Számokban kifejezve mit változtat az, ha nonprofit társaságok lesznek (lennének) az energiaszolgáltatók?
Szinte minden olyan országban ahol a versenyképességre építenek és nem a hi-tech re, ott már ma is nonprofit alapú.
Pld Egy autógyár nem 10e Ft áramot fogyaszt és ez komoly a versenyképesség szempontjából. De a lakosság terheit is nagyban befolyásolja, ami meg a munkabérek tekintetében jelent elnyújtható versenyképesebb megoldást.
Újabb parasztvakítás. Ugyanis az energiaszolgáltatók egyetemes szolgáltatói része - tehát amit a lakosságnak szolgáltat - jelenleg veszteséges. Tehát a szolgáltatónak többe kerül a lakosság részére szolgáltatni, mint amennyit a lakosság fizet.
A kereskedelmi üzletág termeli a profitot.
Nem vagy naív, tényleg érezhető lesz az árkülönbség, csak a pénztárcánk fogja bánni.
A lakossági energiaszolgáltatás hatósági áras jelenleg is. De nézzük végig a láncot: minden egyes tagja profitorientált, csak a lakossági egyetemes szolgáltató dolgozik hatósági áron>veszteséget termel. Ha ezt államosítani akarják az azonnali kiadásként megjelenik a költségvetésben, a működési veszteségeket szintén a közösből finanszíroznák. Ha einstandolják a szolgáltatót (azaz ellentételezés nélkül állami kézbe veszik), akkor is folyamatosan kellene finanszírozni a veszteségeket, ráadásul a befektetői bizalom illanna el és az jelentene pluszban százmilliárdos veszteséget csak a magasabb kamatfelár miatt.
Kérdés miből finanszíroznák ezeket a költségeket (villanykapcsoló- és konnektoradó)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!