Nem túlzás az a 35 millió forint?
Előre bocsátom, hogy tiszta szívemből gratulálok, és minden olimpiai (arany)éremnek ugyanúgy örültem, mintha az én nyakamba akasztották, de megengedhetjük ezt?
Az olimpiai érmesek, a helyezettek és a sportvezetők jutalmazásával ez több száz millió forint.
Nekem pedig - többek között - az jut eszembe, hogy van egy új szíves gyermek, akit azért nem tudnak hazavinni a kórházból, mert nemhogy steril szobát nem tudnak kialakítani, a családnak még emberhez méltó, saját rendelkezésű lakása sincs.
Még a megbuktatott államfőt is sikerült rávenni a színjátékra, hogy az ország gazdasági helyzetére való tekintettel lemond az élete végéig járó 150 millió forintos igénybevételéről, annak évi legalább 2 millió forintos fenntartásával együtt.
A sportolók jutalmazásánál miért nem lehetett mértéktartóbbnak lenni?
Biztosan ki lehet találni, de egy szó kimaradt a gépeléskor:
Az élete végéig járó 150 millió forintos VILLÁRÓL van szó!
Én is túlzásnak tartom, elismerem amit elértek, tényleg nagyon szép, hihetetlen ,teljesítmény, egy élet munkája van benne esetlegesen, de ennek a jutalma, az érem!!!
Ha megkérdeznénk őket biztosan azt mondanák, hogy az érem nagyobb elismerés számukra,mint a pénz.
Persze járjon érte, az is,hiszen nekik is meg kell élni valamiből (bár nem hiszem, hogy ez nélkül éheznének) de ez elképesztő. Rengetegen éheznek és élnek mély szegénységben ebben az országban (sajnos egyre többen). Bicska nyitogató ez a pénz szórás.
Szerintem ez a pénz csak csepp a tengerben, én nem sajnálom tőlük. Semmit nem fog javulni a gazdaság, ha ezt megspóroljuk, még a volt államfő felajánlása is gesztus értékű, anyagi jelentősége az állam szempontjából nincs. És ők igazán megdolgoztak érte, az ország jóhírét öregbítik világszerte, ellentétben másokkal, akik ennek az összegnek a többszörösét vágják zsebre.
Amúgy elég szomorú lenne, ha a kormányzat sehonnan máshonnan nem tudna pénzt teremteni pl. a műszívre váróknak. Csak ha a felső "elit" magánvagyonát nézzük, az is nagyságrendekkel nagyobb, mint ez az összeg.
Az a 35 millió az több, mint 2 milliárd erre összesen.
Ha úgy vesszük, hogy a konzultálgatás egyenként egymilliárdba került, akkor már nem is olyan sok ez. Persze az ember ilyenkor összehúzza a szemöldökét, hiszen már ki tudja hanyadik adót vetik ki a milliárdok összekapargatásáért, hogy aztán azt elköltsék mindenfélére, aminek köze nincs a válságkezeléshez, de ez már megszokott dolog itthon.
Irigylem őket? Persze. Sajnálom tőlük? Nem. Aki ilyen teljesítményre képes, az megérdemli. Csak aztán nehogy a nagy vagyon arra késztesse a sportolókat, hogy visszavonuljanak a kényelmes életbe.
Én nem azt a 35 milliót sajnálom az aranyérmesektől. Dicsőség nekik, dicsőség az országnak (elég szép helyen végeztünk összessített éremtáblában).
Egy olimpiai arany mögött rengeteg edzés, felkészülés, szenvedés van, nagy teljesítmény. Épp ezért sem az olimpikonoktól, sem az edzőktől nem sajnálom a pénzt.
Sokkal inkább elvenném a pénzt a sok semmittevő, gerinctelen politikustól, akik az országot a nyomorba sodorták és akik nagyságrendekkel többet lopnak az államkasszából (azaz tőlünk), mint ez a 35 millió.
Legyünk először száraz számolgatók.
Az összkiadás nagyjából 2 milliárd. Ezért az érintettek idejük igen jelentős részét adták, néhányuk az egészsége egy részét is. Ennyi munkáért ennyi embernek normál körülmények között is kicsit többet fizetnek ki. De például a minap a felét megítélték semmi munkáért. Csak úgy. Mondhatnám haveri alapon. És ilyenből nagyon sok van.
Az összbevétel ma még nem számszerűsíthető, csak a korábbi hasonló eredmények alapján, analógiásan. Nőtt az ország ismertsége és elismertsége. Ez bizalmat, az pedig üzletet szül. Olyant, ami e nélkül nem jönne létre. Ez munkát, munkahelyet teremt. Meg jobb légkört, minimum a munkát kapók körében - annak egészségügyi következményei, kevesebb kiadás a következménye. Ezt általában több tízmilliárdra becsülik. Kettőért a tízszeres, jó üzletnek tűnik.
Nézzük a morális oldalát.
A hasznot ismét azok aratják le, akik az eredményt eddig különféle módon akadályozták. Akik ezzel is a tömegsportot próbálják népszerűsíteni egyébként az onnan történő pénzelvonással. Az olimpikon elmegy iskolákba, ismét az idejét áldozva, lelkesít. Ha eredményes, a politikus veri a mellét, mennyit tettünk a sportért. Felcsúton. És az országban? A Nyírségben, Baranyában?
Ezért szerencsétlen jogos és sokszorosan kiérdemelt jutalmakat katasztrofális helyzetek javítási lehetőségeivel összevetni. A lényeget elfedi. A problémát okozók malmára hajtja a vizet. Ugyanis a katasztrofális helyzetek éppen azért alakultak ki, mert onnan korábban elvonták a szükséges pénzeket, és odaadták el nem végzett munkákért arra érdemteleneknek. A megérdemelt jutalmak átcsoportosítása nem oldana meg semmit, mert ismét elvonnák. Ettől lesz hamis a kérdésfelvetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!