Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Dolgozni mindhalálig –...

Dolgozni mindhalálig – 70 éves nyugdíjkorhatárt fontolgat az EU?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem a munkára van szükség!

Arra van szükség, hogy 60-on túl,de már 50-en túliak is munkanélküli tengődő emberek nyugdíját majd a semmiből kelljen megállapítani azt is 70-évesen,amikorra már alig lesz akiknek fizetni kell.Nem lesz friss nyugdíjas és úgy vannak vele akik még életben vannak régi nyugdíjasok, majd csak kihalnak. Ez is egy népirtás, csak másképp.Nincs megfelelő egészségügyi ellátás ez az előkészítő. 65 éves korig majd csak kihull a férgese később aki még életben marad, azt kitesszük minden megpróbáltatásnak és ha még mindig életben van, majd emelünk a nyugdíj korhatárán addig amíg el nem pusztul.

Humánusabb lenne kiküldeni egy cián kapszulát annak aki betöltötte a 60-at és nincs vele több gond.

Az a sok munkás ember akik az ellopott gyárakból utcára kerültek és esélyük sincs munkát találni mi lesz velük.

Hány ember nyugdíját lehetne fizetni abból a sok milliárdból amit elloptak?! Ráadásul még csak nem is itthon van a pénz és ezeknek a nép csak nyűg a nyakukon. Nekik már teljesült az öngondoskodás, nekem meg a pofámba röhögnek, hogy negatív hozam is létezik!

A véleményt egy olvasói sarokról ollóztam, de úgy érzem, hogy van benne sok igazság.


2010. aug. 16. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
a férfiak átlagéletkora meg itthon 68 év... xD nyugdíj paradoxon
2010. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A nyugdíjkorhatár emelésének legfőbb oka, hogy a jelenlegi nézet szerint a munkaadók szívesebben foglalkoztatnak egy idősebb embert, mint egy fiatalabbat. Ha valaki egy adott helyen dolgozik 10-20 éve, és már 50-es, 60-as éveiben jár, akkor nem fog panaszkodni a munkakörülmények miatt, meg hogy nem emelkedik évről évre a munkahelye, ugyanis általában az a hozzáállása, hogy "örülök, hogy van munkám". Ezzel szemben ha felvesznek a helyére egy fiatalt, az a mai világban kezdő fizetésként is többet követel általában, mint amit az 50-60 évesnek fizetnek 10-20 év munkaviszony után, ezen felül reklamál mindenféle nehezítő munkakörülmény miatt, sőt ha valami nem tetszik neki, ott is hagyja a munkahelyet, mondván "még fiatal vagyok, majd találok más helyet". Ebből következően az idősebb munkaerő biztosabb, és átlagban nézve többet lehet leakasztani róla.
2010. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*nem emelkedik évről évre a fizetése
2010. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a mai 50-es és felüli korosztály egyáltalán nem talál magának könnyen munkát, inkább arról van szó, hogy kínjukban ők már mindent elvállalnak, minden szemetet megcsinálnak, csak legyen munkájuk és pénzük enni. Az biztos, hogyha felemelik 70-re a nyugdíjkorhatárt, én elhúzok innen jó messzire a családommal együtt, mert egy ilyen országért és politikusokért nem fogom a belemet is kidolgozni.
2010. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

"Hány ember nyugdíját lehetne fizetni abból a sok milliárdból amit elloptak?"


A statisztikai hivatal hivatalos adatai szerint több mint 3 millió ember részesül nyugdíj, vagy nyugdíjszerű ellátásban fejenként (2005-ben) átlag 61 ezer ft-ba került. Ez a 2005 számokkal (nem találtam frissebbet hirtelen) 185 milliárd ft havonta! Ezt a többi dolgozó, adófizető Magyarnak kell előteremtenie. Ha visszaadnák azt a pár milliárdot amit elloptak, az is csak csepp a tengerben.


Az a durva szerintem, hogy 3 millió nyugdíjasból 1,6 millió az öregségi nyugdíjas. Túl sok ember megy el előnyugdíjba. Alig ismerek olyan nyugdíjast aki betöltötte a nyugdíjkorhatárt amikor nyugdíjazták, mert aki tehette elment előnyugdíjba. Ha nekik ezt nem engednék, nem kellene ennyivel emelni a korhatárt.

2010. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Igen,dolgozni mindhalálig!Sajnos erre megy ki az egész.

Minket csak húsdroidoknak neveltek fel,és sajnos a gyerekeinkből is ua.lessz!

2010. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!