Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok a "prolik"?

Kik azok a "prolik"?

Figyelt kérdés
Egyre többször olvasom ezt a kifejezést.
2012. okt. 3. 14:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

(Gyakran ipari jellegű városban, annak lakótelepi övezeteiben élő) külső megjelenésében, gondolkodásmódjában, viselkedésében közönséges, igénytelen, szembetűnően műveletlen, mindezek következtében társadalmilag kedvezőtlen megítélésű, alacsony helyzetű személy.

A szó jelentésbővülés révén az ilyen személyekhez társított jellemvonásokkal rendelkező (kínosan igénytelen, faragatlan) cselekvés, fogalom jelzője is lehet.

2012. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
2012. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
41%

ma 15:00-nak


Igazság egy van, nincsenek oldalak!

2012. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%

Munkásosztály. Azaz a legegyszerűbb meghatározás szerint, aki órabért kap a munkájáért. A szomorú az, hogy negatív kicsengése van, pedig a társadalom jó része ide tartozik. A korábbi hozzászolásokkal ellentétben azonban nincsen egyértelmű politikai preferenciája.

Szlengben használják az igénytelenség szinonimájaként. (szerintem nem szerencsés, hiszen nem homogén csoport a munkásosztály)

2012. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
5%

Hát én általában az ilyen panelházas, agyilag beszűkült gondolkodású, minden második percben Rákosit vagy Kádárt éljenző ki öregedett relikvia zombikra értem, olyan Mi Kérünk Elnézést hangulatú és külsejű népek. Ők szokták dobálni a melegfelvonulókat tojással, és lecseszik őket hogy miattuk éhezni.

Látni őket most már DK gyűléseken is, kis csirkefarhátas kis nyugdíjas képében, Gyurcsányt isteníteni, igazából nem tudnak okot mondani mért, csak hát a szocializmus szó hallatán...

Nekem ők a prolik.

2012. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Dick Esmen ***** válasza:
Mai jelentése szerint azok akik nem az épp szóban forgó(pl.Fidesz/Mszp/Jobbik)pártra szavaztak és esetleg ki is mennek ellene tüntetni.
2012. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!