Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az általam...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek az általam megrajzolt Európáról?

Figyelt kérdés

A lehető legpontosabban követve a valós etnikai határokat.

[link]


Némely esetben, az olyan kis, néhány százezer fős néptöredékekből, mint a gagauzok Moldovában, vagy a lappok Skandináviában, nem alkottam külön országot, mert nem lennének életképesek.


2012. júl. 22. 19:11
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Igen, Boszniánál írtam, hogy abba nem mertem belekezdeni, mert egyfelől túl bonyolult, másfelől nem volt pontos etnikai kimutatásom.
2012. aug. 11. 11:54
 32/37 anonim ***** válasza:
egész jó térkép
2012. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Íme a javított, végleges(nek gondolt) változat, ha valakit még érdekel:

[link]


Várom az észrevételeket, kritikákat, véleményeket!

2013. febr. 19. 17:09
 34/37 A kérdező kommentje:

Hát nem elrontottam?:)

Ez a helyes kép:

[link]

2013. febr. 19. 17:11
 35/37 anonim ***** válasza:

Helló!


Látom te tényleg mélyen benne vagy ebben a témában. :)

Szép Európa térképet is rajzoltál, szépen oda vannak csatolva a székelyek egy szolid, nem harácsoló sávban.

Bár azt mondtad a másik topikban, hogy a II. Bécsi döntésnél nehezebb lenne igazságosabban felosztani Erdélyt, és ez mégsem hasonlít rá, de gondolom ez a térkép nem is akar nagyon reális lenni, csak amolyan idealista világkép az etnikai viszonyok alapján.:)

2013. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Kedves Pimbula!

Köszönöm az elismerést. A II. bécsi döntésről továbbra is az a véleményem. Azóta viszont eltelt több mint 70 év. Ami akkor igaz volt, az a mai, megváltozott viazonyok között nem minden esetben. Az almát nem lehet összehasonlítani a körtével.

Ezen idő alatt - főleg az 1970-es években - Észak-Erdély etnikai viszonyai átalakuktak - és sajnos nem előnyünkre.

2013. ápr. 23. 05:43
 37/37 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek, hogy így van biztosítva Erdélyben az 50% körüli magyarság. Ugyanezt az arányt a Horthy-korban még a II. bécsi döntés is biztosítani tudta.
2013. ápr. 23. 05:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!