A liberális az új kulák?
Már többször írtam ezen a fórumon, hogy bármilyen propagandáról is legyen szó, szükség van ellenségképekre. Van mikor ezek a nácik van, hogy a liberálisok, vagy a melegek, esetleg bizonyos etnikai csoportok.
Tőlük fogja majd megmenteni a nemzetet a hungaropannon nemzeti szívmagyar történelmi egyesülés meg stb...
"A liberalizmust bármilyen szempontból is vizsgáljuk, csak pusztítja a nemzetet!"
A történelem során soha nem az eszmék pusztítottak, hanem az emberek meg a hülyeség. Így azt is mondhatnánk, hogy a márciusi ifjak a nemzet ellenségei voltak. Különben köszönöm szépen, de nem erre voltam kiváncsi.
A valódi liberálisokkal semmi baj.
Csak az a helyzet hogy kis hazánkban, nem nagyon terem ilyen! Sok az áll liberális, aki csak addig liberális amíg az az ő ideológiáját követi, ami az ő oldatának kedvez.
Ha a pártja érdeke úgy kívánja, vagy az éppen aktuális ideológia, abban a pillanatban az elvek és alapértékek mehetnek a sutba.
A 20év szadesz-rről meg nem is beszélve, ami gyalázat volt sajnos és a liberalizmushoz nem is hasonlított sem a hozzá állása a közélethez, sem a korrupt magatartásából fakadó országrombolása.
Száz emberből kis hazánkban hányan tudják, hogy mit jelent a liberalizmus?
Sajnos ez az eszme is eszközzé vált a hisztéria keltésre, mint annyi más.
A liberalizmus, más néven szabadelvűség, gondolatok széles spektrumán alapuló eszmerendszer, amelyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a XVII.-XVIII. századra, a felvilágosodásba nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus.
Az először Adam Smith által megfogalmazott gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet, klasszikusai hittek abban, hogy egy láthatatlan kéz spontán rendet alkot az eredendően széttartó egyéni szándékok és tettek szövevényéből, s a sok egyéni érdek végeredményben a közjó növekedéséhez vezet, feltéve, hogy a minimális információ és igazságszolgáltatás rendelkezésre áll mindenki számára, azaz senki sem lophat, vagy alkalmazhat kényszert másokkal szemben. A gazdasági liberalizmus a magántulajdonon és az egyének által kötött szerződéseken alapul.
A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.
A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban.
Azaz a Liberalizmus a szólás, a gondolat, a vallás, a választás és a piacgazdálkodás szabadságát foglalja magában.
És az a barom aki ilyen leír, hogy "A liberalizmust bármilyen szempontból is vizsgáljuk, csak pusztítja a nemzetet!" az egyszerűen sötét, mint az éjszaka és inkább szedjed magára egy kis kultúrát. Igaz, nem ragad úgy mint a kosz, de legalább haszna van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!