Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Világnézetemet tekintve...

Világnézetemet tekintve végtelenül liberális vagyok, de ez már nekem is sok, nem tudom nem bevallani. Ez csak egy kérdés felvetés, mert nem tudom hogy működik. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel összegyűlik az X százezer aláírás egy népszavazáshoz, bármilyen cigány kérdésben. Legyen az könnyedebb:

1: olyan roma család ahol 2-nél több gyerek van, csak akkor kap segélyt, ha a szülők igazolhatóan dolgoznak.

2: Segélyt csak munka fejében, ha munkaképesek.

És ez végülis nem csak roma kérdés

3: Aki börtönbe kerül dolgozza le az államnak amibe az eltartása kerül


Vagy vegyünk egy elvetemült példát:


Egyetért-e ön azzal, hogy a romáknak munkatáborokban a helyük?


Szóval a kérdés, hogy ilyesmiben nem is lehet kiírni népszavazást, sőt még aláírást gyűjteni sem, mert jogokat sért? Mert alkotmányellenes?

Tényleg nem segíthetünk magunkon a saját országunkban, mert megkötöttük a saját kezünket???


Kisebbség vagyok én is... nem roma. Dolgozom, adót fizetek, sokszor célpontja vagyok én is a radikalizmusnak. Nem érzem fairnek, mert itt születtem, itt élek, a tudásomat ennek az országnak adom... Szerintem hanukkázni , meleg felvonulni lehet... miért ne, nem bánt senkit, nem tart terrorban senkit....

De két napja 3 cigánygyerek lelökte a barátnőmet a villamosról, én pont vártam rá a megállóban... Felszálltam, és iszonyatosan megpofoztam mindhármat. És még zsidóztak, és köpködtek, és csak azért nem tudott megszúrni az egyik, mert elvettem tőle a kést...


Nem tudom... tettem fel kérdést? :) Vagy csak ki akartam írni magamból ez is lehet.


Végül is van kérdés... Mi lesz? 30 év múlva annyi roma lesz, mint fehér ember. Ki fog dolgozni??? Meddig lehet alkotmányra és jogokra hivatkozni??? Hol a határ? A barátnőmet lelökni lehet? Kés a 13 évesnél lehet? Felgyújtani kikötözni egy lányt (emlékeztek) lehet? Félelemben tartani éjszaka a 8. kerületet lehet?


Nincs kérdés... csak beszélgessünk :)


2010. jan. 6. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

"végtelenül liberális vagyok"

...

"Egyetért-e ön azzal, hogy a romáknak munkatáborokban a helyük?"

2010. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
hogyne lehetne...pont a liberális eszmék miatt...itt mindent lehet ami nem tilos
2010. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elvetemült példának írtam... A lényeg az, hogy elvileg ki lehet írni népszavazást, csak megfelelő aláírás kell. Gyakorlatilag vannak dolgok amiben nem lehet, de közben a törvény oldaláról is csak azt érzem, hogy nem történik semmi...
2010. jan. 6. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ajánlom neked karl poppertől a nyitott társadalom és ellenségeit, és a historicizmus nyomorúságát. abból mindenre fényderül, persze ha olvastad az más..
2010. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, elolvasom!
2010. jan. 6. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha egy kicsit jobban belegondolnál, nyugodtan gyűjthetnél aláírást, ha nem azt mondanád, hogy: "1: olyan roma család ahol 2-nél több gyerek van, csak akkor kap segélyt, ha a szülők igazolhatóan dolgoznak.

2: Segélyt csak munka fejében, ha munkaképesek. "

Hanem, hogy szimplán olyan család. Mivel ez szerintem mindenkire vonatkozik, nem csak a cigányokra.

2010. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel senki bőrszíne és származása amíg normálisan viselkedik.De az biztos,h a romák többségének csak jogai vannak kötelességei nem.Persze a politikusok elkapatták őket,mert sokan vannak és kell a szavazó.De ez már most kezd visszaütni.Szomorú...
2010. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A liberalis eszme pont azt mondana, hogy senki se kapjon semmilyen segelyt. Hogy mindenki mindent egyforman fizessen az allamnak (es minel kevesebbet). Viszont azt is kimondja ha elveszted az allasodat akkor ne az allamnak sirjal.
2010. jan. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

OFF

"A liberalis eszme pont azt mondana, hogy senki se kapjon semmilyen segelyt. Hogy mindenki mindent egyforman fizessen az allamnak (es minel kevesebbet). Viszont azt is kimondja ha elveszted az allasodat akkor ne az allamnak sirjal."


ez marhára nem igaz. A liberalizmus ugyanúgy osztana segélyt, különben emberek simán éhen halnának. Annyit mond csak, hogy az állam minél kevésbé nyúljon bele a gazdaságba, és az állam méretének minimalizálását (emiatt kevesebb állami apparátust kell fenntartani -> kevesebb adó). Segélyek megszüntetéséről sehol nincs szó



ON

A kérdezőnek: ilyet nem írhatnál ki, mert az alkotmányunk szerint nem különböztethetsz embereket a származásuk miatt, így olyan kérdést, hogy a romák így vagy úgy, nem írhatsz ki népszavazásra.


Ha kiveszed belőle ezt a részt, akkor szerintem mehetnek, hogy 2 gyerek felett csak munka mellett jár a segély, meg ezek.


Viszont tényleg mindenki gondoljon most bele, hogy ha neki lenne egy valami kis cége, akkor felvenne-e cigányt alkalmazottnak? Valószínűleg nem. Tehát könnyű azt mondani, hogy dolgozzanak, csak marhára nem ilyen egyszerű a helyzet.


Ezzel most nem őket akarom mentegetni - bár úgyis rám fogják fogni -, hiszen probléma valós, de messze nem olyan egyszerű, hogy menjetek el dolgozni, azt jó napot.

És sajna messze nem oldható meg se néhány keményebb törvény hozásával, sem rövid időn belül - annál mélyebb a probléma.


Emellett a megoldás egyik első lépcsőjét én is annak látom, hogy munkára ösztönző törvényeket hozzunk, csak mellé még rohadt sok más is kell (pl. ezeket a munkahelyeket biztosítani nekik)

2010. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Világnézetemet tekintve végtelenül liberális vagyok"


"1: olyan roma család ahol 2-nél több gyerek van, csak akkor kap segélyt, ha a szülők igazolhatóan dolgoznak."


Egy liberális nem támogatna egy ilyen felvetést, mivel ütközik a liberalizmussal, ugyanis sérti az egalitarianizmust (ami a liberalizmus része) az, hogy külön rendelkezik a cigányokról.


"2: Segélyt csak munka fejében, ha munkaképesek."


Ez nem a liberalizmusba, hanem a józan észbe ütközik. Ugyanis munkáért nem segély jár, hanem munkabér. A "munkáért segély"-nek annyi értelme van, mint a "fából készült vaskariká"-nak.


"3: Aki börtönbe kerül dolgozza le az államnak amibe az eltartása kerül"


Ez gazdasági képtelenség, ugyanis a börtönök üzemeltetése legalább 10-szeresébe kerül annak, mint amit a rabok munkával kitermelhetnek. Pontosan ezért nem szeretik a fejlett országok a börtönbüntetést alkalmazni (meg azért sem, mert nincs sok hatása a bűnözésre).


"Egyetért-e ön azzal, hogy a romáknak munkatáborokban a helyük? - Szóval a kérdés, hogy ilyesmiben nem is lehet kiírni népszavazást, sőt még aláírást gyűjteni sem, mert jogokat sért? Mert alkotmányellenes?"


Alkotmányellenes, és az összes liberális elvet sérti.


"30 év múlva annyi roma lesz, mint fehér ember."


Ostobaság.


"Ki fog dolgozni???"


Akinek lesz munkahelye. 1989 előtt pl. teljes foglalkoztatottság volt, a cigányok 85-90%-a dolgozott. Nincs a cigányok vérében, hogy nem dolgozhatnak, ezt csak a hozzád hasonlók képzelik.


Szóval nyoma sincs a gondolkodásodban a liberalizmusnak, igaz, más izmusoknak sincs; egy nagy katyvasz van a fejedben némi rasszista mellékzöngével.

2010. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!