Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak az MSZP-sek...

Miért vannak az MSZP-sek ilyen sokan a GYK-en?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik az oldal látogatóinak 55-60 százaléka baloldali és 20-25 százaléka pedig Jobbik szimpatizáns.

A fideszesek nem szeretnek hozzászólni itt sem, de más oldalakon sem.

A közvéleménykutatások szerint a lakosságnak csak 17%-a támogatja az MSZP-t. Akkor ezen az oldalon miért vannak ennyire felülreprezentálva?


2012. okt. 9. 10:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az internethasználók 80%-a 10 és 30 év között van (a fiatalok jellemzően Jobbikosok vagy liberálisok), és a fővárosiak jóval nagyobb arányban vannak jelen a neten, mint amennyi az arányuk a teljes országlakosságon belül (a fővárosban és a nagyobb városokban hagyományosan erősebb a baloldal). Ezért aztán többségében Jobbikosok vagy baloldaliak vannak a fórumokon. A Fidesz szavazói legnagyobb arányban a 40 és 60 év közötti korosztályban képviseltetik magukat, ami egyébként az 50-es években született ún. Ratkó-gyerekeknek köszönhetően az egyik legnépesebb magyar korosztály, ezért a választásokat a nyugdíjasok mellet, többnyire ők döntik el.
2012. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Pro Patria ***** válasza:
25%

"A közvéleménykutatások szerint a lakosságnak csak 17%-a támogatja az MSZP-t. Akkor ezen az oldalon miért vannak ennyire felülreprezentálva?"


Általános, hogy a kisebbségben lévő politikai csoportosulások a leghangosabbak, ezzel kompenzálva méretbeli hátrányukat. Akik többségben vannak, azoknak nincs szükségük látványos figyelemfelkeltő akciókra. A legkisebb kutya ugat a leghangosabban.

2012. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Komplikato ***** válasza:

"Akkor kire fog szavazni a sok baloldali elégedetlen ember, ha nem az MSZP-re?"


Ez marha jó kérdés, de engem sokkal jobban érdekel, hogy a kiábrándult jobboldaliak és azok akik többségben vannak és egyik halmazba SEM tartoznak, azok kire fognak szavazni?

2012. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%

Én jobboldalinak tartom magam (a szó gazdasági értelmében), és még talán az MSZP a legpiacpártibb a mostani parlamenti pártok közül. Ha a Bajnai vonalat erősítik (nem a Mesterhází félét) akkor szerintem rájuk fogok szavazni.


Egyébként a választ korábban leírták:

- a fórumon sokszor az elégedetlenek vannak többségben,

- az internethasználók között az MSZP, LMP és a Jobbik felülreprezentálta Fideszhez képest.

2012. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Dick Esmen ***** válasza:
Nem csak a baloldaliak elégedetlenek.
2012. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"akkor kire fog szavazni a sok baloldali"?


Én is annak hittem magam, de mivel ott nincs választás, marad a jobboldal.


Nem kell az "oldalszemlélettel" vakon szavazni, ha nincs értelmes párt.

2012. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem fidesz szavazók egy jelentős része vidéken él nem jár el politikai gyűlésekre és általában van munkájuk családjuk, így kevés idejük van vitákba bekapcsolódni, pláne az érdemtelen vitákba ... sajnos sokan számok és kész érvek nélkül vitáznak mszp mellett, tisztelet a kivételnek!
2012. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
48%

Ha Fidesz ellenes valaki és egy kisebbséget sem akar letörölni a föld színéről, az még nem jelenti azt hogy szoci, de még azt sem hogy baloldali egyáltalán.


És akár tetszik akár nem többen vannak a Fidesz ellen mint mellett, a nagy népnemzeti összeborulásról már nem lehet szónokolni.

2012. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem van itt annyi Fideszes is mint MSZP-s, csak írni nem szoktak mert itt válaszokat is kapnának és nehéz lenne a kormány mellett érvelni.
2012. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%

1998 óta a FIDESZ szimpatizánsa voltam, viszont jelenleg nem szavaznék a fideszre. Aggódtam a 2010-es OGY váalsztások előtt is, mert nem láttam azt, hogy lenne programjuk, de úgy gondoltam, hogy a 2/3-os felhatalmazással végre meg mernek hozni olyan törvényeket, amelyekre eddig nem volt lehetőség, vagy a jogalkotók nem mertek hozzányúlni.

Ehhez képest a 2/3-ot arra használták fel, hogy bebiztosítsák a hatalmukat, és továbbörökítsék a hibás gazdaságpolitikájukat.


Jelenleg Bajnai leendő pártjára/jelölő szervezetére szavaznék, valószínűleg ez a Milla lesz, vagy valamilyen ellenzéki összefogás...

És a miértje pusztán az, hogy közgazdász vagyok, és látom, hogy hogyan teszi tönkre az országot egy tekintélyelvű jogász, aki semmit nem ért a gazdaság alapvető folyamataiból. Azért, mert elegem van már a felesleges kakaskodásokból, csatározásokból, a kettős beszédből, a kiszámíthatatlanságból...

2012. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!