Mi a sanszosabb a két felvetés közül?
A, A németek és a ny-Eu s állampolgárok jövedelmei, 10-20 éven belül kiegyenlítődnek a kínai és indiai bérekkel.
B, A ny-eu s emberek nem lesznek hajlandóak annyit elhagyni az életszínvonalukból, inkább kívül rekesztik a globalizmus egy részét.
Nos , mi a valószínűbb?
51
Aztán Hitler mesterségesen tartósított agya lesz a fő vezető, ha jól sejtem.
""A c, miszerint a nyugat szellemi előnyének, tömegszinten jobb képzésének, és magas hozzáadott-munka értékű iparának , és kiterjedt szolgáltatóiparának köszönhetően nem csak most, hanem 20-30 év múlva is jobban fog élni, mint India vagy Kína.
A szolgáltató ipar magába nem alapoz meg semmit.
Az hogy a fejlett világ a szolgáltatások irányába haladt a termelés irányából, az nem valami előremutató jövőkép volt, csak kényszer.
A magasabb hozzáadott értékű munkára való átállás meg mese. Pontosan ezért nő a munkanélküliség az egész Eu ban, mert ez a trend nem jött be. A golálkapitalista és neoliberális magyarázat csak tévképzetnek bizonyult, amit a való élet nem támaszt alá semmivel.
Ugyanis 1, a fogyasztást pontosan azoknak kellene fenntartani akik alól kihúzzák a munkahelyeket.
2, A magasabb hozzáadott értékű munkák ugyan úgy mennek ki keletre hiszen ma már kínában és indiában is létezik az a szellemi tőke aki 1/5 éért elvégzi.
""A nyugati emberek nem tudják kívül rekeszteni a globalizmust, hiszen éppen az határozza meg a jelenlegi életszínvonalukat. A bevándorlók hatására valószínűleg csökkenni fognak a bérek, de nem süllyednek le a kínai és indiai szintre, mert ott kell az olcsó munkaerő a gyárakban, és ezt jól tudja a két ország vezetése is.
Hatalmas tévedés!
Nem a nyugati embereknek van haszna a globalizmusból, abban a szférában a munkanélküliség nő.
A nyugati nagytőkének van belőle haszna, akiknek semmi köze az átlag nyugati munkavállalóhoz.
""a) és b) között félúton. Nyugat-Európában nemzetiszocialista kormányok alakulnak, és erős vámokkal elszigeteljük magunkat Indiától és Kínától.
A nemzeti szoc kormányokba nem vagyok biztos.
"bár ahoz hogy a nyugati színvonal csak lefeleződjön "ami még messze nem versenyképes a keletivel" valami autoriter berendezkedés kell, ha nem is diktatúra. Az biztos hogy a demokráciákban lehetetlen húzás lenne, hiszen mielőtt még egy kormány meghozná az ehez szükséges lépéseket kb úgy 5× zavarnák el.
De valami hasonló védővám lehetséges, sőt csak ez a lehetséges. "ez viszont erős korlátozása a globálkapitalizmusnak"
""Kalergi válasza:
A c, miszerint a nyugat szellemi előnyének, tömegszinten jobb képzésének, és magas hozzáadott-munka értékű iparának , és kiterjedt szolgáltatóiparának köszönhetően nem csak most, hanem 20-30 év múlva is jobban fog élni, mint India vagy Kína.
Mellyek azok az iparágak amiben az olyan országokkal mint india kína lehet versenyezni. Ahol a bérek 10% a a nyugatiaknak nincs környezetvédelem, sem valós demokrácia, és gyakorlatilag minden szabályzás ki van lőve. Állami lignit erőművek "minden környvéd nélkül" 0% profit energiáját használva gyerekmunát 12 óban , a nyugati demokráciákkal szemben.
Na említs már néhány versenyképes ágazatot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!