Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a védett kor...

Mi a véleményed a védett kor intézményéről?

Figyelt kérdés

Miszerint nyugdíj előtt 5 évvel nem küldhetnek el senkit a munkahelyéről, akkor sem, ha egész nap malmozik.

Az én munkahelyemen a kisgyerekes, egyedüli családfenntartó szülőket bocsátották el.

Őket ki védi?

A védett korúak már a sokadik esélyt kapják az élettől...


2012. aug. 12. 15:26
 1/5 Pro Patria ***** válasza:
57%

Ezt annyira gyűlölöm! Ha rossz, akkor mindenki köpköd! Ha valami jó, akkor azok köpködnek, akik kimaradnak belőle!

Mi lenne, ha egyszer végre nem mindig másokra mutogatnánk?

"Miért kap több pénzt, akinek gyereke van?"

"Miért vállalja át a bérezést az állam a 25 év alatti pályakezdőktől?"

"Miért vannak védett korban a nyugdíj előtt állók?"


Egyébként megnyugtatlak: a védett korúakat is ki lehet rakni, de csak súlyos fegyelmi vétség esetén, indoklás nélkül nem. Szóval már a kérdés szövege sem állja meg a helyét.

2012. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Miért kap több pénzt, akinek gyereke van?"

Azért, mert vannak un. eltartottak, akik nem hoznak a konyhára, de etetni, ruháztatni, lakniuk kell. (nem élhet 5 ember ugyan akkora helyen, mint 2... 5-nek nagyobb a rezsi is mint 2nek) és sorolhatnám a problémákat az eltartottakkal, ami egyébként is megtérül :)

2012. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pro Patria ***** válasza:
38%

Kedves legutóbbi válaszoló!

Talán félreértettél. Én nem vontam kétségbe a gyermekek után járó kedvezményeket, én arról a mérhetetlen fokú irigykedésről, egymás szurkálásáról beszélek, amikor mindig fáj nekünk a másé, mindig ujjal mutogatunk, hogy "nekem miért nem jár, neki miért igen?", de persze a saját privilégiumát nem kérdőjelezi meg, hiszen azért ő "nagyon keményen megdolgozott". Ebben a tetves társadalomban mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Erre hoztam fel az idézett példákat, amikkel állandóan egymást dobálják az emberek. De lehetne még sorolni:

"Neki miért jár korkedvezményes nyugdíj?"

"Neki miért van veszélyességi pótléka?"

"Ő miért kap szülési szabadságot?"


Állandóan a másikra köpködünk, és irigykedünk. Egyszerűen hányingerem van ezektől az emberektől. Nem lehetne, hogy egyszer végre mindannyian a magunk útját járnánk, a képességeink szerinti legjobb módon, ezzel foglalkozva, és nem tartanánk a markunkat mindenhol, ahol osztogatást látunk, és sértődötten egymásra förmedünk, ha valamiből a másiknak jutott, nekünk meg nem...?

2012. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszer majd te is megöregszel. Ma a munkáltatók már a 45 fölöttieket is úgy könyvelik el, mint fél lábbal a sír szélén álló embereket, és emiatt ha csak lehet, nem veszik fel őket; közben a nyugdíjkorhatár egyre csak emelkedik, egyre több rabszolgamunka van, egyre kisebb fizetéssel. Sem ez nem normális, sem az, hogy a kisgyerekeseknek sincs sok esélyük munkát találni; hiszen az öregedés és a szaporodás a világ legtermészetesebb dolgai, és mégis pont ezek miatt kerül az ember hátrányba. Szerintem jó dolog a védett kor intézménye, inkább malmozzon egész nap a munkahelyén (kétlem, hogy malmozna amúgy), mint hogy a három hónapig járó munkanélküli alamizsna után éhen haljon, mert munkát már garantáltan nem kap.
2012. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Javíts ki, ha tévedek, de gy emlékszem, hogy bizonyos számú "írásbeli figyelmeztetés" (nem tudom, hogy hívják) után ki lehet tenni védett korút is. Azt pedig lehet adni akkor, ha valaki nem végzi el a munkáját.
2012. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!