Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek a székelyek...

Siculitas kérdése:

Szerintetek a székelyek magyarok-e?

Figyelt kérdés

Vitaindítónak a témáról egy székely szemével:

[link]



2012. aug. 4. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem igen, de attól, hogy határon túliak, nem fair, hogy előnyt élveznek a határon belüli magyarokkal szemben. Hamarabb kapnak itt munkát, és kedvezőbb feltételekkel jutnak be az iskolákba. Ezek a dolgok hatalmas árkot vágnak a két csoport között.


Észre kéne már venni a székelyföldieknek, hogy le se sz*rják őket valójában, csak a politikai hatalomszerzés miatt kapták fel őket.


Maguknak kell kivívniuk a jogaikat (persze, hogy segíteni kell nekik ebben, de nem úgy, ahogyan azt most teszik, mert az inkább árt nekik, mint használ), és nem arra várni, hogy helyettük v.ki megold mindent.

2012. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mindenképpen azok! Én a testvéreimnek tartom őket úgymond, és még ha mondjuk ki is derülne, hogy genetikailag nem tartozunk össze, akkor is megtartanám ezt a véleményemet... amúgy mint tudjuk, a tudat határozza meg a létet és nem fordítva, szóval ha egy székely nem szeretné magát magyarnak érezni, akkor nem is az.
2012. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy a hunok leszármazottjai.
2012. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pietrosol ***** válasza:
55%

Szia!


Magyarok,méghozzá a javából,legalábbis sallang nélküli hazaszeretet terén mindenképp!


Ez a kedvencem tőlük:"Nem elég hogy idecsatolták Romániát,most még az EU-t is!"

2012. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az 1.-es számú válaszolónak üzenem, tény hogy egyes magyarok lerománozzák az erdélyi, székelyföldi magyarokat. Ugyanakkor mi erdélyiek, székelyföldiek is hajlamosak vagyunk "táposnak" nevezni az anyaországi magyart.


Erről itt találsz egy elég kemény kissé provokatív írást:

[link]


Ennek ellenére elhiheted a benne leírtak minden szava igaz.


Egyszóval sztereotípiák, vannak mindkét oldalon.

2012. aug. 4. 16:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Álj-állj! ÉN nem hívom őket románoknak. Nem azok. Azt írtam, hogy nem kell bedőlni a politikai játszmáknak!
2012. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem ezért vagy azért, de mondhatni elhűltem, miközben olvastam. "Mi a f.asz ez, és ki a f.asz ír/mond ilyet?" kérdeztem magamban. A vulgaritás miatt elnézést kérek.


Most fölsorolhatnám, mekkora baromságokat ír, de minek? Az látszik, hogy azt hiszi magáról, hogy ő az ász, a mindenség, A Magyar Nyelv #1 Beszélője díj birtokosa. Mintha az ő szókészletükben a német mellett nem lenne teli román szavakkal. A hagymás példa is vicc, mondjuk a többit elnézve nyelvészetből amúgy is biztosan bukik. Ráadásul akad néhány hely, ahol bizony nem ártana vesszőt tennie, ha már szőrszálhasogató kedvünkben találtatunk. Várjatok egy kicsit, még mindig nem tértem magamhoz, hogy valaki egyi ilyen írást jelentet meg a nevével. És még igazat is adnak neki, hmm. Most erre mit mondjak?


Én ugyan nem nevezem románnak őket, ezt most külön ki kell emelnem, mert az az elfogadott tény, hogy a magyar bizony általánosan románnak nevezi őket, kivéve, ha nem?


A kérdésre válaszolva pedig nem tudom, magyarok-e, valami olyasminek tűnnek, mondjuk tudtommal sose tartoztak Magyarországhoz, azt meg, hogy honnan jöttek, nem tudom.

2012. aug. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
46%
Mond már légyszíves kérdező, miért hívjátok táposnak az anyásokat? eddig nem tudtam rájőnni. (én felvidéki palóc vagyok és magyar)
2012. aug. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
Bocs hun testvér, most olvastam el amit belinkeltél a táposokról. Ezt nem találtam volna ki, de 100% így van. Egyetértek. Róma is akkor bukott, mikor elpuhányosodtak.
2012. aug. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen szoktam is mondani hogy a székely az magyarabb a magyarnál =D

De nem kellene általánosítani hiszen szerintem még mindig többségen vagyunk itt anyaországban is azok akik tudják kik is a székelyek, csak mi nem szájhősködünk. A hangosabb szájhősködők mindig a primitívebb réteg. Mondjuk lehet többségben azok vannak akik tudatlanok, de nekik el lehet magyarázni hogy kik is a székelyek. Aztán jönnek azok akik valóban tudják mi is a helyzet és végül a rosszindulatú szájhősködők vannak a legkevesebben akik azt mondják hogy a székelyek románok.

Nem véletlen hogy ekkora a tudatlanság! A kommunizmusban azt tanították hogy a határon túl románok élnek, beszélni sem volt szabad arról hogy van határon túli magyarság.

Tehát oké hogy könnyebben őrizték meg a székelyek a magyarságukat maguk között de itt trianon után is kemény agymosás folyt. És persze mindenhol de itt volt a legdurvább a hatása, ami ugye látszik is.

Ennek ellenére székelyek között is vannak nem éppen magyarságukkal tisztában levő emberek. Pl egy székely fiú az egyik kérdésnél olyasmit írt hogy "az idősebbek mondták mikor kicsi voltam, hogy a székelyek Csaba hun királyfi népe, de igazából nem magyar és a csángók sem magyarok mert egy külön nép a csángó, és a székelyek is sok néppel keveredtek tehát nincs tiszta magyar vér" vagy valami ilyesmit.

Vagy Székelyudvarhelyen kérdeztek fiatal lányokat hogy "Kik a csángók?" és fogalmuk sem volt.

Terjeszteni kell a tudást de tényleg van nemzeti öntudatra ébredés én ezt érzékelem itt csonka Mo-n is. Szóval nem reménytelen a helyzet.

A táposok cikknek még csak az elejét olvastam de nevettem, nagyon jó idézet, egyet értek

A másik cikkel is, mondjuk románokkal eddig nem sokat beszéltem de véletlenül egy román nacionalista videohoz kerültem és ott olyan baromságokat hordtak össze soviniszta mámorukban hogy nagyon felment bennem a pumpa. Honnan tudnak ennyi nyilvánvaló hazugságot összehordani és hangoztatni??

2012. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!