Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet, hogy csak mi...

Hogyan lehet, hogy csak mi vagyunk irigyek egymásra?

Figyelt kérdés

Minden nép összefog a sajátjaival csak mi nem.

A románoknál ez nem kérdés és a szlovákoknál sem.

A szerbek is az országonkivüli nemzettársaikkal törődnek.

A románok egész Moldáviának adtak állampolgárságot.

Nálunk meg 2004-ben leszavazták.Most mikor meg lett adva a magyarságnak is,akkor mindenki azzal jön,hogy ezzel csak a fidesz jár jól.Ez nem így van.És ha igy lenne is kit érdekel!

Nem tudtok másként gondolkodni,minthogy csak politikai pártokban?!

Nem értem ezt az önzőséget,irigységet.Ez már nem csak nemzeti,de emberi kérdés is.



2012. aug. 10. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Más országok sem adnak kettő állampolgárságot a külföldön élő honfitársaiknak. Ha nem tudod felfogni,hogy a kettős állampolgárság csak a Fidesznek jó, akkor elég ostoba vagy.

Milyen jogon szól bele a mi sorsunkba olyan,aki nem él és nem adózik belföldön? Milyen jogon utazhat 90 %-os kedvezménnyel nálunk,aki külföldön él?

Nem a külföldön élőkkel kellene összefognunk,hanem azokkal,akik itthon élnek! Az Erdélyben élők fogjanak össze Erdélyben,és ne tőlünk várják az aranyborjút!

2012. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A legtöbben azt mondják, ők azért nem adnának állampolgárságot és szavazati jogot, mert ők kívülről nem látják át annyira a helyzetet és nem lenne rájuk hatással, ha megválasztanának egy pártot.
2012. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Románok kissé érdekes felvetés.Szlovákok meg kik is magyarul beszélő csehek avagy a csehül beszélő magyarok?

Nálunk azonban 2004.dec.5-e valóban fekete folt.A népbutítás fellegvára.Minden idiótával elhitették,hogy majd jönnek vissza és elveszik a munkát...ez több mint 20év neoliberális butítás eredménye.

És igen az átlag magyar ember csak pártokban tud gondolkodni,folyton csak a pártoskodás.

Nem voltunk mindig ilyenek,egyszerűen ilyenné lettünk hisz mindenhonnan csak a sz@rt kapjuk csomagolva.

2012. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem érted miért csak a FIDESZ-nek jó, elég ostoba vagy! Szerintem, ha most is népszavazásra bízták volna a döntést ugyanúgy leszavaztuk volna. Aki nem ide adózik, nincs joga beleszólni az ország sorsába, sem politikai, sem pedig egyéb téren! Szomorú ami veletek történt, de akkor is majd 100 évvel ezelőtt. Ideje lenne továbblépni! A szlovákiai magyarok meg ne sírjanak már, ez már tényleg csak dac a részükről.


18/F

2012. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Más országok sem adnak kettő állampolgárságot a külföldön élő honfitársaiknak"


Dehogynem.Gyakorlatilag minden europai ország megtette.

És a szomszédaink is mind.Tehát erről semmit sem tudsz.


"Ha nem tudod felfogni,hogy a kettős állampolgárság csak a Fidesznek jó, akkor elég ostoba vagy. "


Engem nem érdekel a politikai pártok mi a jó.Engem az összefogás érdekel.De ha a fidesznek jó csak,akkor fölteheted a kérdést,hogy miért?


"Milyen jogon szól bele a mi sorsunkba olyan,aki nem él és nem adózik belföldön? Milyen jogon utazhat 90 %-os kedvezménnyel nálunk,aki külföldön él?"


Először is csak az adózik és csak arra költ az ország juttatásokat,aki az ország területén él.

Ha egy magyar állampolgár külföldön él,akkor az itt nem kerül semmibe az országnak.Erről sem tudsz semmit!

A 90-% os kedvezmény csak a "magyar igazolványokra"-vonatkozott,az állampolgárságra nem vonatkozik.Ezt sem tudod.

Ugyanolyan jogon szavaz,mint te,mert magyar.Mintahogy ezt teszik franciák,angolok,olaszok,németek,spanyolok,szerbek,horvátok,románok...és hosszu a sor.


"Nem a külföldön élőkkel kellene összefognunk,hanem azokkal,akik itthon élnek! Az Erdélyben élők fogjanak össze Erdélyben,és ne tőlünk várják az aranyborjút!"


Ezek a külföldön élük magyarok,mint te(bár lehet te nem vagy az).Ha nem fogsz össze azzal,aki azt a nyelvet beszéli ,mint te,akivel azonos a kulturád,akkor kivel fogsz össze?Senkivel.És ez akkor mit jelent?Önzőség!!!!

2012. aug. 10. 16:10
 6/20 A kérdező kommentje:

De az a röhejes az egészben,hogy itt sokan azt hiszik jogunk van eldönteni,hogy azok a magyarok,akik 100 év meghurcoltatás ellenére is magyarok,kapjanak e állampolgárságot.Hát semmi joguk hozzá!!!Csak ezt nem fogják fel.

Talán akkor lenne joguk ha ezt az országot már nem Magyarországnak hívják

2012. aug. 10. 16:14
 7/20 anonim ***** válasza:
Öcsikém, milyen idős vagy és tánciskolán kívül jártál még valamilyet?
2012. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Először is csak az adózik és csak arra költ az ország juttatásokat,aki az ország területén él. "


Ez senkit nem érdekel, az ország nem jut bevételhez tőlletek, szóval semmi közötök hozzá. Nyílván, én is szívesen mondanám magam romániai magyarnak a kedvező román adózás mellett! Ennyi erővel, én Magyarországon élő luxemburgi vagy monaco-i vagyok, nem oda adózok, nem fizetek tb-t, de az ő kórházaikat, tömegközlekedésüket használom. Engem nem érdekel, kapjátok meg, de akkor ide fizessetek !

2012. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Engem nem érdekel, kapjátok meg, de akkor ide fizessetek !"


Ha egy állampolgár igénybe vesz valamit,akkor fizet is érte.

Nem arról van szó,hogy ide ingyen jönnek és csak a"jót"veszik el.Ti még ezt ma is elhiszitek,akkor hülyék vagytok.

2012. aug. 10. 16:40
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem teljesen igazad van!

Ezen már én is elgondolkodtam szerintem a vérünkben van még ázsiából hoztuk mikor minden törzs elenség volt:) .

Mindenesetre van benne valami de leginkább a pénztelenség a kilátástalanság miatt van ez szerintem egyszerűen irigyek a másikra ha annak jobban megy. Sőt próbálnak a másik embernek keresztbe tenni hogy ő maga jobb helyzetbe kerülhesen.

Ezt mindenki megtapasztalta már itthon legyen ez munkahely vagy bármi más versengés folyik az életért ha ugy tetszik de mégis igény a csoportba tartozás már igy volt az ősembernél is:) ezért ha a másik ember más nézeteket val jobb vagy bal oldal akkor már ellenség.

Másik dolog elég rossz indulatuak vagyunk pl akármelyik politikust nézük mind a saját zsebét tömi egyik sem önzetlen hazafias de melyikünk lenne az helyetük?

Én be merem vallani akármelyik helyébe lennék a családom boldogulása jóléte lenne az első.

Ez azért van mert szörnyű a természetünk és nincs pénzünk egyszóval ok okozat.



Nekem lehetőségem volt megtapasztalni a Kanadai életet egyszer talán el is tudom hagyni M.o-got végleg. Rendkivül szokatlan volt az emberek önzetlensége jóindulata ami szerintem mindenkép a jólét és az anyagi biztonságból adódik. Elsőre furcsáltam miért ilyen kedves minden ember velem pl munkahelyen nehéz volt megszokni hogy senki nem akar alámvágni és amit mond mindig igaz is.

2012. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!