Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet, hogy csak mi...

Hogyan lehet, hogy csak mi vagyunk irigyek egymásra?

Figyelt kérdés

Minden nép összefog a sajátjaival csak mi nem.

A románoknál ez nem kérdés és a szlovákoknál sem.

A szerbek is az országonkivüli nemzettársaikkal törődnek.

A románok egész Moldáviának adtak állampolgárságot.

Nálunk meg 2004-ben leszavazták.Most mikor meg lett adva a magyarságnak is,akkor mindenki azzal jön,hogy ezzel csak a fidesz jár jól.Ez nem így van.És ha igy lenne is kit érdekel!

Nem tudtok másként gondolkodni,minthogy csak politikai pártokban?!

Nem értem ezt az önzőséget,irigységet.Ez már nem csak nemzeti,de emberi kérdés is.



2012. aug. 10. 15:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A kérdező jól látja, sajnos az összefogás csírája sincs meg a többségbe n
2012. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az egyik barátom a győri egyetemre akart menni, fel is vették, de a kollégiumba már nem mert egy bevándorló (határon túli magyar) elvette előle a helyet (nekik alanyi jogon jár a hely).
2012. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiányoztok ide, segítünk nektek, de mi se megyünk hozzátok, ti se gyertek hozzánk. Lehet, hogy az MSZP tönkretette az országot gazdaségilag, de legalább ilyen gondok nem voltak!
2012. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Na akkor annyit tisztázzunk hogy igen nyugaton is van kettős állapolgárság csak ott ne automatice kapják meg azok akik igénylik, hanem bizonyítani kell hogy tényleg onnan származik az illető, tudja a nyelvet, stb. és ha mind megvan megkapja az állampolgárságot


Az a baj hogy pártunk és kormányunk minden határon kívüli magyart - aki nem a rossz körülmények miatt ment ki a rendszerváltás után - isteníti

a hallgatói szerződés sem vonatkozik rájuk teljes mértékben, mint fent említették nekik alanyi jogon jár a kolesz és így tovább - most pedig szavazójogot is kapnak

ez már több a soknál - milyen jogon megy el egy olyan ember szavazni akinek (felmenőkkel együtt) 100éve semmi köze az ország belügyeibe

az pedig egyáltalán nem igaz hogy nem kerülnek semmibe - pl. a határontúli magyarnyelvű oktatás támogatása majdnem 100000000Ft-os tétel, amiből a magyarország semmivel nem lesz előrébb, és így tovább...

ők is csak elszívják a pénzünket


összefogásra pedig szükség lenne csak éppen a határon belül - nem pedig rajta kívül


és igen politikai pártokban gondolkodunk - bár felesleges mert jobb nincs csak kisebb rossz - mert lassan bevezetik a diktatúrát

2012. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

" most pedig szavazójogot is kapnak "


Jut eszembe, ez a regisztrációs dolog amit be akarnak vezetni az rájuk is vonatkozik vagy nekik elég lesz a képeslapos szavazási módszer?

2012. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
úgy tudom csak képeslap
2012. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:11


K*rvára nincs igazad. Minden magyar embernek össze kellene fognia, és nem csak belföldön. A külhoni magyarok is ugyan olyan magyarok, mint te vagy én. A külhoni magyarok akaratukon kívül vesztették el a magyar állampolgárságukat. Az a minimum, hogy aki akar, az újra magyar állampolgár lehet. A szavazati jogról pedig annyit, hogy például az USA-ban élő magyarok is szavazhatnak a választásokon ha akarnak. Pedig az USA-ban élő magyarok messzebb vannak a hazától, mint a felvidéki vagy erdélyi vagy délvidéki magyarok. Ha attól félsz, hogy majd a külhoni magyarok mind Orbánra fognak szavazni 14-ben, akkor tévedsz. A külhoni magyarok is nagyon jól tudják, hogy Orbán nem önszántából adta meg nekik a magyar állampolgárságot, hanem azért mert azt hitte, hogy a külhoni magyarok ezért majd rá fognak szavazni. De a külhoni magyarok nem ilyen ostobák. Átlátnak a szitán. Ha Orbán nyer is 14-ben, akkor az nem a külhoni magyaroknak lesz "köszönhető", hanem az itthoni Fidesz hívőknek.

2012. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5%
Biztos, hogy Orbánra fognak szavazni, az MSZP rögtön elvenni tőlük ezeket az "alanyi jogokat".
2012. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Romániai magyarként és magyar állampolgárként tudom mondani, hogy én biztosan nem a fideszre fogok szavazni '14-ben, a környezetemben pedig egyedül anyám támogatta őket, de több mint valószínű, hogy el sem fog menni, mint ahogy sokan mások sem. Nem a külföldi magyaroktól fog függni az egész, inkább más lefizetett..."emberektől".
2012. aug. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Össze kell fogni, ez egy megdönthetetlen tény, de megmondom őszintén én az állampolgárságban nem látok semmilyen magasztos dolgot, egyszerű gyakorlati hasznát látom, magyarán az országban élők számontartásának egy eszközét. Mert most gondoljunk bele, attól lesz magyar az a határontúli, hogy kapott magyar útlevelet? Ugye, hogy nem. Pont hogy nem politikai pártokban gondolkodok, amikor azt mondom, az egész fölösleges dolog. Ha egy határontúli átvándorol Magyarországra, akkor oké, kapja meg a könnyebb boldogulás érdekében az állampolgárságot minél egyszerűbben, de amúgy nem látom értelmét. Aki magyarnak érzi magát, az magyar, bármi is van a személyijében.


2004-et pedig én nem látom olyan tragikusnak, gondoljunk csak Mikola bácsi elszólására, ami ugyan 2 évvel később történt, de szinte mindenki sejtette már akkor is, hogy mire is megy ki a játék az állampolgárságok ügyében. És hát 2 évvel voltunk Orbánék elűzése után, nyilván senki nem akarta visszahozni őket további 20 évre. Szerintem ennek köszönhető a passzivitás (meg persze Gyurcsányék ellenkampányának).

2012. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!