Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az általam...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek az általam megrajzolt Európáról?

Figyelt kérdés

A lehető legpontosabban követve a valós etnikai határokat.

[link]


Némely esetben, az olyan kis, néhány százezer fős néptöredékekből, mint a gagauzok Moldovában, vagy a lappok Skandináviában, nem alkottam külön országot, mert nem lennének életképesek.


2012. júl. 22. 19:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Galícia miért Portugália része?
2012. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk Vallóniát Franciaországhoz, Flandriát Hollandiához rajzoltam volna, nincs szükség Belgiumra. A cseheket és a szlovákokat is egy államba tettem volna. Ausztriát és Németországot egybe vettem volna, sőt még Svájc német-ajkú részeit is. Svájc többi része mehetett volna az olaszokhoz és a franciákhoz. Szlovének és a horvátok is egybe mehettek volna. És szerintem a fehéroroszok is egy nép a ruszkikkal.


Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen programmal csináltad? Lehet én is gyártok pár térképet...

2012. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
51%

"Európát nem a határok, hanem a különböző kultúrák osztják meg."

India több száz kultúra, nyelv és mégis egy demokratikus föderációt alkotnak, annyira az európaiak is közel állnak egymáshoz, sőt. Szerintem mára, a globalizációnak hála, alig van különbség európai és európai között, a nyelv és a konyha, ennyi. Na meg talán a mentalitás, de az az USA-ban is megosztott Észak és Dél között.


"Sosem lesz egységes, mint az Egyesült Államok, mert ott frissen megszületett, angol nyelvű, történelem (és ezáltal sérelmek) nélküli, azonos kultúrájú államok egyesültek."

Délen spanyol-ajkúak lakták, a Louisiana területen pedig franciák voltak, hatalmas terület volt és a franciáktól vették meg. Amúgy az USA-ban a kulturális különbségek még a mai napig is látszanak egyes helyeken. Ez egy hülye érv!

2012. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Kedves 20:28-as válaszoló!


"Petsamot visszaadhattad volna a finneknek. (már csak a rokonságunk okán is)"

1) Jogban és igazságban nincs testvér, vagy rokon.

2) A finnek csak nyelvi rokonaink, genetikailag sem most, sem korábban nem álltak kapcsolatban a magyarsággal.

3) Azokat a részeket rajzoltam át Finnországnak, ahol finnek élnek. Egy kopár jeges földdarab, ami ráadásul oroszok által lakott, nem éri meg a viszályt.


----------


Kedves 21:42-es válaszoló!


"így hány km2 lenne Magyarország kedves kérdező?"

- Számolásban sosem voltam jó, ezt átengedem másnak.


"Erdélyt miért nem raktad Magyarországhoz?"

- Úgy rajzoltam meg a határt, hogy biztosítva legyen a magyar lakosság +40%-os aránya.


------------


Kedves 21:57-es válaszoló!


"Macedóniát hozzácsapnám a baráti bolgár nép államához"

- Itt is azt tudom elmondani, hogy ez a rendezés nem "magyarügy", vagy "baráti ügy", hanem európai, egyfelől. Másfelől pedig a macedónok nem bolgárok.


"Moldáviát is átengedném a románoknak"

- Erre már válaszoltam korábban: a moldávok önmaguk döntöttek úgy, hogy nem akarnak Romániához tartozni.


"a németeknek visszaadnám Königsberg/Kalinyingrádot, vagy Lengyelországnak adnám."

- Azért nem tettem így, mert nem németek lakják, de nem is lengyelek, hanem oroszok. Nem véletlenül maradt meg Oroszország részeként a Szovjetunió felbomlása után is.


"Korzikát kapja meg Olaszország"

- Ez végülis nem elvetendő gondolat.


"Belgiumra nincs szükség, kapja Hollandia és Franciaország"

- Erre is válaszoltam: ha Belgium fel akarna oszlani / be akarna olvadni, megtehetné. De láthatóan nem akar.


"Ausztria és Németország is lehetne egy ország"

- Ugyanez rá a válaszom.


"a Krím-félszigetet Ukrajnának hagynám"

- Azért nem így tettem, mert oroszok által lakott.


------------


Kedves 23:00-as válaszoló!


"Ha a bretonok önállóságot kaptak, Korzika miért nem?"

- A bretonok egy teljesen külön nép, amelynek sem nyelvileg, sem származásilag nincs köze a franciához. A korzikaiak ellenben nem alkotnak külön népet.


"S mi az a nagy plecsni Ukrajna és Románia között, ugye nem gondolod komolyan, hogy az Moldávia?"

- Mi más lenne?


"S ha már a baszkok és katalánok önállóságot kaptak, Andalúzia pl. miért nem lett önálló állam?"

- Mert Andalúzia spanyolajkú, mégha eltérő dialektust is használ. Azt az országrészt kiszakítani Spanyolországból ugyanolyan értelmetlen lenne, mint a palócokat, vagy matyókat Magyarországból, a magyar nemzet részeit képezik, csak más-más tájszólással.


"Ciprus és a Balkán meg maradna továbbra is puskaporos hordó."

- A Balkánon - mint írtam - még finomítani akarok, csak nem találtam megfelelő térképet, meg nehéz feladat is.

Ciprust először egybe akartam olvasztani, de mivel az északi részén törökök, míg a déli részén görögök laknak, ezért inkább maradjon így.


----------


Kedves 00:21-es válaszoló!


"Érdekes térkép és ha naiv lennék azt mondanám egész jó. Csak az az a baj hogy ezzel hogy teljesen széttagolja a kontinenst. Európában mindig is birodalmak voltak és Európa irányította a világot."

- Nem lett igazából sok "új ország" a térképen, sokkal inkább a meglévők határai lettek eltologatva, igazságos(abb) elrendezés szerint. Egy soknemzetiségű birodalom pedig mindig csak látszólag erős.


---------


Kedves cheeky_bugger!


"Galícia miért Portugália része?"

- Mert a nyelvük portugál, nem spanyol.


----------


Kedves 11:28-as válaszoló!


"A cseheket és a szlovákokat is egy államba tettem volna."

- Egyszer már megtette valaki (akaratukon kívül), és nem működött.

A többit már megválaszoltam.


"Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen programmal csináltad? Lehet én is gyártok pár térképet..."

- Painttel, és sok-sok türelemmel.

2012. júl. 23. 17:25
 25/37 anonim ***** válasza:
Egy kicsit átalakítottam a térképet de nagyon primitív lett ezért hagytam a fenébe talán majd később rászánom magam addig is egy kis olvasnivaló. [link]
2012. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Sajnos, csak jpg-ben tudtam feltölteni ide, ami miatt nem lehet dolgozni vele újra Paint-ben, de esetleg megpróbálhatom elküldeni a képet eredeti formátumban valahogy, ami könnyebben alakítható, újraszínezhető.
2012. júl. 24. 21:16
 27/37 anonim ***** válasza:
Oké, nyugodtan.
2012. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Itt a bővített, javított Európa-kép:

[link]


- A kis hercegségeket és városállamokat nem jelöltem be a térképen, kivéve Luxemburgot és Liechtensteint, amik elég nagyok ahhoz, hogy látszódjanak.

- Az olyan, néhányszázezres nagyságú népeknek, mint a lappok (számik), vagy a gagauzok, nem alkottam külön országot, mert úgysem lenne életképes. Ugyanígy nem tettem ezt az oroszországi vándorló uráli népek esetében.

- Az azonos etnikumú, de különálló országokat (mint Ausztria, Moldova, Svájc, Belgium), nem olvasztottam össze az anyaországgal, ha ők maguk úgy döntöttek, hogy különszakadnak, akkor maradjon is így.

- Fehéroroszország esetében tudatos a zászló lecserélése az 1991-95 között, a Szovjetuniótól való függetlenedés után használtra, amelyet aztán a kommunista diktatúra változtatott meg, ezzel kifejezve a fehérorosz állam demokratikus alapokra való áthelyezését.

- A térképen szerepel Kurdisztán, de a zászlók közé nem tettem be, egyfelől mert nem európai ország, másfelől mert így lett kerek 50, és nem akartam megnyitni egy újabb sort egyetlen zászlóért.


Ez pedig Ázsia térképe:

[link]


Tudom, hogy nem olyan színvonalú, mint az előző, de sajnos nagyon nehezen találtam olyan térképet Ázsiáról, amely elég nagy, és paint-ben formázható.

- Az apróbb határáthúzogatásokat itt nem végeztem el, mert nem találtam átfogó etnikai kimutatást a kontinensről (viszonylag pontosak ma is az államhatárok, ezért legfeljebb minimális változást eredményezne).

- Kínát visszaállítottam eredeti, sok évszázad alatt kialakult formájába, az általa az újabb időkben bekebelezett szomszédos államok függetlenítésével.

- Emellett zászlaját megváltoztattam a polgárháború alatt a kommunisták ellen harcoló kínai nemzeti erők zászlajára, gondolom, nyilvánvaló utalásként.

- Ugyanígy jártam el Laosz, Vietnam, és Észak-Korea zászlajával is.

- Burmánál szándékosan használtam ezt a nevet, a katonai diktatúra által kikényszerített Mianmar helyett.


Várok minden véleményt!

2012. aug. 10. 15:41
 29/37 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy 4 hibát is vétettem az Ázsia-térképen. Ezeket javítottam, kéretik az előző térképtől eltekinteni:

[link]

2012. aug. 10. 16:17
 30/37 anonim ***** válasza:

Bosznia-Hercegovina, kivételévvel, a térkép nagyon jó szerintem és igazságos!


(Bosznia lényegileg 3 részre oszlik a horvátok és a szerbek miatt melyek elosztják a a bosnyákok mellett)

2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!