Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tervek magyarság megerősítésére?

Tervek magyarság megerősítésére?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék liberális és baloldali véleményeket.

Aki nemet mondana az inkább tartsa féken az egóját és birja ki,hogy átugrik ezen a kérdésen hozzászólás nélkül!!!


Azok véleménye érdekel,akiknek vannak ötletei a magyarság pozitiv jövöjére nézve,esetleg trianon részleges vagy teljes reviziójára stb.

Nem panaszkodásra vagyok kiváncsi,hane ötletekre!



2012. aug. 19. 22:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
61%

Véleményem szerint, a legjobb megoldás ha a pénzeket nem holmi adókra kellene fordítani. Hanem gyárak építésében, munkahely megteremtésére, fizetés növelése (Az árak emelkednek, a munkaerő csak nő, munkahely pedig csökken, ergó, ha valaki olcsón dolgoztatna embert, az is talál munkaerőt mert nagyon rá vannak szorulva az emberek-> kizsákmányolás. A gazdagok még gazdagabbak lesznek, a szegények még szegényebbek. Nincs meg a három réteg (Gazdagok-Középréteg-Szegények) teljesen szét van húzva a réteg, kezd eltűnni a középréteg.

Trianonról pedig annyit, nagyon szép és jó volna, ha mindezt vissza lehetne "állítani/szerezni". De reményt nem látok benne, maximum egy "Kárpát unió" néven futtatott valamiféle együttműködést az elcsatolt országok között. De egyebet sajnos nem!

2012. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
50%

1. vagyok, azt még el felejtettem, hogy akik a parlamentben "dolgoznak"/ végzik a munkájukat. A fizetésüket korlátoznám. Egy átlag ember, átlag munkahelyen egy év alatt nem keres annyi pénzt, mint egy politikus.

Csak egy hülye példa, de elgondolkodtató szerintem. Egy szegényebb családból származó gyermek felnő. Elkezdi az életét. Egyetemre, ha nem államira megy, félévente a tagozatonként fizetett összeg közel egyik szülője fizetése lehet (akár több havi). Érettségivel és szakmával a kezében. Egy átlag munkahelyen tegyük fel keres 80-90e Ft-ot. Ha van lakása: rezsit fizetni, magáról gondoskodni, és tegyük fel nem jár szórakozni. Mennyi maradhat neki ugyan? Ne talán-tán megbüntetik mert biciklivel jár(nem volt villogó,mellény stb.) az már minusz, de ez legyen 1év be 1x. Menyit kell neki dolgoznia, majd félre raknia, hogy ő tudjon magának venni egy autót kb. 500ezerért, ami után ugyan csak van fizetni való.

2012. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
A népesség az ENSZ becslései szerint 2050-re 9. Milliárd lesz, viszont Magyarország népessége csökken, ez azt jelenti, hogy azok az országok ahol a népesség nő élelem hiányban lesznek, víz hiányban így Magyarország majd 3-4 másik országgal (Szlovákia, Horvátország, Lengyelország, Ausztria, Románia, Bulgária).
2012. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem , ha már ennyi adót fizetünk, azt

1. ne arra bsszuk el, hogy átnevezzük az utcákat meg stb.

2. ne a munkaképes, naplopó, segélyből élő kisebbségnek adjuk

3. ne egyéb haszontalan baromságokra költsük,

hanem munkahelyek teremtésére és olyan cégek, szervezetek támogatására akik Magyarországnak termelnek vagy Magyarországért tesznek valamit, tehát nem a rabszolgamunkát végeztető gyáraknak.

De szerintem a kisebbséggel van a legnagyobb probléma...

2012. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Miért egy baloldali nem Magyarországért akar tenni? De! A véleményemre nem vagy kíváncsi, így nem is írom le.
2012. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sz1u ***** válasza:
40%

Kérdező!


"Nem szeretnék liberális és baloldali véleményeket."


Látom, a toleranciával, más véleményének a meghallgatásával hadilábon állsz! Ennyi erővel a Kurucra, vagy a Jobbik.hu-ra is írhattad volna a kérdésed.

2012. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Habár én független vagyok (tehát lényegében közép, nem baloldali, és a valamennyi liberális gondolkodásom mellett bőven van konzervatív véleményem is), azért szeretnék válaszolni a kérdésre.


Van bizony mit tenni. Elsőnek a legproblémásabb kérdésre, a Párizs környéki békékre térnék ki. Nyilván nem volt igazságos Trianonban a döntés, de a mostani jelentősebb magyar etnikummal rendelkező települések tarthatnának népszavazást, hogy akarnak-e csatlakozni az országhoz, mert senkit sem kényszeríthetünk az országba, ha nem akar hazatérni. Ugyanígy a teljes történelmi Magyarország visszaszerzése is hátrányos lenne, mert újra kisebbség lennénk a saját országunkban. Ahhoz, hogy sikerüljön bármi hasonlót véghezvinni, gazdasági erősödés szükséges. Inkább azt mondom, hogy legyen kisebb, de annál erősebb államunk, mint nagy és romokban heverő országunk. Ha lesz stabil gazdaságunk, amit később akár egy lappal említhetünk Németországgal, akkor lehet gondolkozni az igazságos (bár a környező országok számára igazságtalan) területszerzésről.


Kultúrát bőven lehet bővíteni, lehetne hirdetni kifejezetten magyar sportokat, hagyományőrző köröket. Előnyben kell részesíteni a magyar harcművészetet, háttérbe szorítani a külső sportokat. Fontos a népzene is, az iskolákban is fontos legyen a népzene, de ugyanolyan fontos a klasszikus magyar zene (például Liszt), vagy akár a magyar könnyűzene is. Más, mondjuk a magyar képzőművészetről is bővebben legyen szó a közoktatásban.


Cigányság kérdése is fontos. Kultúrájuk egyáltalán nem fér össze a magyar kultúrával. Tartsák meg a segélyeket, de akkor a törvény szigorúbban vonatkozzon rájuk, mert az állam támogatását élvezik. Ugyanakkora segély illeti meg azt a magyart, aki szintén iskolázatlan, vagy szintén anyagi nehézségekkel küszködik. Lehetségesnek tartom külön cigányoknak szánt munkát, külön cigányoknak szánt oktatással.


Gazdaságról annyit, hogy ott inkább nem tartanám meg később a Forintot, de most egy erős fegyver lenne. Válságkezelésre volt egy jó módszer, ez pedig a szándékos inflációgenerálás. Ezért fontos mielőbb az adósságokat törleszteni, hogy infláció után ne emelkedjen GDP fölé az adósságunk. Az ilyen politikai manőver kiszorítaná a multikat, a külföldi cégeket, a semmiből teremtett pénzt pedig folyamatosan fel lehet használni építkezésekre. Munkahelyek teremnének szinte a semmiből, hazai vállalatokat lehetne indítani: egyszóval beindulhat egy erős, minőségi, saját gazdaság. Ez bár főleg a gazdagoknak és a takarékosoknak rossz lenne az erőltetett infláció, de az intézkedések után, a kiépített infrastruktúra után áttérhetnénk az euróra. További erősödések és jobb külpolitikai kapcsolatok után gondolkozhatunk függetlenségben, és bevezetjük ismét a Forintot, de ezúttal euróval vetekedő valuta formájában.


Fontos feladat lenne Magyarország elmaradott területeibe is fektetni. Hisz akinek a fővárosban kenyér, a legszegényebb településünkön lakoma. Sokkal olcsóbb befektetésekkel érhetnénk el nagyobb eredményeket. Az emberek ott boldogak lennének, hogy munkahelyek alapulnak, hogy pénzt kapnak, hogy a tőke oda is áramlik, ami után közvetlenül érkeznek a számukra addigi luxuscikkek.


Talán vissza kéne hozni egy erősebb progresszív adózást, ennek kiegyensúlyozására az egyéb adókat el kellene törölni. Kisebb lenne a bürokrácia.


Mindez bár a gazdagok rovására menne, cserébe én több jogot biztosítanék az intézkedések után annak, akik többet tesznek az országért (erős progresszív adó, befektetések elmulasztása a fejlettebb területeken, multik és külföldi javak korlátozása). Lehet ez a szabadság, a jogi egyenlőség korlátozásával járna (de hát te kérdező mondtad, hogy ne legyen liberális), de bőven igazságosabb lenne. Mert ma Magyarországon a felső tízezer valamennyivel többet adózik, mint az alsó ötmillió összesen.


Kezdetnek csak ennyit írok. Majd meglátjuk, hogy szorul-e kiegészítésre.

2012. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Előbbi hozzászólásokból is látszik, hogy valami nincs rendben a fejekben.


Minden a fejben és szívben dől el. Az alapoktól kell kezdeni, mert a bajok eredője az alap megbomlása.


"Isten, haza, család" - három szóban összefoglalva.


"Magyar, legyen hited és lészen országod!"


Erkölcstelen, hitetlen, hazátlan, agyhalott, kishitű emberekkel nem lehet hazát építeni.

A kommunista propaganda elérte a célját. :(

2012. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok. Kicsit konkretizálva a dolgokat egy példán keresztül.


Pécsi vagyok és két éve Pécs volt Európa Kulturális Fővárosa.

Mi volt nálunk a központi kérdés?

Vajon mire költsük a milliárdokat, milyen épületeket húzzunk fel, hány utcát hozzunk rendbe, stb.

(hogy tegyünk zsebbe észrevétlenül minél több pénzt...)

Civilek természetesen le voltak sajnálva.


Azt mondtam, adjunk pénz a régészeknek, helytörténet-kutatóknak/történészeknek, műemlékvédelemre, néprajzosoknak, helyi tudományos folyóirat létrehozására, nemzetközi kapcsolatok építésére stb hogy a város múltját kutathassák és publikálhassák + ami a legfontosabb: a kutatás eredményeit eljuttassák a pécsiekhez pl. néhány színvonalas kiadvány és dokumentumfilm készítésével.


Az átlag pécsi alig tud valamit a városról.

Szóval, ha már EKF-program, legyen a cél, hogy a lakosok megismerjék Pécset. A sok épület meg huszadrangú kérdés.


pl. Athinai utcát mindenki ismeri, de senki sem tudja, hogy ki volt Athinai Simon (Pécs várát védte meg 50 ezer töröktől 1541-ben.)


Számomra ez a kulcs.

Javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

2012. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Megint előző. (Ígérem utoljára:)


Trianont kifelejtettem.


Hát kérem szépen volt javaslat arra nézvést, hogy Pécs város napja augusztus 22. legyen.

Most szeptember elseje az egyetem miatt, de ez elég sovány indok.


1921 augusztus 22-én szabadult fel Pécs a három éves szerb megszállásból! Ekkor vonult be a magyar hadsereg.

Virágeső, utcán ünneplő tízezrek, ünnepi mise.


1921 aug 22 újság címlapja, szalagcím:

"VÉGRE, MEGINT SZABAD MAGYARNAK LENNÜNK!"


A város történetének egyik legnagyobb ünnepe, mert itt realizálódott, hogy Pécs nem szerb lesz, hanem magyar marad! Máskülönben szvsz már csak kisebbségben lennénk magyarok és Pécs is Újvidék sorsára jutott volna...


És ha valaki felvetné, hogy vissza Erdélyt vissza Pécset, annak a liberálisok azt mondanák, hogy ugyan már, hiszen Pécs szerb város és szerb többség van.


Kérem szépen, ennyin múlik, múlott!


Száz éves videó a bevonulásról:


http://www.youtube.com/watch?v=QXvpONmsDWU

2012. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!