Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik irigyek már munkájár...

Azok akik irigyek már munkájára, vállalkozására, fizetésére, sikerére mi állítja/állította meg, hogy sikeres legyen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 13:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
bocs de ez nekem magas mi van ?
2011. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy akik irigyek azokat mi gátolta meg abban, hogy ők is sikeresek legyenek?
2011. nov. 6. 13:47
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

1. A képességeik.

2. A lehetőségeik.

3. Egy véletlen esemény.


Mindegyik előfordulhat.


Pedro

2011. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A körülmények.
2011. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
én azt nem értem, hogy az irigyeknek mi a fenéért kell szidni azokat akik elérték azt amit akartak, egy picit magasabb a fizetést, talán jobb szakmát.
2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Hát azért, mert irigyek. Ők nem teljesíteni akarnak (azt most nem is nézem, képesek lennének-e), hanem siránkozni. És főleg másoktól várni az eredményeket, saját számukra. Nekik annyira más a szemléletük, hogy ez már önmagában is akadályozó tényező az előbbre jutásban.
2011. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Heckler ***** válasza:

Ami sikeres embert ismerek, mind eleve jó anyagi körülményekkel rendelkeztek, a családjuknak jól kiépített kapcsolatai voltak.


Ez az irigység dumát többnyire olyanoktól hallom, akik szeretnek azzal hencegni, hogy ők "mindent a maguk erejéből", miközben ők maguk is tudják, hogy ez nagyon-nagyon nem igaz.

2011. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit a kérdező kérdez, olyan nincs.


PLd


Én voltam sikeres "relatív".

Benne voltam egy egy programba ami egyrészt fejlesztette a szakmai képzettségemet, mert tanúlnom kellett hozzá.

Másrészt élveztem amit csináltam és ez hatalmas kraft.

És természetesen anyagilag is új dimenziók nyíltak meg a számomra.


De ezt csak akkor lehet fenntartani, ha az egyik program kifutása után egy újba "szállhatsz" bele.


Ha ezt nézem, akkor az Ov kormány kivégzett.

Egyrészt mert megszűntette a szakirányú programot, másrészt mert nyitott új lehetőségeket.

De még ez sem lettvolna érvágás, hiszen a speciálistól visszábblépve, még az alaptevékenységemből megélhettem volna. Csakhogy annyira beszűkítette a keresletet mindenre az elvonásaival és az "adó átcsoportosításával" hogy ma már nem is hivatalosan dolgozom csak feketén.

Ugyanis valaha 4 embernek adtam állandó munkát, és jó jövedelmet, és ugye és is és ők is fogyasztottunk rendesen, ma meg ha az alap tb-t stb be kellene fizetnem semmi nem maradna.


De akkor most bennem van a hiba?

Hiszen amikor kellett képeztem magam, és dolgoztam mint a barom. Most is képezném magam és dolgoznék is, csak nincs mit.


De akkor ki is tehet arról hogy nem vagyok sikeres?

2011. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ami sikeres embert ismerek, mind eleve jó anyagi körülményekkel rendelkeztek, a családjuknak jól kiépített kapcsolatai voltak.

"


Nekem van vállalkozó ismerősöm. Egyáltalán nem voltak jómódúak. Hanem az élete során kiépített kapcsolatokat. És itt a lényeg, hogy élete során.


Vagy mások pedig jó szakmát tanultak. De ez senkinek se akadály.

2011. nov. 6. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Akiknek a szülei csórók,és nincsenek megfelelő kapcsolatai,az hogyan építsen kapcsoltai rendszert? A befolyásos emberek nem állnak szóba vele. Legalábbis nagyon ritka az ilyen eset.

Azt pedig egy fiatalnak ki tudja megmondani,mi a jó szakma? Ami ma jó,az mire végez,lehet,hogy telített lesz. Akkor újra kezdjen valamilyen más szakmát tanulni? Akkor miből fog megélni,addig is,amíg megtalálja a sikeres szakmát?

Nem olyan egyszerű ez,ahogy te elképzeled.

A sikeres emberek közül nagyon kevés,aki megfelelő háttér vagy csalás nélkül lett sikeres.

2011. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!