Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik csatornán nézitek a...

Melyik csatornán nézitek a politikai híreket? Van igazából elfogulatlan adó, vagy mindegyik húz valamelyik oldalra?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 08:44
1 2
 11/12 Pro Patria ***** válasza:

Minél szélesebb fórumon nézelődsz, annál hitelesebb képet kapsz.

Én a HírTV-t nézem, de gyakran beleszaladok az ATV-be is, nehogy beszűküljek, változatosabbá tegyem a műsorokat (Kálmán Olgával, például, aki jó kérdéseket tesz fel, és rámutat sok dologra, amivel teljessé tudom tenni az ismereteimet). Meg néha egy kicsit, unalmas óráimban, mazochista hajlamaimat is kiélem rajta, Juszttal és Bolgár úrral.:)

De ezt csak amolyan Showder Klub jelleggel teszem, csak a nevetés kedvéért.


Újságban elolvasom a Magyar Nemzetet is, és kifejezetten céltudatosan a Népszabadságot is. Két okból. Az egyik az, ami a többi esetben is, hogy lássam, ugyanazt a dolgot hogyan tálalják kétféleképpen. Jó abból a szempontból, hogy ne legyen minden olyan rózsaszín (árnyaljam a képet, a kettőből lehet korrekt képet kiadni).

A másik itt is a humornak, ahogy olvasom, hogy a balos média szerint folyamatosan katasztrófa és rettegés, fasizmus és nácizmus, és csődhelyzet van... (Jó tisztában lenni vele, hogy mivel etetik a balos szavazókat). Üdítő olvasni azoknak a siralmait, akik eddig annyi dühöt és kárt okoztak, és úgy általában mindennel szemben, ami nemzeti öntudat, támadást indítottak. Most pedig fordult a kocka.


Egészen extrém esetben még az Amerikai Népszavára is fellépek, a kurucinfó reciprokára, ahol a szerkesztők még saját tükörképüket is lenácizzák, és az oda kommentelők jelentős része emigrált zsidó, ebből kifolyólag igen erősen él ott a "Magyarország fasiszta állam", sőt, még Kanadát is lefasisztázták, amiért nem fogadta be "az üldözött sorsú cigány honfitársakat, akik a magyarországi diktatúra elől jogosan menekülnek". A legjobban az tetszett, mikor azt írták, hogy aki nem Demokrata jelöltre szavaz az USA-ban, az hazaáruló, mert nem támogatja Izraelt. De az ENSZ is megkapta az antiszemita bélyeget, mert szankciókat mert kivetni a "terrorizmus ellen védekező" Izraellel szemben. Az egész oldal egy komédia - és így is kezelem, csak a nevetés kedvéért szoktam felnézni, hogy "na, ma mit találtak ki?".


Van, hogy csak az MTV-t nézem meg, az olyan politikától mentes, csak tényeket közlő - ami néha egy kicsit kitisztítja a fejemet.

De az RTL Klubos, TV2-ős állatkerti születéseket meg VV Alexoszokat én se követem figyelemmel...

2012. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pro Patria ***** válasza:

*A másik itt is a humor


*igen erősen él ott a "Magyarország fasiszta állam" mítosza.

2012. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!