Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a "nagymagyarko...

Mi értelme van a "nagymagyarkodásnak" 2012-ben?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok hazaáruló, szeretem Magyarország kultúráját, de amit egyesek csinálnak, az nekem sok. Minek kell erőltetni az ősi magyar elemeket.


Felső tagozatban bőven elég lenne két éven át heti egy órában egy kemény honismereti tantárgy, oszt "jónapot". Tőlünk nyugatabbra is megbecsülik a régi kultúrájukat az emberek, de mégsem befolyásolja őket a mindennapi gondolkodásban.


Mi értelme van a Trianon előtti földrajzi állapotok visszasírásának? Azon úgy se lehet már változtatni. Minek kell a múltba révedni, amikor az lenne a cél, hogy szép fehér magyar emberek lakják ezt az országot 2040-ben is legalább tízmillióan? (Nem vagyok fajgyűlölő, de már rájöttem, hogy a bizonyos népcsoport nagyjának mentalitásán nem lehet nagyon változtatni.)


Miért nem lehet elfogadni a másképpen gondolkodókat? Miért baj az, ha valaki szocialista vagy liberális nézeteket vall? Miért nem magyar az, aki meleg/leszbikus/transzszexuáils? (Elég nagy probléma lehet az neki.)


Miért pont azok közül vallják sokan ezeket a nacionalista eszméket, akik 18-30 évesek, a politikai találkozókon Istenben bíznak, mellette meg jól berúgnak, esetleg drogoznak és léha szexuális életet élnek? (Kontra: miért baj az, ha valaki nem keresztény, mint például én, aki hiszi, hogy van egy teremtő energia, de a felekezetek javát népbutító, pénzlehúzós bagázsnak tartja?)


2012. júl. 16. 21:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Elég érdekes amit Pro Patria mond részben igaza van de nem is olyan rég még hős román védő volt.
2012. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Pro Patria ***** válasza:
Hős románvédő?
2012. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Összetéveszted a 49%-os román propagandistával.
2012. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nem egy régebbi kérdésnél még azt mondta nincs történelmi jogunk Dél-Erdélyre.


"Nem a földrajzi állapotok, hanem rajtuk lévő több száz kulturális és geológiai kincs, a kastélyok, várromok, kolostorok, múzeumok, egyetemek, fürdők sokaságai, a só és aranybányák, a néprajzi tájegységeink, a történelmi jelentőségű városaink, és legfüképpen, legelsősorban: a 2-2,5 millió magyar, akik ma is lakják a földet. "


Ez a kijelentés számomra elég szépen definiálja a történelmi jogot. Hiszen az nem azt jelenti hogy mondjuk valaki szász évig birtokol egy területet egy másik nép meg 50 évig hanem egy idő alatt felépített kultúra, infrastruktúra és történelem. Vannak kultúraépítő és kultúraromboló népek és ebben mi elég jól állunk a románok pedig elég rosszul. Arra gondolok hogy a Kárpát-medence tele van magyar kulturális, nemzeti és történelmi kincsekkel amit ezerévi kemény munka alatt építettünk fel és védte sok százezer magyar vére és ez nem mondható el a szerbekről, románokról, szlovákokról. Ez elég ok arra hogy igényt tartsunk a Kárpát-medencére.

2012. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 Pro Patria ***** válasza:
59%

"Nem, nem egy régebbi kérdésnél még azt mondta nincs történelmi jogunk Dél-Erdélyre."

- Mert nincs is, most is ezt mondom. Ha elolvastad a hozzászólásomat, láthattad, hogy kiemeltem: legelsősorban a 2-2,5 millió magyar az, ami felénk billenti az igazság mérlegét, akik ma is ott laknak, szülőföldjükön, saját néprajzi környezetükben, ahol eddig. Az ezen területeken található kulturális kincsek csak ezután jönnek, mint plusz indok.


Dél-Erdélyben azonban sosem volt magyar többség, nagyrészt lakatlan volt, majd a románok települtek be oda. Ennek gyakorlati oka pedig az volt, hogy hegyvidéki területről van szó, ami a pusztát kedvelő magyarságnak nem felelet meg a megszokott életmódhoz.

Nem véletlen az sem, hogy a legnagyobb erdélyi városok (Kolozsvár, Marosvásárhely, Nagyvárad, Arad, Temesvár) mind Észak-Erdélyben, és a Partiumban találhatóak, Dél-Erdély népsűrűsége - a magas hegyek okán - igen alacsony volt, a sűrűn lakott északi területek (ezáltal a rajtuk lévő nagyvárosok) pedig mind magyarlakosúak voltak.

A váraink, kolostoraink, templomaink szintén szemetszúróan nagy többségben Észak-Erdélyben találhatóak, illetve kicsit arrébb, a szász részeken, Dél-Erdély szinte kopár:

[link]


Magam részéről nem támogatok, és eddig sem támogattam többet, mint a magyarlakta területek visszavételét - mellyel az évszázadok alatt felépült értékeink túlnyomó többsége is visszakerülne.

Ha jól sejtem, ki vagy, te viszont "Magyar Birodalom" megteremtéséről álmodoztál, ahol az uralmunk a Fekete-tengerig terjedne, egész Horvárországot, Szlovákiát, teljes(!) Romániát (Bukaresttel együtt), északi szerb és bosnyák területeket, és Bulgária egy részét is követelted.

Csináltam is erről egy képet, de ezen még nem is szerepel minden általad jogosnak vélt követelés, csak a "minimum".

[link]


Na, az ilyennel nem tudok közösséget vállalni.

2012. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 mustafa33 ***** válasza:
40%

Pro patria, Temesvár és Arad északerdély ??? hát, vagy térképet nem láttál, vagy iránytüt.☺

A te térképedhez még annyit, II. András Jeruzsálem királya is volt, tehá se nem zsidók, se nem arabok, hanem: Vissza Palesztínát!☻

2012. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyt nem lehet kettéválasztani. A bécsi döntések csak ideiglenes határokat jelöltek ki. Mindkét félnek egész Erdély kellet és így van ez ma is. Észak-Erdély két oldalról be lenne kerítve ezért nagyon nehezen védhető. Másrészt sose volt olyan hogy Észak és Dél Erdély. Volt Erdély, Partium, Bánát. Erdélyen belül Székelyföld és Szászföld és Fogarasföld. Innentől kezdve semmi értelme kettéválasztani etnikailag Erdélyt amikor akkoriban is csak azért húzták meg így a határt hogy mindkét fél nagyjából megelégedjen.


Partium 90%-ban magyar volt így nincs vita.


Belső-Erdély 76%-ban magyar. Bánffyhunyaddal, Kolozsvárral, Tordával, Nagyenyeddel és Déssel.


Székelyföld Brassóval 76%-ban magyar.


Közép-Erdély: magyar 48,2%, német 1,1%, román 48,6%.

[link]



A történelmi Erdély: magyar 65,4%,német 3% román 29,5.


Az tény hogy az a terület amelyet a románok Trianonnal birtokba vettek 53%-ban román volt de ez se történelmileg se kulturálisan vagy földrajzilag sem volt összefüggő. Ilyen alapon a Felvidékhez számíttathatnánk Győrt vagy Budapestet. És még nem is beszélve arról hogy a nemzetiségek közül elég sokan szívesen maradtak volna magyar fennhatóság alatt.

2012. júl. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 Pro Patria ***** válasza:
59%

Kedves mustafa33!


"Temesvár és Arad északerdély ???" -> Talán olvasd el még egyszer az adott mondatot:


"Nem véletlen az sem, hogy a legnagyobb erdélyi városok (Kolozsvár, Marosvásárhely, Nagyvárad, Arad, Temesvár) mind Észak-Erdélyben, és a Partiumban találhatóak"

2012. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 mustafa33 ***** válasza:
49%
Igazságos megoldás 1 van. Vissza a Partiumot és a történelmi Erdélynek önállóságot Svájci mintára. Havasföld és Moldva meg Moldávia az legyen a regáti románok problémája. (meg a mindenbe beavatkozó nagyhatalmaké)
2012. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Az itt felsorakozott "revízió-ellenes koalíció" logikáját követve teljesen indokolatlan és igazságtalan a modern Izrael állam puszta léte.


Tipikus, hogy SOHA nem reagálnak az izraeli párhuzamokra, tudniillik, hogy az izraeli határhúzásoknál történelmi elvet alkalmaztak, mégpedig egy KÉTEZER évvel ezelőtti állapotot figyelembe véve, miközben egyesek csupán pár ÉVTIZED távlatát tartják örök érvényűnek és megváltoztathatatlannak!

Arról nem is szólva, hogy száz éve a zsidók aránya 5% alatt volt!!!


Nem véletlenül rágott be egyikük az "imasál" szó említésére, valszeg betalát a szöveg.:)

Ja, és ilyenkor a kettős mérce is befigyel.


Röviden: amennyiben Trianon revíziója szükségtelen és méltánytalan, úgy Izrael államot meg kell szüntetni.


Logika, emberek, logika!

2012. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!