Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elfogták Luke Skywalkert?

Shai-Hulud kérdése:

Elfogták Luke Skywalkert?

Figyelt kérdés

A rohamosztagosok elfogtak egy jedi-lovagot a műegyetemen!



Kiürítették az egyik épületet, kommandósok szállták meg a környéket, feleslegesen.

(Érdemes a filmbejátszást megnézni.)

[link]


Fegyveres terrorista helyett jedi lovagnak öltözött hallgatót fogott a TEK ma délután a Műegyetemnél. Az Erőben zavar támadt, az internetes mémgyártók már mozgolódnak.

[link]


2012. szept. 12. 19:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
És nem viszik haza, meg akárhova.
2012. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a TEk teljesen jól működött. Ugyanis ha valaki azt mondja nekik, hogy fegyveres van a BME-n, akkor honnan kéne tudniuk, hogy az egy használhatatlan pisztoly??? Ők kimentek, megtették, amire kiképezték őket. Ebben az esetben ez vaklárma volt.



BME-s vagyok, az udvarról néztem az eseményeket. A probléma az a TEK szidásával, hogyha ez egy éles eset lett volna, és senki nem riaszt, akkor most azzal lenne tele a net, hogy hol volt a TEK, miért nem szabadította ki a túszul ejtett hallgatókat, és hányan haltak meg.


Inkább legyen a TEK kihívva 20-szor egy bohóc miatt, mint egyszer nem, amikor szükség lett volna rájuk...

2012. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

66%-állj már le.


Kisfilmet forgattak, valami Star Wars-os témával, folyosón is elmentünk mellettük, szimpla hallgatói videó lett volna, nem 1 ilyen van fenn youtube-on. Itt nem valami hivatalos forgatásra kell gondolni, csak szimpla kézikamerás felvételre.


"Ha a padba teszi akkor az a baj mert rejtegeti, dugta volna fel a seggében ?"...nem kell a seggébe, csak szimplán nem jó ötlet kitenni egy fegyvernek látszó tárgyat egy egyetemi előadó padjára, mivel a lőfegyver utánzatok közbiztonságra veszélyes eszköznek számítanak, pánikkeltésre alkalmasak. Pl airsoft fegyverrel a kezedben sem sétálgathatsz csak úgy az utcán.


A kommandósok számát tekintve jobb az hogy kimegy több, egyrészt lehetett volna több fegyveres is, meg jobb a jelentős túlerő, bár ezekhez nem hiszem h különösebben értenénk.

2012. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%-os látom te igazi IQ bajnok vagy.
2012. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Időközben én is utánanéztem, hogy nem normál forgatásról volt szó, de akkor miért nem mondják, hogy amatőr videó, vagy paródiaforgatás?
2012. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előadóban történt részleteket én sem ismerem, csak előtte láttam őket, gondolom előadás közben poénból kitette a fegyvert, és ezt értette valaki félre, de majd ha többet hallok a részletekről leírom.
2012. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg hogy egy nagy félreértés történt, amiben a TEK tette a dolgát, de még mindig jobb, ha kijön a fél hadsereg egy téves/rossz indulatú bejelentés miatt, mint az ha késve érkeznek egy valódi mészárláshoz.


Legnagyobb gondom az hogy a médiában megint összevissza van leközölve a dolog, és a legtöbben itt tipikus erőből kommentelők, akik nincsenek tisztában azzal h mi is történt, de mégis megmondják a magukét, már magán a kérdésen is érződik hogy erősen provokáció, ami el is érte célját, mert vitatkozunk egymással.

2012. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
A TEK egy vicc az utolsó csövest is ők fogják el mo-n
2012. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
32%

Mukedli89-nek üzenem, majd ha a TEK a te kezedet csavarja hátra "félreértésből" és nyom be 10 kommandós egy kocsiba valami szaros tárgy miatt, csak azért, mert egy beszari félreértett valamit, majd meglátjuk akkor is azt mondod-e, hogy a TEK csak tette a dolgát, mert ugye más f...val könnyű verni a csalánt, de más amikor te vagy a részese.

Szerinted mit érzett szerencsétlen? Biztos nem az jutott eszébe, hogy jaj de jó, a TEK csak teszi a dolgát...

Mellesleg megjegyezném, láttam már olyan családi erőszakot, ahová még a rendőrség se ment ki amíg nem folyt a vér nem hogy a TEK 20 kommandóssal egy gumicsúzli miatt... Ez egy túllihegett dolog volt a rendőrség részéről, nyilván kompenzálni is akarják az eddig sz.rt ami a nyakukba zúdult, csakhogy ennek veszélyei is vannak... Nem árt tudni, ha véletlenül agyonlőnek 1 ártatlant ilyen fals telefon miatt, arról te nem fogsz tudni, az nem lesz a médiában se torzan, se igazan... se sehogy... Talán kevés az iq-m, de én azt a keveset legalább használni is tudom és nem vagyok olyan, mint akit most olvasztottak ki valami gleccserből...

2012. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy túllihegett dolog volt a rendőrség részéről"...fenn állt a lehetőség, hogy egy fegyveres van egy 100+ fős előadóteremben, tény hogy én is meglepődtem volna, de ettől függetlenül a srácnak nem lett semmi baja, és mint mondtam,, inkább legyen nagy felhajtás egy fals hívás miatt. És nem tartom "beszariságnak" azt ha valaki lát egy fegyveres embert, és jelenti.


Vegyük példának az orvostanhallgatót, aki Jokernek képzelte magát, és agyonlőtt 10+ embert, az is megelőzhető lett volna ha időben értesítik a hatóságokat.


De mindegy, az a baj hogy a TEK is jelenleg közutálatnak van kitéve a politika miatt, és ott próbálják lejáratni ahol lehet. Ha szimplán azt mondták volna hogy "kommandósok" akkor az ég világon senkinek nem lenne problémája. Plusz tényleg viccesen jön ki az hogy "Luke Skywalkert" elfogták vízipisztollyal, de "joker" is megölt 12 ártatlan embert.


De tényleg arra vagyok csak kíváncsi, hogy meglesz e az az illető aki a bejelentést tette, mert akkor kiderülne hogy tényleg rémületében telefonált, vagy csak szórakozásból.


De tényleg csak azt tudom elmondani amit ez előtt, hogy kár hogy ennyire elferdítve kerülnek ki ezek a dolgok, mert én úgy vagyok vele, hogy ha fennáll a veszélye hogy 100+ ember élete van veszélyben, akkor ott nem hibás döntés egy kommandós osztag bevetése.


Személy szerint úgy vagyok vele, hogy persze, jó poénnak tűnik kipakolni egy "fegyvert" az egyetemen, vagy végigsétálni vele az utcán, de mégsem tesszük meg, nem ok nélkül. Ettől függetlenül remélem folytathatja a tanulmányait a srác, és nem kap komolyabb büntetést, mert félreértés volt a dologból, de tényleg kipakolni egy "fegyvert" 100 ember előtt azért elég felelőtlen dolog volt. Mert akárhogy nézzük, gondolom nem tudott mindenki róla hogy egy játék fegyver, én sem ismerek mindenkit egy előadáson, és ha előttem valaki kipakolna egy fegyvernek látszó tárgyat az asztalra, akkor én sem biztos hogy nyugodtan ülnék tovább.


A TEK és a rendőrség, annak tudatában tette a dolgát, hogy egy fegyveres van az épületben, aki 100+ ember életét veszélyeztetheti, és a problémát gyorsan elhárították ez alapján cselekedve. Arról nem ők tehetnek hogy félre lettek tájékoztatva.


És tényleg leggázabb ez hogy a médián keresztül ennyire elferdítve jön vissza az egész, és az emberek is ezek alapján ítélnek.

2012. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!