Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek? NE emeljék a...

Egyetértetek? NE emeljék a nyugdíjkorhatárt, hanem menjenek nyugdíjba az idősek, hogy a fiatalok a helyükre tudjanak menni, és ne legyen akkor a munkanélkülség!

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
ez egy jó ötlet!
2010. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
az ötlet nem rossz, csak nehéz finanszírozni. de amúgy van benne ráció, csak sok pénz kell hozzá.
2010. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem. A fiatalok kellenek, de az embereket minél tovább a munkaerőpiacon kell tartani (most gazdasági szempontokat nézek csak). Küldjük azokat nyugdíjba, akiknek sok éves tapasztalata van, hogy aztán zöldfülűek kerüljenek a helyükre? A nyugdíjat szerinted ki fizeti majd? Ha svéd modell lenne nálunk, azaz mindenki abból kapná a nyugdíját, amit befizetett korábban, okés, jó lenne. De jelenleg a dolgozók tartják el a nyugdíjasokat, így ezzel csak az eltartottak számát növelnéd meg (ne felejtsd el, hogy most már tovább élnek az emberek, így tovább is kell fizetni nekik a nyugdíjat). Egy esetleges jobb gazdasági időszakban valakit nyugdíjból visszahozni a munkaerőpiacra sokkal nehezebb, mint a fiatalokat bevonni...
2010. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
15:53 ja csak van egy csomó nyugdíjas aki szarik bele a munkájába, csak a nyugdíjat várja, ez mivel jobb mint egy életerős, ambíciózus, dolgozni akaró, de tapasztalatlan fiatal? (pl én...)
2010. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Azzal a munkatapasztalattal, amit a lelkesedésed nem válthat ki... tudom, én is most kezdtem :)

Amúgy ne a közalkalmazottakból indulj ki, ott minden más...

2010. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
dehát valahol el kell kezdeni nem? 10 év múlva sem száll belém egy csepp tapasztalat sem, ha nem csinálok semmit...
2010. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Valóban, de nem is abban a pozícióban kezdesz jó esetben, ahol egy senior...
2010. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Tegyük fel nyugdíjba megy egy tanár, én mehetnék a helyére (elvileg). Ha két évvel később megy nyugdíba, neki az miért jó? nekem miért jó ha várok ég két évet a semmiért?
2010. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem jobb. Ő még két évig a normális fizetését kapja, nem a 60%-t (talán ennyi jár). A diákok meg egy sok éves tanár tanítja majd (aki jó esetben nem savanyodott még bele az életbe), nem pedig egy tapasztalatlan tanár, aki nem tudja még, hogy hogyan kell a kölykökkel bánni, hogyan vívja ki a tiszteletüket. A gazdaság azért jár jobban, mert nem kell eltartania egy nyugdíjast, hanem van egy olyan ember, aki fizeti az adót. Te meg könnyebben elhelyezkedhetsz addig esetleg más munkakörben, mert a fiatalabbak rugalmasabbak (vagy a család még eltart egy ideig).
2010. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Ez mind így van, persze, de előbb utóbb úgyis bekövetkezik a nyugdíjba vonulása. A 60% szemtelenül kevés, az biztos.

Nem gondolnám hogy egy hoszonéves kevésbé gyengébb tanár lenne, mint a jelenlegi tanári kar (ha csak a saját tanáraimból indulok ki).

2010. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!