Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó lenne újratárgy...

Szerintetek jó lenne újratárgyalni az államadósság visszafizetését?

Figyelt kérdés

A Jobbik azzal kampányol, hogy ha ők kerülnek hatalomra, újratárgyalják az adósság visszafizetését, ami lényegében egyenlő az államcsőddel. Más országok, pl. Olaszország, Spanyolország, Portugália ezt próbálják elkerülni, pedig már ott is nagyon súlyos teher az államadósság finanszírozása.

Eddig Görögországnak sikerült újratárgyalni, de nem gondolom, hogy ott olyan nagyon irigylésre méltó a helyzet.

Szerintetek a Jobbik miért ettől várja az ország helyzetének jobbra fordulását és a "szebb jövőt".



2012. aug. 9. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert nem értenek a gazdaság működéséhez, de ezt az átlagembernek jól be lehet adni, aki még kevésbé tájékozott. Többek között ebben a kérdésben is kibuknak a nagy szólamok, de realitása nulla. Az államadósság nem csak különböző államoktól felvett hitelekből áll, sőt ez adja a legkisebb részt. A nagy része állam által kibocsátott állampapír. Na Mari nénivel, hogyan fogja letárgyalni a Jobbik, hogy a megtakarított pénzét mégsem fogja visszaadni. Ha pedig a lejáró papírok helyére nem bocsátanak ki újat, akkor kérdem én miből fogják finanszírozni az ország működését? Legyen szíves valamelyik jobbikos megválaszolni, hátha csak én nem tudom jól az elképzeléseiket.
2012. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

,,lényegében egyenlő az államcsőddel"


Az államcsőd fizetésképtelenséget jelent.

Az újratárgyalás pedig azt, hogy mindenképp fizetni szándékozol, csak más ütemben. Megjegyzem, az átütemezést lehet úgy is csinálni, hogy a hitelező is jól járjon (pl. akár többet fizetsz vissza a futamidő végén, mint közvetlenül az újratárgyalás után, az elején megtakarított pénzből fellendíteni a gazdaságot, majd az így elért plusz haszonból ki lehet fizetni a plusz pénzt a hitelezőnek az átütemezésért). Persze ezen elgondolkodni nehezebb, mint ,,a Jobbik nem ért semmihez" című örökzöldet beirkálni.

2012. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%

(Hát figyelj a Jobbik keress a legkevesebbet a parlamentben , ha többségbe kerülnek és nem szálnak el ( Morvai és Vona biztos nem fog) akkor kevesebb lesz a politikusok fizetése, hiszen ha ők keveset keresnek akkor a többiek miért is ne?)


Na akkor most a kérdésre: Szerintem nem járna államcsőddel mert, hogy nem muszáj ugye Brüsszelbe magánrepülővel járni , arra ott van az intercity, vagy a Jobbik esetben egyáltalán nem is kéne Brüsszelbe járni hiszen, mint tudjátok akkor jönne a népszavazás aztán a kilépés stb, stb, nahát akkor máris kevesebb pénz meggy ki, akkor szerintem a négyes metró összes építője repülne, és hoznának helyette olyat aki dolgozik is nem csak zabál, iszik meg alszik ott. Még több pénz maradt, ilyen kis apróságokkal MILLIÁRDOKAT lehet nyerni, viszont a programok szerint ehhez csak a Jobbiknak van esze, mivel ők nem vennének fől új hitelt, mint a Fidesz és az MSZP, nem adnának el mindent, mint az MSZP...


És attól még, hogy valakivel nem egyezik a véleményem kérem azt, hogy ne lepontozni mert nem írtam, hülyeséget gondold át...!?!

2012. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

kpetike0702

Nagyon jót nevettem köszönöm! :-)

Tehát nem kell magánrepülővel menni Brüsszelbe, ezért felfog épülni a 4-es Metró és így több milliárdokat spórolna az állam.

2012. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"ilyen kis apróságokkal MILLIÁRDOKAT lehet nyerni"

Tisztában vagy vele, hogy az állam 15000 MILLIÁRD Ft-ot

költ egy évben? Az a néhány milliárd Ft, amiről te írsz nem sokat számít.

2012. aug. 9. 11:28
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Találós kérdés:

Mi a különbség egy drávaiványi cigányuzsorás és az IMF elnöke között?


Válasz: Armani öltöny, rolex óra

2012. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az uzsora 40%-os kamattól kezdődik. Az IMF hitel kamata 3%. Azon persze lehet vitatkozni, hogy kell vagy nem kell hitel, vagy mi kell helyette.
2012. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

" A kincstárnak, most minden fillér számít"


Ismerős kedves kérdező? Ezért nem kell egyből leszólnia válaszomat.


Vagy ha teneked van 100.000Forintos fizetésed és 20.000-ret adsz a takarító nőnek, akkor ha kirúgod a takarító nőt és hozol helyette egy 10.000Ft-ért ki takarító 15 éves kisfiút akkor neked nem számít az a 10.000 Ft? Ne, hogy azt mondd már!

2012. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi történne akkor,ha nem is gondolkoznánk a visszafizetésen.Elárulom,semmi!!!
2012. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pro Patria ***** válasza:
30%

Azért nem megvalósítható, mert nem tudunk semmit felmutatni, ami miatt ezt tennék. Általában akkor tekintenek el az államadósságtól, ha az gazdaságilag teljesen tönkreteszi az adott országot, mert ilyenkor az az érdek, hogy inkább megmaradjon a jövőben is potenciális forrásként, mintsem összeomoljon. Magyarország, ha nehezen is, de biztosan tudja fizetni az adósságát, és emellett fejleszteni is, ezért nem fogja őket meghatni, hogy mennyi pénz van a nyakunkra ültetve.

Másik eset, ha valamit cserébe fel tudunk kínálni (Szíriánál 10 milliárd dollár visszafizetésétől tekintett el Oroszország, azért cserébe, hogy a jövőben is köttessenek fegyvervásárlási szerződések.)


Minálunk egyik út sem kivitelezhető tehát. Akármennyire is szükséges lenne.

2012. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!