Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz vagy az MSZP gazdaság...

A Fidesz vagy az MSZP gazdaságpolitikája a baloldalibb?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés. Igazából egyik sem baloldali, de a Fidesz az utóbbi időben erősen elment jobbos irányba. De ez nem jobblib változás, az biztos.
2012. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

"A Fidesz vagy az MSZP gazdaságpolitikája a baloldalibb?"


A Fidesznek van gazdaságpolitikája? nocsak! ez nekem új!

2012. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
A Fidesznek nincs gazdaságpolitikája,csak ötletelnek., De semmiképpen nem baloldali. A gazdagoknak kedvez,a szegényeket a nyomorba taszítja. Ez még jobboldali politikának is túlzás.
2012. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Fidesz az állami szerepvállalást és az állami vagyont erősítené a gazdaságban, míg az MSZP inkább mindent eladna a nyugati multiknak.
2012. szept. 9. 23:28
 5/10 anonim ***** válasza:

4

Ez is egy nagy butaság tőlük. Deprivatizációra költekeznek, miközben IMF-hitelre szorul az ország. Arról nem is beszélve, hogy az állami vállalatok általában kevésbé sikeresek, mint magánkézben lévő társaik, már ha nem éppen veszteségesek.

2012. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező kommentjével értek egyet. Nem attól jobb vagy bal-oldali egy gazdaságpolitika, hogy a szegényeknek vagy a gazdagoknak kedvező intézkedéseket hoz, hanem attól, hogy mindent állami irányítás alá akar vonni (bal) vagy szabad és viszonylag laza szabályozási környezetet teremt és lényegében a piacra bízza saját maga irányítását (jobb)


A fenti meghatározás szerint, gazdasági szempontból a Fidesz messze baloldalibb, mint az MSZP.

2012. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

6

Ez nem egészen igaz. A baloldali gazdaságpolitikára ugyanis a szociális érzékenység is jellemző.

2012. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt egy cikk a témáról: [link]
2012. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

GZE: Az MSZP gazdaságpolitikája csak azért szociális, mert ők annak nevezték el. Néhány aprócska tény:

1. eladtak mindent, ami mozdítható volt az országban (sőt, még azt is, ami nem)

2. kölcsönt kölcsönre halmoztak, amivel eladósították az országot.

3. a munka helyett a segélyezért részesítették előnyben (ezért nevezik szociálisnak a gazdaságpolitikájukat). Természetesen, az embereknek ez nagyon tetszik, de azt csal kevesen fogják fel, hogy valakinek dolgozni, termelni is kell. Akadt is néhány "balek", aki szorgalmasan dolgozott, és az ő adójából tartották el a sok ingyenélőt (továbbá beteget, nyugdíjast, kiskorút, tanulót stb., akiket nem sorolok az előbbi kategóriába).

A kiadásokat pedig hitelből próbálták fedezni. Ennek az eredménye a mai állapot, amikor 10× annyit kell dolgozni, és mégsem látszik az eredménye, hiszen a megtermelt haszon nagy része az adósságok visszafizetésére megy el.

Tehát mindenki döntse el, hogy melyik a szociálisabb beállítottságú gazdaságpolitika.

Szerintem a Fideszé (és ezáltal ebből a szempontból valóban baloldalibbnak tekinthető, mint az MSZP-é.)

Természetesen, már maga a kérdés is nonszensz: nyilvánvaló, hogy mindenki érzelmi alapon politizál (bár ezt mindenki körömszakadtáig tagadja), ezért gyakorlatilag tökmindegy, hogy itt mit is írunk. Egyetlen ember sem lesz, aki ezek hatására megváltoztatná a politikai nézeteit és hovatartozását...

2012. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerző: MTIForrás: MTI2012.09.11.

Orbán Viktor "mesedélutánt" tartott a Parlamentben - Íme, a beszéd

A miniszterelnök szerint sikeres a kormány, az IMF rossz.


A miniszterelnök szerint az ország ma erősebb, mint 2008-ban volt, nagyobb a mozgástere, ezért nem szorul rá arra, hogy a négy évvel ezelőttihez hasonló, rossz megállapodást kössön a Nemzetközi Valutalappal. Orbán Viktor szerint Magyarországnak a saját problémái miatt egyébként nem is lenne szüksége biztosításihitel-típusú IMF-megállapodásra, arra az uniós problémák miatt van szüksége.


A miniszterelnök az őszi parlamenti ülésszakot megnyitó beszédében bejelentette azt is: pénzügyi ombudsmani hivatal felállítását javasolja.


A recesszió siker


Orbán Viktor napirend előtti felszólalásában azt mondta, a dolgok a kormány elképzelései szerint alakulnak: százezreket szabadítottak ki a devizahitelezés fogságából, bevezették az arányos, teljesítményösztönző, családi alapú adózást, és - a KDNP javaslatai alapján - folytatják is annak kiépítését, továbbá a válság előtti szintre szorították vissza a munkanélküliséget, a munkahelyvédelmi akciótervet pedig, bárki bármit mond, végig is fogják vinni.


Orbán Viktor arra nem tért ki, hogy ha minden ilyen jól megy, akkor mégis miért fordult recesszióba a gazdaság. Ehelyett arról beszélt, a kérdés az, hogy ha a dolgok így, a tervek szerint alakulnak, mi szüksége van az országnak egy IMF-megállapodásra.


Magyarországnak saját problémái miatt nincs szüksége az IMF-megállapodásra, mert stabilan állunk a lábunkon, a magunk problémáit saját erőből is meg tudjuk oldani - válaszolta, közölve, hogy az országnak az Európai Unió problémái miatt van szüksége egy biztosításihitel-megállapodásra, Magyarország ugyanis így védheti meg magát az Európát nyomasztó betegségtől.


Orbán Viktor, a mém

Az unió a hibás


Az unió jelenleg inkább a probléma forrása, nem pedig a megoldás, Magyarország azért nem tud kilábalni a problémáiból, mert visszahúz bennünket az eurózóna válsága - értékelte a helyzetet a miniszterelnök, aki szerint amiben Magyarország előrelépett, az is azért sikerült, mert tudatosan mást csináltunk, másképp és más döntéseket hoztunk, mint azok, akik a válságot okozták, és láthatólag nem is boldogulnak vele azóta sem.


- Számunkra előnyös lenne egy megállapodás, akarunk is megállapodást kötni, de csak jót. (...) Rosszat már kötöttünk - hangsúlyozta, kijelentve, Magyarországnak nincs szüksége egy MSZP-típusú megszorításokhoz vezető megállapodásra az IMF-fel és az Európai Unióval, az ország ugyanis ma erősebb, mint 2008-ban - az előző megállapodás megkötésének idején - volt, nagyobb a mozgástere.


Ez szerinte pedig annak a politikai életszabálynak - és az ebből levezetett kormányzati cselekvésnek - köszönhető, amely szerint Magyarország csak akkor lehet sikeres, ha növeli autonómiáját, erősíti az önálló döntéshozási képességét.


Minden oké


Orbán Viktor megerősítette: a magyar államkötvényeket túljegyzik, a pénzpiac működik, az ország kereke, bár nagy erőfeszítés árán, de forog, ezért Magyarországnak nem kell elfogadnia egy, a 2008-ashoz hasonló megállapodást.


Szavait nagy taps fogadta a kormánypárti padsorokból. A kormány alternatív IMF-EU-tárgyalási javaslatának kidolgozása előtt tanulni kell a korábbi hibákból, le kell vonni a 2008-as megállapodás tapasztalatait: a következő kormányülésnek ezért ez lesz az egyik fontos napirendi pontja - jelezte, hozzáfűzve, hogy a kabinet javaslatának alapja a munkahelyvédelmi akcióterv támogatása lesz.


A miniszterelnök közölte azt is, hogy bár az elmúlt két évben sokat tettek - és el is értek eredményeket - annak érdekében, hogy az embereket megvédjék az uzsorahitelektől, az erőfölényükkel visszaélő pénzintézetektől, a bankok gyakorta tapasztalt kíméletlenségétől, még mindig sok a dokumentálható állampolgári sérelem. Ezért azt javasolta, hogy angol mintára Magyarország is állítsa fel a pénzügyi ombudsman, vagyis pénzügyi szószóló intézményét az emberek védelmében.


Drágulnak az élelmiszerek


Jelezte továbbá, hogy Magyarországnak is fel kell készülnie a fenyegető élelmiszer-árrobbanásra - amely nyomában társadalmi nyugtalanság, feszültség, sőt, konfliktusok alakulhatnak ki a világ különböző pontjain -, ezért az ősz során a gazdasági és vidékfejlesztési tárca külön munkacsoportja készíti fel a magyar nemzetgazdaságot a jövő év tavaszán várható nehéz világhelyzetre.



Focimeccshangulat a Parlamentben

Kétévértékeltek a Parlamentben, a Jobbik visszaszámolt Gyurcsány felszólalásánál.

Dátum: 2012. június 18.

Készítette: Femina.hu

Az ősszel a parlament előtt álló feladatok között említette az új választási eljárási törvényt - amely alkalmazkodni fog ahhoz a tényhez, hogy a magyar világnemzet lett -, az alaptörvényben lefektetett szabadság és felelősség eszmei, elvi alapján álló új polgári törvénykönyvet, valamint az új földtörvényt is, amely a termelést, a munkát, a munkahelyteremtést szolgálja majd, kielégíti a magyar földművesek százéves életigényét, és megvethető vele egy új, modern, gazdaközpontú mezőgazdaság birtokrendszerének alapja. Az ősz feladata a szociális adókedvezményre, munkahelyteremtésre, államadósság-csökkentésre és kézben tartott pénzügyekre épülő, jövő évi költségvetés elfogadása is - tette hozzá.


Fontos feladatok


Folytatódik továbbá az új magyar államrendszer kiépítése, az igazságszolgáltatás reformja, az egészségügy és az oktatás újjászervezése, és befejeződik a rendőrség átszervezése is - sorolta Orbán Viktor, megemlítve azt is, hogy október 1-jétől magyar katonák biztosítják a kabuli nemzetközi reptér védelmét.


- Most sem ígérhetem, hogy az év végére már olyan államunk lesz, amely teljes egészében megfelel a magyar életigényeknek, és a magyar észjárás szerint működik, de azt ígérhetjük, hogy ezen ülésszak végére már közel leszünk hozzá, és a 2013-14-es tanév megnyitójával végére is érünk az új magyar államszervezet teljes kiépítésének - mondta a kormányfő.


Szavait azzal zárta, hogy 2012 őszén saját magunkat kell legyőznünk, vagyis az országnak le kell győznie kishitűségét, azt a belénk plántált gondolatot, miszerint, ha magyar vagy, úgysem lehetsz sikeres, ha ide születtél, nem boldogulhatsz, legfeljebb, ha elmész innen.


A második Orbán-kormány legmeghatározóbb döntései A második Orbán-kormány legmeghatározóbb döntései


LMP: mesedélután


Jávor Benedek, az LMP frakcióvezetője a valóságészlelés teljes hiányáról tanúskodó "mesedélutánnak" minősítette a kormányfő napirend előtti felszólalását. A frakcióvezető elmondta, a kormányfő felszólalásában Magyarország gazdasági helyzetének egy érdekes olvasatát kapták. Szavai szerint a miniszterelnök által vázoltakkal ellentétben Magyarország olyan mély gazdasági válságban van, amilyen az elmúlt két évtizedben alig sújtotta az országot.


A frakcióvezető úgy fogalmazott, hogy a kialakult helyzetet megpróbálhatják az IMF-re fogni, de a valóság az, hogy a kormány gazdasági ámokfutásának eredményeképpen a gazdaság jóval nagyobb bajban van, mint a kormányváltás előtt.


A gazdasági visszaesés meghaladja az 1%-ot, a beruházások gyakorlatilag nullára estek vissza, a reálbérek csökkennek, a szociális ellátórendszer romokban hever, a gyógyszerkasszát lefelezték, aki tud, menekül az országból - sorolta. A frakcióvezető azt is kijelentette: nem látja annak jeleit, hogy a kabinet elszakadt volna az utóbbi 20 évre jellemző megszorító politikától.


Így került újra Magyarországra az IMF Így került újra Magyarországra az IMF


Jobbik: mi van Simicskával?


Vona Gábor, a Jobbik parlamenti frakcióvezetője hasonlóan vélekedett, mint mondta, a Fidesznek kapóra jön a Nemzetközi Valutalappal folytatott tárgyalás, hiszen ez jó ürügyet teremt arra, hogy az örökölt és a saját gazdaságpolitikai csődjét rákenje az IMF-re. Vona Gábor hangsúlyozta, a felszólalásból szerinte hiányzott Orbán Viktor véleménye a magyar gazdaság második negyedévének adatairól, az állami földalap körüli botrányokról, a Simicska, Nyerges és társai körüli botrányról, a Belügyminisztérium nyári ámokfutásáról, illetve a keleti fordulat kudarcáról.


MSZP: Orbán kérjen bocsánatot


Nem csak erő, hanem ész is kell az IMF-EU-megállapodáshoz, ezért jó lenne, ha a miniszterelnök nem csak az erő nyelvén politizálna - reagált Orbán Viktor szavaira Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezetője. A szocialista politikus az Orbán Viktor által rossznak nevezett, 2008-as IMF-megállapodásról azt mondta: ez egy 20 milliárdos hitelkeret volt, amiből 7 milliárdot arra használt a kormány, hogy az országot olcsóbban finanszírozhassa a piacoknál, a másik 7 milliárdot a devizatartalékba helyezte a Magyar Nemzeti Bankba, a maradék 6 milliárdot pedig nem hívta le, ehhez Orbán Viktor nyúlt hozzá először, amikor Mol-részvényeket vásárolt belőle.


Mesterházy Attila egyben arra szólította fel a miniszterelnököt, hogy egyszer őszintén és a bátran vállalja a felelősséget, álljon ki az emberek elé, és kérjen bocsánatot.

2012. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!