Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja sok magyar...

Miért gondolja sok magyar úgy, hogy az államtól vagy az aktuális kormánytól függ, hogy éppen van-e munkahelye, mennyit keres, és milyen az a munkahely, nempedig a saját teljesítményétől, végzettségétől, vagy maximum a főnökétől?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 21:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Azért mert az állam adja a munkát majd egy millió embernek ... ez is sajátosság...
2012. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Mert sokakban él még az, hogy a szocializmusban mindenki dolgozott (pontosabban mindenkinek volt állása). Nem tudják/akarják elfogadni azt a tényt, hogy piacgazdaságban az állam nem teremt közvetlen munkahelyeket (közigazgatás és társai kivételével). Elsődleges feladata az államnak az lenne, hogy jó gazdaságpolitikával megteremtse azokat a kereteket, amik között magánvállalkozások megteremtik a munkahelyeket.

Persze az, hogy hogyan tud elhelyezkedni valaki az adott gazdasági helyzetben nagyban függ az egyéni képességeitől, de ha konjunktura van mindenkinek könyebb, ha recesszió van nehezebb. Csak egy példa: egy gazdaságban van 100 jól felkészült mérnök. Ha pörög a gazdaság lehet elhelyezkedik mind, de ha pangás van lehet csak 20 (pedig a maradék 80 ugyanolyan felkészült.)

2012. aug. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Kérdezővel maximálisan egyetértek!

Mindenki a saját sorsának a kovácsa!


Régen én is sokat agyaltam a politikán, aztán rájöttem, hogy állam, kormány, pártok, politikusok nem fogják soha megoldani a személyes problémáim, csak saját magamra számíthatok!


Egyedül annyit kérek, hogy ne akadályozzanak.

2012. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mert ez is a kormány feladata, talán azért? Mégis kinek kellene munkahelyeket teremtenie? A Mikulásnak?


Az uralkodás első szabálya: MINDENÉRT te vagy a felelős.

2012. aug. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom te is valamilyen fideszbérences lehetsz aki valamelyik nagy multiban dolgozik ahova protekcióval vették fel és degeszre keresi magát


Egy cég felvehetne több munkást is akár de annyi kiadással járna az adók miatt hogy nem éri meg ezért több lesz a munkanélküli.Minek ide alapítani céget ha úgyis csődbe menne a rengeteg adó miatt?Nem éri meg de még rengeteg példát lehetne mondani erre


Hiába szorgalmas valaki és hiába tud sokat a szakmáján belül ha sehova nem veszik fel,túlképzettség vagy alulképzettség miatt(De rengeteg olyan eset is van hogy protekcióval bekerül a helyére valamelyik tudatlan birka aki nem jól végzi a munkáját csak azért mert van ismeretsége) Hány diplomás repked itten munka nélkül mert sehova sem veszik fel?


A munkabér pedig igenis függ az államtól,ha rengeteg adót kell fizetnie a munkáltatónak és neki nem marad elég pénze akkor nyílván nem fogja emelni a munkavállalónak a bérét sem


De lehetne erről órákat beszélni

2012. aug. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egy része közalkalmazott, nekik közvetlenül az állam ad munkát.


Az emberek másik része vállalkozó vagy vállalatnál dolgozik, az ő munkahelyük nagyban függ a külföldi befektetői kedvtől, a gazdaság állapotától, bizonyos szektorokban az exportképességtől, a forint árfolyamtól, a hazai vállalkozások, elsősorban a KVV-k esetében pedig létkérdés, hogy mekkora a belső fogyasztás.


Ezekre mind kihatással van a kormány gazdaságpolitikája.

2012. aug. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

1. Azért mert ettől függ 90%-ban

2. Munkahely mindig van minden hírlapban megvannak hirdetve Lásd: Kisalföld

2012. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 bumbi02 ***** válasza:
71%

Egyetértek a kérdezővel. Részben.


Szerintem aki akar, az talál munkát. Aki pénzt akar keresni, az - egy idő után biztos - nem fog válogatni a munkák közül. (Az meg ne sírjon hogy nincs munkája, akinek már 3 munkahelyet ajánlottak fel, de "ő aztán nem fog mosogatni"...)


Másrészt a munkanélküliség gazdasági kérdés, amihez az állam is hozzá tud szólni, munkahelyteremtés, és munkatörvények által. (például a minimálbér csökkentésével, a vállalatok több munkást tudnak alkalmazni -> ezt a csökkentést, negatív adójóváírással lehetne pótolni, hogy mindenki ugyanannyit vigyen haza, mint most, de így a vállalatnak jóval kisebb bérköltsége lenne)



Aki dolgozni akar, az fog is dolgozni. Csak nem otthon kell ülni, sült galambot várva, hogy majd felhív valaki hogy menjek dolgozni hozzá, és majd légkondis irodában fogok egésznap semmit dolgozni.. Ha más nincs, a mosogatásért is ugyanúgy forintot kapsz, mint az asszisztensi munkáért

2012. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mi a mai munkáltatók első kérdése, ha jelentkezik az álláskereső?Hány éves vagy?Gyereked van?Ilyenek vannak csak!Ha meg esetleg kegyesen felvesznek, akkor lesheted, hogy bejelentenek és kifizetnek-e.Ez ma magyarország és még kérdezik egyesek, miért van annyi munkanélküli?

Na de az ilyen mocsok munkáltatókat is a rendszerváltás utáni politika termelte ki.Minden az államtól ered.A sz@r felülről csorog lefelé.

2012. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Először is magasak az adók, nem éri meg vállalkozni, nem éri meg foglalkoztatni, mert iszonyat sokba kerül. Az, hogy te kézhez kapj havi 131 ezret, a cégednek majdnem 200 ezerbe kerül (nem hasra ütöttem itt bárki megnézheti: [link]

Ilyen veszteségek mellett nem lehet rendes fizetést adni. És ez nem is a cég hibájából adódó veszteség, hanem az állam vonja el. És ez csak a munkavállaló utáni adó, gondolj bele, mennyi egyéb adó van. Így hogy lehetne egy vállalkozás nyereséges?

Arról nem is beszélve, hogy nálunk négyévente megváltozik a gazdaságpolitika. Ez már a rendszerváltás óta így van. Minden választáson más párt kerül kormányra. Egyedül az MSZP volt 8 évig kormányon (most nem elmúlt 8 évezés jön, mielőtt bárki ezt gondolná), és elkezdett egy irány Medgyessy 2002-ben, majd jött Gyurcsány 2004-ben és megváltoztatott mindent. Majd jött 2006, amikor a választás után szintén átalakítottak a politikán, majd 2009-ben a Bajnai-kormány megint máshogy kezdte kezelni a gazdaságot. Ez csak 8 év, egyetlen párt kormányzott, de mégis ennyiszer volt élesebb váltás. 2008-ban is volt valami átalakítás, de az nem ugrik be, hogy a gazdaságot érintette volna.

Egy jól működő gazdaság alapvető "hozzávalója" egy stabil, kiszámítható gazdaság. Ez Magyarországon nincs és nem is volt meg. Folytathatnám a sort, hogy 2010-ben meg jött a Fidesz, és akkor ők is mindent felforgattak. De visszafele is lehetne menni, hiszen minden új politikai erő átalakította a gazdaságot. Az USA-ban is két párt van, igaz, és váltogatják egymást, de az alapvető gazdasági struktúrákba nem nyúlnak bele minden egyes ciklusba. Azért hívják politikai váltógazdaságnak. És - habár talán most éppen válságban van - de az USA évtizedeken volt a világ vezető gazdasági nagyhatalma (most már Kína az). Eljutott volna idáig akkor is, ha mindig megváltoztatja az állam a gazdasági környezetet? Aligha. Nálunk meg ez történik, és semmi eredménye.

2012. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!