), ugyanarról a tőről fakadtak attól függetlenül hogy külsejükben nem 100%-ig voltak egyezőek.

Egyébként a turk népeket nem úgy kell elképzelni mint a mai törököket. A mai törökök már erősen szemita jellegűek, eredetileg világosabb bőrű, sötét hajú, magasabb emberek voltak, nem olyan alacsonyak mint a mai törökök.

Szerintem nincs sok vörös hajú magyar, vagy ha van akkor sem az az ír fajta, szerintem Mo-ra ez nem jellemző, de érdekes, hogy szkíta népek között vörös is előfordult. Tehát az első és második bejövetelnél is olyan törzsek jöttek akik egy tőről fakadtak, de mégsem azonosak. Ettől egyszerűbben nem tudom leírni, a lényeg, hogy ha egy nép keveredik is egy kicsit mással, az azt jelenti hogy a fő vérvonal beolvasztja magába és továbbra egy bizonyos génmarker fog uralkodni.

Tehát ebből kifolyólag sem az Attilával sem az Álmossal bejövő törzseket sem úgy kell elképzelni, hogy bejött ide pár százezer sötét hajú turk..

(Érdekes kérdés az őslakosság, ugyanis amikor Attila érkezett akkor volt itt őslakosság.. Akik amúgy ugyanúgy rovással írtak és kinézetükben közép-európai típushoz tartoztak, de vérségileg azonos a beérkező törzsekkel) Láthatjuk hogy eléggé vegyes társaság, de mégis ugyanaz a nép - testvér népek akik direkt egyesültek, szóval nem véletlenszerűen kötöttek ki itt ahogy azt ma a történelem tanítja. Attila sem véletlenül jött ide. István idejében a Kárpát-medence lakossága ezekből a törzsekből álltak, vagy mondhatjuk hogy ebből a népből, hisz ez egy nemzet volt, nemcsak szokásaik ugyanazok, de egy vérből valók. Ők a hunok, magyarok.

Történelemben mélyebben jártas székelyek 1/3-a mondta fekete hun leszármazottnak magát, 2/3-a pedig fehér hun leszármazottnak. Valószínűleg mind a kettő igaz, fehér és fekete is lehet, de nem tudom konkrétan melyik törzs, vagy hogy Attila előtt itt voltak e..

Ezért mondják a magyarokat (a mai Kárpát-medence lakosságának legalább a 2/3 részét) a világ első királyának, Nimródnak egyenesági leszármazottinak. Hisz hiába voltak különböző törzsek, összességében egymással rokonok és ezek között volt olyan törzs ami egyszerre több másik törzs tulajdonságát tartalmazta, és ebbe mélyebben is el lehet merülni de abba már nem megyek bele mert az már tényleg nem gyakorikérdésekes téma és itt amúgy sem érdemes semmi komolyról beszélni úgyhogy nem is fogok többet!. Akit érdekel az maga megy utána.

A legtöbb embernek van 1-2 szász esetleg sváb vagy más felmenője, de többségében mégis magyar, szóval nem lehet azt mondani hogy annyira kevert nép lenne a magyar.

(Az is érdekes hogy pl egy olyan embernél akinek van 1 hawaii meg egy lengyel nagyapja, a nagymamái meg mondjuk francia és görög, akkor kinézetében és tulajdonságaiban akár mind a 4 karakter megjelenhet, de hogy mit fog továbbörökíteni és hogy mi határozza meg azt hogy mely markerek jelennek meg benne az egy bonyolult kérdés.

Meg elő szokott fordulni, hogy egy német vagy akármilyen embernek annyira megtetszik a magyar nyelv és kultúra, hogy megtanulja a nyelvet és magyarként él, ilyenkor sok esetben az is lehet ok, hogy magyar felmenőkkel rendelkezik még a régmúltból és ezért nem is esik nehezére magyarként élni, csak éppen nála jelentkezett az a bizonyos génmarker ami x-edik generációnként előjön - de ezt félreérthetően írtam, nem is célom most bővebben belemenni) - röviden ennyi.

2012. nov. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
*mai Kárpát-medencei lakosságnak
2012. nov. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!