Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az általam...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek az általam megrajzolt Európáról?

Figyelt kérdés

A lehető legpontosabban követve a valós etnikai határokat.

[link]


Némely esetben, az olyan kis, néhány százezer fős néptöredékekből, mint a gagauzok Moldovában, vagy a lappok Skandináviában, nem alkottam külön országot, mert nem lennének életképesek.


2012. júl. 22. 19:11
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gratulációkat!


Kedves 19:15-ös válaszoló!


"mondjuk Magyarországnak elég furcsa az alakja"

- Nem furcsa, csak szokatlan.:) Horvátországnak is van ilyen kiugró része.


-----------


Kedves 19:31-es válaszoló!


Európát nem a határok, hanem a különböző kultúrák osztják meg. Sosem lesz egységes, mint az Egyesült Államok, mert ott frissen megszületett, angol nyelvű, történelem (és ezáltal sérelmek) nélküli, azonos kultúrájú államok egyesültek. Persze, lehet mondani példákat, mint Bronx, ahol mindenféle nációk keverednek, de az egész kontinensre nem ez a jellemző.

Sőt, amit mondasz, épp visszafelé igaz: amíg ilyen igazságtalan állapotok állnak fenn, azok hátráltatják a szövetségbe tömörülést.

"Rendezni végre közös dolgainkat, ez a mi munkánk; és nem is kevés."


----------


Kedves 19:40-es válaszoló!


"Karéliában, ha jól tudom, egy darab finn sem maradt, azt már nem lehet visszarendezni."

- Sosem haltak ki onnan teljesen, és a kommunizmus bukása után visszaerősödött ott a finn kultúra.

[link]


---------


Kedves 19:42-es válaszoló!


"Nagyon rossz, látom az etnikumra koncentráltál rá, de rengeteg népet kihagytál."

- Mint írtam, azokat a népeket hagytam ki (például a lappokat Skandináviában, a különböző türk és uráli törzseket Oroszországban, vagy a kis néhány tíz-, százezres néptörzseket, mint a gagauzok, a vlachok, stb.)


Ha konkrétan van(nak) olyan nép(ek), amiket hiányolsz, akkor írd meg, és megválaszolom, miért hagytam ki.


"Ott az egész balkán, teljesen máshogy néz ki az etnikai térképe."

- Igen, mint írtam, nem találtam megfelelő etnikai térképet hozzá, amit ehhez hozzá tudtam volna illeszteni, plusz, fáradt is voltam már a nagyon zavaros balkáni viszonyokat korrekten megrajzolni.


"Magyarországhoz is sikerült 1 millió románt csatolni egy sávban."

- Körübelül 1,2 - 1,2 millió román és magyar van így a területen. Sajnos a lehetőségek ennyit engedtek.


"Egyébként sok térkép a székelyeket külön népnek tekinti."

- A csángókat is. De feleslegesen, mert magyarok. Még a dialektusuk sem különbözik jobban a magyarországiakétól, mint mondjuk a palócoké, akiket pedig mégse sorol senki külön népnek. A székelyek is a magyar nemzet tagjai, bár néprajzilag külön csoportot alkotnak.


----------


Kedves 19:44-es válaszoló!


"Belgium, Liechtenstein vagy Svájc."

- Gondolkodtam azon, hogy "beolvasszam" ezeket az államokat Németországba, és Franciaországba, de aztán arra jutottam, hogy ha ők maguk az elkülönülést választották (hiszen most is megtehetnék, hogy beolvadjanak, de egy liechtensteininek például kifejezetten sértés, ha lenémetezed), akkor úgy gondolom, maradjon így. Hasonlóképp nem olvasztottam be Moldovát sem Romániába, hisz ők maguk akartak külön élni tőlük.


"Etnikai alapon Ausztriát is minden további nélkül Németországhoz csaphatnánk."

- Ugyanaz a válaszom erre is.

2012. júl. 22. 20:12
 12/37 anonim ***** válasza:
Ügyes!Tetszik!
2012. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Petsamot visszaadhattad volna a finneknek. (már csak a rokonságunk okán is)
2012. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
28%
így hány km2 lenne Magyarország kedves kérdező? és Erdélyt miért nem raktad Magyarországhoz?
2012. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

- Macedóniát hozzácsapnám a baráti bolgár nép államához

- Moldáviát is átengedném a románoknak

- a németeknek visszaadnám Königsberg/Kalinyingrádot, vagy Lengyelországnak adnám. Némi jelképes elégtétel nem ártana Németországnak Stettin környékén sem

- Korzikát kapja meg Olaszország

- Belgiumra nincs szükség, kapja Hollandia és Franciaország

- Ausztria és Németország is lehetne egy ország

- a Krím-félszigetet Ukrajnának hagynám

2012. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem semmi értelme nemzetállamokat létrehozni, inkább vissza kéne állítani az első világháború előtti birodalmakat.
2012. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Nemtudom, de szerintem Magyarország mindenképp így lenne igazságos mint ahogy ezen a térképen van.
2012. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Ha a bretonok önállóságot kaptak, Korzika miért nem? S mi az a nagy plecsni Ukrajna és Románia között, ugye nem gondolod komolyan, hogy az Moldávia? S ha már a baszkok és katalánok önállóságot kaptak, Andalúzia pl. miért nem lett önálló állam? Ciprus és a Balkán meg maradna továbbra is puskaporos hordó. Különben lehet, hogy igazságosabb lenne, de biztonságosabb nem.
2012. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Érdekes térkép és ha naiv lennék azt mondanám egész jó. Csak az az a baj hogy ezzel hogy teljesen széttagolja a kontinenst. Európában mindig is birodalmak voltak és Európa irányította a világot. Bár ellenzek mindenféle egyesített Európát szükség van nagyobb birodalmakra a kontinensen. Éppen ideje annak hogy visszaálljon a rend a Kárpát-medencében.
2012. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Az a nagy zöld Szovjetunió? :D
2012. júl. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!