Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális az új kulák?

A liberális az új kulák?

Figyelt kérdés
Néha megakad a szemem a jobboldali média hasábjain és úgy vettem észre, hogy lassan úgy űzik a liberális dolgokat és személyeket mint annak idején a kulákokat. Úgy értem biztos vannak rossz emberek a másik oldalon is, de ezzel csak a liberális szó jelentését mossák össze politikai pártokkal és bűnöző politkusokkal az emberek fejében. Ez kb. olyan mint az árpádsáv, aminek ugye van egy történelmi jelentése de a XX. század kapcsán inkább a nyilas szimbólum ugrik be az embereknek. Szerintetek ha sokáig folytatják a médiában ezt a misztifikálást, lehet, hogy egyes embereket ugyanúgy internálnak majd mint régen mondjuk azért mert liberálisnak, kommunistának, nemzetiszocialistának vagy valami másnak tartja magát, esetleg ilyen legrosszabb esetben is csak politikusokkal eshet meg?

2012. júl. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
A liberalizmust bármilyen szempontból is vizsgáljuk, csak pusztítja a nemzetet!
2012. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Már többször írtam ezen a fórumon, hogy bármilyen propagandáról is legyen szó, szükség van ellenségképekre. Van mikor ezek a nácik van, hogy a liberálisok, vagy a melegek, esetleg bizonyos etnikai csoportok.

Tőlük fogja majd megmenteni a nemzetet a hungaropannon nemzeti szívmagyar történelmi egyesülés meg stb...

2012. júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A liberalizmust bármilyen szempontból is vizsgáljuk, csak pusztítja a nemzetet!"


A történelem során soha nem az eszmék pusztítottak, hanem az emberek meg a hülyeség. Így azt is mondhatnánk, hogy a márciusi ifjak a nemzet ellenségei voltak. Különben köszönöm szépen, de nem erre voltam kiváncsi.

2012. júl. 24. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A valódi liberálisokkal semmi baj.

Csak az a helyzet hogy kis hazánkban, nem nagyon terem ilyen! Sok az áll liberális, aki csak addig liberális amíg az az ő ideológiáját követi, ami az ő oldatának kedvez.


Ha a pártja érdeke úgy kívánja, vagy az éppen aktuális ideológia, abban a pillanatban az elvek és alapértékek mehetnek a sutba.


A 20év szadesz-rről meg nem is beszélve, ami gyalázat volt sajnos és a liberalizmushoz nem is hasonlított sem a hozzá állása a közélethez, sem a korrupt magatartásából fakadó országrombolása.

2012. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezt hívják propagandának.
2012. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Száz emberből kis hazánkban hányan tudják, hogy mit jelent a liberalizmus?


Sajnos ez az eszme is eszközzé vált a hisztéria keltésre, mint annyi más.

2012. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak a jó ég tudja, hogy a magukat jobboldaliként aposztrofáló szavazók miért annyira frusztráltak, hogy folyton vért hánynak a liberálisokra. Bár úgy vettem észre, a liberálisok általában sokkal sikeresebbek, mint a betokosodott konzervatívok, nem csak politikában, de üzletben, kapcsolatokban is, stb. Biztos ez az irigység az oka. Meg valljuk be, idehaza manapság nem éppen a kulturált, tanult és felvilágosult emberek a jobboldaliak, így ilyen sötétként könnyű acsarogni a más eszmékre, amik sikeresebbek és haladóbbak náluk.
2012. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A liberalizmus, más néven szabadelvűség, gondolatok széles spektrumán alapuló eszmerendszer, amelyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a XVII.-XVIII. századra, a felvilágosodásba nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus.


Az először Adam Smith által megfogalmazott gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet, klasszikusai hittek abban, hogy egy láthatatlan kéz spontán rendet alkot az eredendően széttartó egyéni szándékok és tettek szövevényéből, s a sok egyéni érdek végeredményben a közjó növekedéséhez vezet, feltéve, hogy a minimális információ és igazságszolgáltatás rendelkezésre áll mindenki számára, azaz senki sem lophat, vagy alkalmazhat kényszert másokkal szemben. A gazdasági liberalizmus a magántulajdonon és az egyének által kötött szerződéseken alapul.


A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.


A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban.


Azaz a Liberalizmus a szólás, a gondolat, a vallás, a választás és a piacgazdálkodás szabadságát foglalja magában.


És az a barom aki ilyen leír, hogy "A liberalizmust bármilyen szempontból is vizsgáljuk, csak pusztítja a nemzetet!" az egyszerűen sötét, mint az éjszaka és inkább szedjed magára egy kis kultúrát. Igaz, nem ragad úgy mint a kosz, de legalább haszna van...

2013. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!