Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy reakciós kormány milyen...

Egy reakciós kormány milyen hatással lenne a jelenlegi Magyarországra?

Figyelt kérdés

Nem régen hallottam, hogy a Horthy-rendszer idején működő Bethlen-kormány is ilyen volt, és számtalan negatívumával és pozitívumával együtt sikerült mégiscsak stabilizálni az ország helyzetét.


Ha ma is hasonló vagy egy akár teljesen más, de reakciós kormány lenne hatalmon, az mit eredményezne?



2012. szept. 5. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
És te mit értesz reakcióson? Mert kontextustól függően változhat a jelentése!
2012. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kamu, értelmetlen, provokatív kérdés!!!!
2012. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kormányt reakciósnak 1945 után kezdtek nevezni bizonyos országokban. Azonban a jelzőnek önmagában, egy ország gazdaságára gyakorolt hatását tekintve semmi jelentése nincs, amíg nem mondjuk meg, milyen célrendszert, végrehajtásának milyen módozatait kell érteni alatta.


A Bethlen kormány meg tudta tenni, amit tett. Ehhez a múlt század első fele kellett, a világ és benne Magyarország akkori szemléletével, ismereteivel, intézményrendszerével, vezetőivel, társadalmával. Ha ma valaki ugyanazt próbálná tenni, vastag kudarcot vallana, mert más a feltételrendszer, mások a körülmények és más az emberek gondolkodásmódja, tapasztalata. Ezért nevezhető naiv nosztalgiázásnak minden, a múlt restaurálására való törekvés. Egyes elemei időlegesen megvalósíthatók, mert korfüggetlenek, de a többsége, így az egész szellemisége és célrendszere nem.

2012. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már nem azért, utolsó, de a "korszellem", ahogy nevezed, is valaminek a következménye. Ez már nem a történelmi materializmus, hogy higgyünk abban, hogy a történelemben bizonyos folyamatok csak úgy spontán, mintegy kiváltó ok nélkül végbemennek. Ezért is hibás - szociológiai értelemben persze - "fejlődésről" beszélni, hiszen nincsen egy abszolút viszonyítási pontunk, és így a jó és rossz, a fejlett és fejletlen fogalma csak a szubjektív megítélés kérdése lehet. Épp ezért célszerűbb változásról beszélni fejlődés helyett.
2012. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!