Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benyelte ezt valaki az idős...

Gauldoth kérdése:

Benyelte ezt valaki az idős rokonaitok közül?

Figyelt kérdés

A Fidesz azt mondta 6% nyugdíjat emelt idénre. Ez nekik úgy jött ki, hogy 0,5%-ot emeltek, és az 12 hónap alatt annyi pluszt jelent, mint 1 havi 6%.


pl: Ha eddig 100000Ft-ot kapott valaki, az mostantól 100500Fr-ot kapott (ez a fél %, és szerintem ez röhejesen kicsi....) Ugye, ha az emelés 500Ft-ját beszorzod 12 hónappal, akkor megkapod, hogy 6000Ft-tal kap többet a nyugdíjas. (Amivel 1206000Ft lett a nyugdíj, és természetesen 0,5%-al több mint az addigi 1200000Ft) És ez a 6000Ft 6%-a a korábbi 1 havi nyudíjnak (6000/100000=0.06)


Ezt hogy lehet ténylegesen 6% nyugdíjemelésként lekommunikálni? Ez nem vérlázító hazugság?


2012. aug. 30. 13:30
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

18:23

"...és mikor ő ennek fejében szeretné ha megkapná a jogosan neki járó nyugdíjat ..."


Nem is lenne itt semmi nagyobb probléma, ha minden nyugdíjas aszerint kapna nyugdíjat, hogy ténylegesen mennyit is fizetett be egykor a kasszába :)


Mert a 2/3-uk ma arányaiban jóval többet vesz ki a kalapból, mint amit oda egykor betett.

2012. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 Pro Patria ***** válasza:
100%

76%-os!


"Ugyancsak undorító a te hozzáállásod is, szerinted a szellemi dolgozó és a kétkezi munkás nem kiegészíti egymást szerinted a kétkezi többet ér mint a szellemi.

Szerintem egyikőjük sincs a másik nélkül..."

- Sose mondtam, hogy ne lenne mindkettő sarokkő a társadalomban. De azért valljuk be, olyan nagyon nem izzadsz le... Úgyhogy ne hullajts itt nekem krokodilkönnyeket a népnyúzásról, meg a leterheltségről, és főleg ne "dőzsölő nyugdíjasokról", mert abszolút hiteltelen.


---------------


Kedves 17:40-es!


"Tájékozódj, mielőtt hülyeségeket írsz. Az átlagnyugdíj tavaly 93 000 Ft volt, az öregségi 100 000 Ft felett + ingyen utazás. A gyerekes családok átlagjövedelme ennél jóval kevesebb."


Ismered a viccet?:


- Nagypapa, mit jelent az átlag?

- Hát tudod, én 60 éves vagyok, te pedig 10. Azaz átlagosan 35 évesek vagyunk, ami az egyik legszebb férfi kor, de dugni se te, se én nem tudok.


Ennyit az átlag jövedelmekről... Mert ugye a statisztika olyan, mint a bikini: sokmindent megmutat, de a lényeget eltakarja.


"Eleve arányaiban jóval kevesebb nyugdíjas van másutt. A kamurokkantak elképesztő hazai arányáról meg már ne is beszéljünk."

- Mégis mekkora botrány volt a rokkantnyugdíjasok felülvizsgálatából...


"Romániában egyébként kb. fele akkora pénzt kapnak a nyugdíjasok, mint nálunk, de azért valahogy mégiscsak megvannak."

- Azért azt ne felejtsük el, hogy az Románia. Amíg Magyarországon a minimálbér 93 ezer forint, addig Romániában az is csak 47 ezer. Mindenben sokkal lentebb vannak az árak és a színvonal.

2012. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
19:44! A nagy nyugdíjakat a lehető leg rövidebb időn belül lecsökkenteném egy jó átlagos szintre, mert aki aktív korában nagy jövedelemmel rendelkezett annak volt miből jól élni és félretenni, nekik ez a mostani nyugdíj csak hab a tortán, míg a kisemberek kis nyugdíja a megélhetésre is éppen hogy elég.
2012. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Igazad lenne, ha nem azon az alapon menne, hogy aki amennyit befizetett. Ugyanis a gazdagok, akik többet fizettek be, többet is kapnak nyugdíjat. Ez a nyugdíj amolyan "kölcsön" jellegű.


De lehet, hogy jobb lenne inkább úgy ahogy mondod.

2012. aug. 30. 20:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!