Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen sületlenséget! Tényleg...

Ilyen sületlenséget! Tényleg kifizették az államadósságot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta,hogy a kínaiak kifizették a magyar államadósságot,és most nekik tartozunk.Ekkora baromságot rég hallottam.De nem tágít,minden erejével bizonygatja...

2012. aug. 4. 12:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Analógia Görögországgal:

"Az európaiak legnagyobb szívfájdalma, hogy a kínaiak az európai adósságokat csak nagyon szűkkeblűen akarják finanszírozni, és ez Görögországban sincs másképp. "Sosem vesznek annyi állampapírt, hogy azzal meghatározó szintet érjenek el" – emelte ki Salát Gergely, aki szerint inkább megvárják, míg az EU kihúzza a görögöket a slamasztikából, és csak utána cselekednének. Kína ugyanakkor igyekszik felkészülni Görögország kilépésére az euróövezetből: egy június eleji intézkedés értelmében a minisztériumoknak javaslatokat kellett kidolgozniuk erre az esetre, miután a szakértők szerint egy ilyen szcenárió hatással lenne a kínai fizetőeszköz, a jüan árfolyamára.


Salát szerint a történésekre az is befolyással bír, hogy Kínában politikai generációváltás zajlik, nagy a helyezkedés, komolyabb gazdasági döntések nem születnek. Emellett a kínai közvélemény nyomását is figyelembe kell vennie a pekingi vezetésnek, mivel a kínai átlagemberek ellenségesen tekintenek minden olyan bejelentésre, mely a számukra rendkívül gazdag európai államok megsegítéséről szól. "Miért kockáztatja a kínai kormány azt a pénzt, amit a kínai szegények takarítottak meg?" – érzékelteti a kínaiak álláspontját a Kína-szakértő. A kínai közvélemény kevéssé fogékony az európai, az amerikai és kínai gazdaság egymásra utaltságára, így folyamatosan nő a nyomás Pekingen, hogy az európai országmentésektől tartsa távol magát."

[link]


Kizártnak tartom, hogy átvállalták volna.

2012. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10%
Igen tényleg. De cserébe Magyarország ivóvízkészletét kérték. Nesze nektek Fidesz!
2012. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

"Szerintem meg voltak ez irányú tárgyalások.Kifizetni szerintem simán kitudná,hisz amikor az USA minden állampolgára tartozik Kínának 4000 dollárral akkor ott nem kevés kölcsönről van szó."


Nem csak tárgyalások voltak. A szerződés valóban megköttetett.

2012. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Na most akkor?
2012. aug. 4. 17:41
 15/16 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, természetesen csak az összeesküvéselmélethívő hülyék tévképzeteiben létezik ilyen paktum.
2012. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én adtam az egyetlen értelmes választ, a tényekre alapozva, mégis hogy állhatok 30%-on? Mi ez egy presszó?
2012. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!