Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szerencsi csokoládét miért...

A Szerencsi csokoládét miért szlovákok gyártják?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem pom-pom kedvenc csokoládéiból tejcsokit és sz volt rajta, hogy szerencsi csoki, erre amikor hazavittem és ízrevételeztem, kiderült hogy ez bizony szlovák gyártmány és az íze is nagyon gyenge :(.
2012. júl. 8. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy Andizsuzsi írja.


[link]

2012. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 AdamLeBron ***** válasza:
70%
Valószínűleg azért, mert Szlovákiában adottak azok a feltételk, amik egy viszonylag stabil feldolgozó- és élelmiszeripar kialakulásához kellenek. Magyarország a rendszerváltás óta csak azzal van elfoglalva, hogy ezeket az ágazatokat leépítse. A magyar vezetés évtizedek óta csak megszorításban, leépítésben, büntetésben, szankcionálsában és pénzbehajtásban tud gondolkodni. A mindenkori magyar vezetésnek egy alapvető gondja van, ez pedig a magyar emberek. Ilyen vezetői mentalitással márpedig az csoda, hogy egyáltalán bármit előállítanak Magyarországon. A multik csak azért vannak itt, mert nekik van olyan pénzügyi potenciáljuk, hogy a s*ggfej magyar vezetőket meg tudják vásárolni. Nem azért, mert a multik gonoszak, csak látják hogyan működnek itt a dolgok és ki tudják csengetni a sarcot. Magyar vállalkozónak erre esélye sincs. A "rendszerváltás" óta eltelt huszonegynéhány évben a magyar politikai vezetés nem csak hogy magyarellenes, de egyenesen emberellenes vonalat folytatott. Ezek voltak kormányon az "elmútnyócévben", ezek vannak kormányon most és megnyugtatlak, ezek lesznek kormányon még nagyon-nagyon hosszú ideig. Addig is zabáljuk a szlovák túrót, a lengyel tejet, a spanyol paradicsomot, a kínai csirkét, stb. Még az is lehet, hogy a magyarnak egy kicsit jó is így - ha érted az iróniát.
2012. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azért eszek tejcsokoládét mert azt szeretem, az étcsokoládét útálom.


Értem. Akkor arról van szó, hogy nem magyar cég, de szlovák sem :D

2012. júl. 8. 16:34
 14/15 anonim ***** válasza:
59%
AdamLeBron: sajnos, így van, ahogy írod...
2012. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
mert a világ legtöbb országában nem majmok hanem szakemberek ülnek de legalább is olyan értelmi szintő emberek akik tisztában vannak vele hogy a pl10%stabil adó 100X többet ér mint 1 évbe besarcolni 60% ot aztán nem lessz kitől adót várni mivel a cég kalap kabát szevasz
2012. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!