Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig akarják még emelni a...

Meddig akarják még emelni a nyugdíjkorhatárt, amikor már lassan így is meghaladja a magyarok (főleg férfiak) átlagéletkorát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 08:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

A fiataloktól ugyan ne várjatok most már gyereket, annak a kornak vége. Van ugye, hogy nincs jövőkép, nincs jó fizu, nem lehet gyereket nevelni. Ugyanakkor nyugaton gazdagéknál is ugyanígy öregszik a társadalom.


Vegyünk egy példát, mit csináljon egy fiatal? Dolgozzon, tanuljon, épp, hogy befejezze az egyetemet, és máris alapítson családot 23-26 évesen? Vagyis az élete következő 20 évét gyereknevelésbe fordítsa.

Vagy utazzon, mulasson, tanuljon-dolgozzon mindenfele, lásson sok dolgot?

Azt hiszem érthető, legtöbb ember miért tolja ki a családosdit most már 30 után. Nem akarnak ilyen terhet a nyakukba venni. Mert gyereket nevelni hatalmas energia, felelősség.


Mint felettem említették, tolni kell a nyugdíjkorhatárt, hogy lehetőleg senki se érje meg, mert vállalhatatlan ez a kiadás az államnak. Ennyi dolgozó nem elég.


Már jó sok tíz éve fogynak a gyerekek, át alakul az ország korfája. Hirtelen az alja szűk, a teteje terebélyes. Amíg a terebélyes rész el nem fogy, és a korfa maga nem stabilizálódik, sok jót ne várjatok e téren. Ez minimum még 20-30 év.


De ez figyelhető meg minden fejlett országba amúgy, nem csak mi romlottunk el.

2012. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A kieső gyerekszámot pótolni kell az Ázsiából ide telepített népekkel,ők majd kitermelik a nyugdíjat.Igaz idővel többségbe kerülnek és még az ország nevét is megfogják változtatni,de akkorra mi már rég alolról szagoljuk az ibolyát.

Itt is egy terv.


Tádáááám!!!

2012. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A kieső gyerekszámot pótolni kell az Ázsiából ide telepített népekkel,ők majd kitermelik a nyugdíjat."


Lehet, hogy OV erre utalt azzal a félázsiai dologgal?

:D

2012. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A káoszt fokozza, hogy a gyerekek számát sok helyen már most cigányok teszik ki nagy részt, ergó a felnövő generáció jelentős részére ugyancsak nem lehet számítani.


Az ország érdeke lenne ezeket a segélyért szült tömegeket állami kollégiumokban rendes körülmények között felnevelni.

2012. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én írtam a 11-es és a 14-es postot. Kicsit zavar, hogy hogy szétpontoztok, nem tudom mire vélni, na mind1, már megszoktam.


Még annyi jutott eszembe, hogy ismerek egy párt ők is fiatal 20on évesek, mint én. Ők sokkal inkább konzervatívok, szeretik a család gondolatát, szeretnének gyereket 30 előtt minél előbb.

Ellenben ők valóban nem tudják ezt még kivitelezni, mert nem tudnak rendes állást szerezni, tanulásuk is folyamatban van, de nehezen haladnak. Pedig már nagyon neki vágnának.


A fiatalok nagy része nem ilyen, inkább "élni" szeretnének még egy ideg felelősségektől mentesen. Ezt nem lésújtóan mondom, csupán tényszerűen, nem ítélkezem mások felett.

2012. szept. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha 40 évet dolgozom 11 évi bruttó fizetésem szedik be járulékként. Ezt jól ellopják, kiosztó rovósdiznak, majd

azt hazudják, hogy nem tudják átlag bruttófizetésem jelenértékét nyugdíjként kifizetni. Mikor nem lop egy politikus? A válasz amikor nem hazudik. Mikor nem hazudik? Ha be van csukva a szája. Mikor nem lop? Ha felakasztják és elrohasztják. Addig mást sem tesz.

2012. szept. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Támogatom a politikus akasztást, ugyanakkor be kell látni, hogy az, hogy a politikus lop, az természetes.

Amiket pénzeket magához vonz, jelentételen a nagy számok tekintetében. Sokkal súlyosabb inkább az a kár, amit az állami vagyon elfecsérlésével okoz: eszement hitelek, eszement beruházások, cigányok felzárkóztatása, nyugati tőke kiszolgálása.

2012. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ez

2012. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!