Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik csatornán nézitek a...

Melyik csatornán nézitek a politikai híreket? Van igazából elfogulatlan adó, vagy mindegyik húz valamelyik oldalra?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 08:44
1 2
 1/12 bumbi02 ***** válasza:
100%
Az összes húz valamerre. Akkor jársz jól, ha többet is nézel (persze különböző "oldalak"ról), aztán saját magad vonod le, hogy mi is a helyzet.
2012. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ATV-n is nézem, HírTV-n is nézem, meg M1-en is nézem. Hát, vannak különbségek. )))
2012. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is észrevettem! Ugyanazon hírt teljesen máshogy tálalják. Az ATV szerintem erősen balliberális, az Echo TV meg erősen Fideszes.
2012. szept. 4. 08:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nem is hazudnak, csak másképp tálalják az igazságot. Az egyik az egyik felét, a másik a másikat. Ebből kell összerakni, hogy tulajdonképpen akkor most mi van?
2012. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Antimod ***** válasza:

"Tulajdonképpen nem is hazudnak, csak másképp tálalják az igazságot."


Csak nem bontják ki az igazság minden részletét. (© Gyurcsány Ferenc)

2012. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért vannak hazugságok is...


De a lényeg hogy minden adó ferdít valamerre. Vagy egyszerűen csak az egyik hírrel alig foglalkozik míg a másikkal többet!

Trükköznek az biztos...

2012. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mtv szeretem, ott vannak pozitív hírek is .. nem csak állatkerti születések (rtl tv2 nagyon kaki). Atv ( meglepően sokszínű) hirtv is korrekt ..
2012. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hozzátenném én is hogy attól mert ferdít még szívesen nézem a Hír TV, MTV és ATV politikai adásait is!


Ha az ember nem csak a saját szája íze szerint keres adásokat és helyére tudja tenni magában a ferdítéseket akkor sok hasznosat talál ezekben!


De akinek mondjuk csak a kuruc a megdönthetetlen igazság forrása azt csak sajnálni lehet.

A bírkákat mindig könnyen megvezetik...

2012. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
MTV, itt talán nincsen olyan nagy húzás jobb vagy bal oldal felé...
2012. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Antimod ***** válasza:

"De a lényeg hogy minden adó ferdít valamerre."


Dolgoztam a médiában egy keveset, az első szűrő már a hírszelekció, illetve a hírek fontossági sorrendje. De nevezhetjük szelekció helyett szemüvegnek is.


Külföldi példaként a BBC-t szokták felhozni, de nem olvasom olyan napi szinten, hogy véleményt tudjak alkotni róla, hogy mennyire fogadható még el etalonnak. Azt azért meg merem kockáztatni, hogy külpolitikai vonatkozású témákban akkor is a nyugat pártját fogja, amikor azt nem indokolják a tények.

2012. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!