Miért a GDP növekedésre gyúrnak, amikor az nem növelhető a végtelenségig?
Az elv, hogy minél több autót kell gyártani, üzemanyagot felhasználni. Kevésbé tartós, nem javítható termékeket előállítani, hogy minél hamarabb vegyünk helyette újat. Egyre gyorsabb számítógép kell, 3 éves már mehet a szemétbe. A lényeg, hogy pörögjön a gazdaság.
Na most a hülye is látja, hogy ezekhez a környezetből vesszük ki a nyersanyagot, tehát ez a növekedés nem folytatható a végtelenségig. Mivel a természeti kincsek végesek. Előbb utóbb úgy is csökkenni fog a termelés.
Akkor miért a GDP növekedést szajkózza mindenki?
Mire gondolsz , mit kellene tenni?
Úgy gondolom hogy a hulladék felhasználást kell javítani.A régi kidobott 3 éves gépeket meg autókat bezúzzák , beolvasztják és újat csinálnak belőle.
A GDP növekedés kell hogy nőjön az életszínvonal , a gazdaság minél erősebb , nagyobb legyen.
Hidd el amikor elfogynak a természetben bányászható dolgok akkora az ember már fel lesz készülve.
A gazdag országok gőzerővel kísérleteznek és kutatnak , euro és dollár milliókat költve hogy alternatívát találjanak.
Mondj jobbat!
Oké hogy nem a legjobb de sajnos nincs jobb!
A "boldogság" mérése eléggé esetleges hisz egy gazdag országban is lehetnek boldogtalanok az emberek és fordítva...
A demokrácia sem túl jó de nincs jobb annál sem...
Nah persze hipotetikusan igen. Csak azokból is mindig tragédia lett!
A környezetvédelemmel maximálisan egyetértek de jobb mutatót nem nagyon tudok.
De várom a javaslatod, kérdező!
Oké, nem növelhető a végtelenségig, de nem is egy év alatt kell és lehet jelentős növekedést elérni. Itt egy példa: húsz év alatt évi 1%-os GDP növekedés 22%-al növeli a GDP-t; évi 3%-os növekedés már 80,6%-os növekedést jelent 20 év alatt, évi 5% már 165%-os növekedést jelent a 20 év alatt.
A GDP kiszámításának két megközelítése van, melyek ugyanazt az eredményt adják: az országban előállított termékek, szolgáltatások összértéke, vagy az országban megtermelt jövedelmek összege. Ebből egyértelműen kiderül, hogy a nagyobb GDP nagyobb összjövedelmet jelent, ha nagyobb a torta akkor nagyobb szelet jut a gazdaság szereplőinek (vállalatok, háztartások és az állam).
Persze azt is látni kell, hogy a jelenlegi helyzet nem fenntartható, de pl. a zöldenergiába történő befektetések nagyobb jövedelemhez fognak vezetni. Annyival árnyalni kell a képet, hogy a fejlett országokban a megtermelt jövedelem nagyobb hányada a szolgáltató szektorból származik, az ipar és a mezőgazdaság kisebb hányadot képvisel a GDP-ben. Nem kell minél több üzemanyagot/energiát felhasználni, egyre kisebb fogyasztású autók, háztartási gépek, berendezések jelennek meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!