Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az általam...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek az általam megrajzolt Európáról?

Figyelt kérdés

A lehető legpontosabban követve a valós etnikai határokat.

[link]


Némely esetben, az olyan kis, néhány százezer fős néptöredékekből, mint a gagauzok Moldovában, vagy a lappok Skandináviában, nem alkottam külön országot, mert nem lennének életképesek.


2012. júl. 22. 19:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
szerintem nem is rossz, valami hülyeségre számítottam, de ez nem az :) mondjuk Magyarországnak elég furcsa az alakja, de tényleg, így lenne igazságos.
2012. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Elég ronda. Egyébként a UK-ban teljesen máshogy vannak felosztva az etnikumok, így nem értem minek kellett feldarabolni.
2012. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Szeretném felhívni rá a figyelmet, hogy ne csak Magyarországot tekintse a térképen, Hollandián kívül talán egyetlen ország sem volt, amelynek ne változtattam volna a határain (például Németország és Franciaország között is arrébb tolódott, illetve felkerült a térképre Kurdisztán is, de a Baltikumban sem marad semmi eredeti állapotában).


A Balkánon még lehetett volna részletesebben kidolgozni, de nem találtam megfelelő etnikai térképet hozzá.

2012. júl. 22. 19:22
 4/37 A kérdező kommentje:

Kedves 19:17-es válaszoló!


Nagy-Britanniában a független Walesi Hercegséget, és Skóciát alkottam meg, illetve visszakerült Írországhoz az északi része.

2012. júl. 22. 19:25
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Eléggé jó lett a térkép, gratulálok! Azonban úgy gondolom egy ilyen Európa katasztrofális lenne, így is eléggé megosztott, szétszabdalt és egy ilyen széttrancsírozás után már semmi esélye nem lenne "Európának", hogy ellenálljon a kolosszusoknak: USA /9 millió nkm/, Kína /9 millió nkm/, India /3,5 millió nkm/, Oroszország /17 millió nkm/. Magatehetetlen bábokként játszanának velünk a "nagyok". Nem támogatok semmilyen dezintegrációt. Ez a véleményem.
2012. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Karéliában, ha jól tudom, egy darab finn sem maradt, azt már nem lehet visszarendezni.
2012. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon rossz, látom az etnikumra koncentráltál rá, de rengeteg népet kihagytál. Ott az egész balkán, teljesen máshogy néz ki az etnikai térképe. Belgiumot is kihagytad.

Magyarországhoz is sikerült 1 millió románt csatolni egy sávban. Egyébként sok térkép a székelyeket külön népnek tekinti.

2012. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%
Ne igazán látom be, miért kellene új nemzetállamokat létrehozni. A felaprózódásnak nem lenne határa, ha minden népcsoport önálló ország lenne. Jó, tudom, az olyan nagyon kis népeket nem jelölted külön. De kik a nagy népek? Van-e ilyen kategória? Egyébként meg nem lehet sehol semmit létrehozni, átalakítnai úgy, hogy más nemzetiségek jogai ne sérüljenek. És akkor jöjjön az, hogy kié a kisebb és kié a nagyobb sérelem. Inkább törölnék el az összes határt a francba...
2012. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 rémuralom ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszhoz azt fűzném hozzá, hogy pontosan ugyanúgy játszanának velünk a "nagyok", mint ahogy most is játszanak. Semmi újdonság nem lenne ebben.


Ha már etnikai alapon osztjuk fel a kontinenst, nem értem, milyen létjogosultsága van olyan országoknak, mint Belgium, Liechtenstein vagy Svájc. Oké, hogy a létüknek megvan a maga hagyománya, történelmi oka, de ha a múltat figyelembe vesszük, akkor hagyhatunk mindent úgy, ahogy van, mert annak is történelmi okai vannak, hogy hazánk úgy néz ki, ahogy. Etnikai alapon Ausztriát is minden további nélkül Németországhoz csaphatnánk.

Ukrajnából szerintem Oroszország nagyobb szeletet hasítana ki, de nem tudom, én nem néztem utána (te meg nyilván igen), illetve azt sem tudom, hogy milyen arányú többségnél ítéltél úgy, hogy az adott terület másik országhoz tartozzon.


Ezeken felül (és az irrealitásától eltekintve) nagyon jó térkép, és gratulálok a türelmedhez, amellyel felkutattad az etnikai adatokat és megcsináltad a térképet.

2012. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Nyilván az országokat felosztani további etnikumra, nem lehet megoldás. Az országokon belül kell magának az országoknak kezelni és elrendezni az etnikai kérdéseket.


Azt viszont nem hiszem hogy valaki elhiszi hogy az Eu a mi érdekeinket és a mi versenyképességünket növeli a világban!

Sőt inkább afelé mennek a dolgok hogy az Eu nagy gazdaságai még jobban elnyomnak a globalizmus adta lehetőségekkel a kezükben.


Konvergenciának a jelét sem látom, de ha valaki igen az írja már le hogy hol és mit!

2012. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!