Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benyelte ezt valaki az idős...

Gauldoth kérdése:

Benyelte ezt valaki az idős rokonaitok közül?

Figyelt kérdés

A Fidesz azt mondta 6% nyugdíjat emelt idénre. Ez nekik úgy jött ki, hogy 0,5%-ot emeltek, és az 12 hónap alatt annyi pluszt jelent, mint 1 havi 6%.


pl: Ha eddig 100000Ft-ot kapott valaki, az mostantól 100500Fr-ot kapott (ez a fél %, és szerintem ez röhejesen kicsi....) Ugye, ha az emelés 500Ft-ját beszorzod 12 hónappal, akkor megkapod, hogy 6000Ft-tal kap többet a nyugdíjas. (Amivel 1206000Ft lett a nyugdíj, és természetesen 0,5%-al több mint az addigi 1200000Ft) És ez a 6000Ft 6%-a a korábbi 1 havi nyudíjnak (6000/100000=0.06)


Ezt hogy lehet ténylegesen 6% nyugdíjemelésként lekommunikálni? Ez nem vérlázító hazugság?


2012. aug. 30. 13:30
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Hihetetlen. Senki nem azt látja ebben, hogy a kormány megint hazudott, hanem a nyugdíjasok megérdemlik? Gázosak vagytok emberek, nagyon. Tényleg, legyetek boldogok a szitkozódással a nyugdíjasok ellen, és ne nyisáátok ki a szemetek. A kérdést sem értitek. És ti akartok szavazni?


Ha nem akarnak nyugdíjat emelni, mert úgy gondolják, hogy nem helyes, akkor ezt kell mondani. Nem hazudni. És az öregeknek azt ígérték, hogy azért adóztak annyit, hogy normális nyugdíjat kaojanak. Ez így sincs meg, ti meg sajnáljátok tőlük, mert ti nem kaptok annyit? Nem ezt tőlük kéne sajnálni, hanem a kormány kéne megkérdezni, hogy miért ennyi a béretek, és miért adóznak a munkáltatók, többet utánatok, mint amit ti kaptok.


(Ráadásul akkor is panaszkodtatok, amikor írtam, hogy vérlázító, hogy minden mukáltatótól minimálbért követlnek, kivéve maguktól. Mert a közmunkásoknak 47500 jár. (Sokan azért kerültek oda, mert a munkájukat megszűntették.


Szánalmas ez a párt, de aszánalmas, hogy nem láttok ki a fejetekből csak addig, hogy " neki miért annyi".


Nekem a hazudozásból van elegem. Mondja azt valaki, hogy szar lesz gyerekek x időpontig, de utána... Itt meg mindenki azt mondja, hogy jól állunk, és csinálják a helyzetet még szarabbra.


És ez amiatt van, mert nektek emberknek ez kell. Mert amíg egy ilyen hazugságnál ti azt látjátok, hogy a másik jobban él, addig nem is lesz másképp. Azt kéne nézni, hogy nekünk (rosszabb esetben is nekem) mi a jó, és nem mással foglalkozni.


Lehet, hogy nyugdíjat kéne csökkenteni. de nem erről volt itt szó. Arról volt szó, hogy miért nem veszik észre az emberek az ilyen nyilvánvaló hazugságokat. Miért nem teszünk ellene. De rájöttem. Azért, mert ti csak azzal foglalkoztok, hogy más hogyan áll. Hogy vártok el bármilyen segítséget majd akkor, amikor fellépnétek valami ellen, ami nektek rossz? Majd akkor is jogosnak érzitek azt a mondatod, "dehát neked van házad meg autód, ne akarj többet" vagy hasonlót?


Bocsánat elragadtattam magam.

2012. aug. 30. 14:32
 22/44 anonim ***** válasza:
28%
Ki kell mondani rosszabb a helyzet, mint ahogy ezt jelen pillanatban megéli az ország. ha már 8 évig hitelen élt az ország és eladtunk mindent ami profitot hozott, akkor ne legyünk naívak, ez a trend nem fog megfordulni komoly változás nélkül... Sztem nincs olyan ember, aki azt kívánja, h. majd az unokáink fizessék ki a felvett hiteleket ... így a jövőt veszik el az emberektől, ami a népesség csökkenésben mutatkozik is. Évente egy városnyi potenciális leendő adófizető hiányzik, így nagyon nehéz fenntartani a fenntarthatatlant és még ott vannak a komoly hitelek is magas kamaton ...
2012. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Linkeld már be, hogy honnan szeded ezt a 6%-os ígéretet meg a 0,5%-os emelést. Bocs, de teljesen más számokat találok 2012-re vonatkozóan. Biztos igazad van, csak sehol nem ezt írják...
2012. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Konkrétan az összes nagyszülőm mondta. Nem feltételezem, hogy 4-en tévedtek, vagy hogy összefogva átvertek volna.


Vagy mégis? Te mit találtál?

2012. aug. 30. 15:02
 25/44 A kérdező kommentje:
Jah, annyi, hogy ezt még a tél elején mondták, szal 2011-ről lehet szó. Nemtom pontosan.
2012. aug. 30. 15:03
 26/44 anonim ***** válasza:
Felesleges a nyugdíjról vitatkozni, 5-10 év múlva már nem is lesz senkinek sem...
2012. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

[link]

utólag még emelnek is a nyugdíjakon...

2012. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

"Arról volt szó, hogy miért nem veszik észre az emberek az ilyen nyilvánvaló hazugságokat. Miért nem teszünk ellene."


És kedves kérdező, szerinted mit tehetnének a nyugdíjasok? 65-70 éves emberek vonuljanak az utcára? Szüntessék be a munkát?

És ahogyan te is látod a kommentekből nem sokan állnának melléjük!

A válasz a kérdésedre pedig az, hogy ameddig ebben az országban mindenki mást hibáztat a saját nyomoráért és nem tudunk összefogni, csak acsarkodni egymásra addig azt csinál a (mindenkori)kormány amit akar.

2012. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Passz, nem értem, hogy mit mondtak a nagyszüleim, Az a baj, hogy rég is volt. Tényleg nem tudom. Biztos tévedtek akkor.


Beismerem, rossz a kérdés.

2012. aug. 30. 15:11
 30/44 A kérdező kommentje:

(Valami csak lehetett, valami része, mert ők nem mondanak ilyet halucinációból) de nem értem...


Ettől még gáz, hogy mindenki egyből a "nyugdíjasoknak nem is kell több" választ hozta, és nem azt, hogy "pofátlanság" vagy vmi.

2012. aug. 30. 15:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!