Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szerencsi csokoládét miért...

A Szerencsi csokoládét miért szlovákok gyártják?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem pom-pom kedvenc csokoládéiból tejcsokit és sz volt rajta, hogy szerencsi csoki, erre amikor hazavittem és ízrevételeztem, kiderült hogy ez bizony szlovák gyártmány és az íze is nagyon gyenge :(.
2012. júl. 8. 13:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ez volt az

[link]

2012. júl. 8. 13:46
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom mert Szlovákia adórendszere adótörvényei kedvezőbbek.Érdemesebb ott gyárat , vállalkozást csinálni mert Magyarország kiszívja a vérüket.
2012. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor most szlovákok gyártják vagy magyarok ?
2012. júl. 8. 13:49
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Győri édest is Székesfehérváron gyártják, a tulajdonos meg a Danone.
2012. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Javasolom, hogy csak legalább 70 %-os kakaótartalmú (ét) csokit vegyél, mert az még viszonylag egészséges. A kakaót nem, vagy csak nyomokban tartalmazó csokikban, különösen a tejcsokikban már rengeteg a káros transzzsír. Azt minden esetben kerüld el, amiben az összetevők között (hidrogénezett) növényi zzír, illetve bevonómasszának nevezett anyag van.


Hogy miért gyártják Szlovákiában? Hát ez a globalizáció hatása. Gyárthatnák akár Kamcsatkán vagy Tibetben is. Ott gyártják, ahol gazdaságos a gyártónak. Több ilyen termék van az édesiparban, ahol egy külföldi multi megvette a gyárat, majd a hazai gyártóbázist felszámolta, de megörökölte a márkaneveket, és most magyar piacra a környező országokból gyárt bejáratott régi magyar márkanevekkel. Ez engem különösen nem zavar, ha egyébként jó a termék. Ha meg nem jó, nem azért nem veszem, mert máshol gyártották. Csak a technológia a lényeg, nekem teljesen mindegy, hogy 100 km-rel idébb vagy odább gyártották.

2012. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert utálják a magyarokat.
2012. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Eladták külföldnek a márkát, a gyárat meg itthon bezárták. Rengetek híres magyar termékkel így van.


De őszintén szólva, még mindig jobb, hogy Szlovákiában gyártják, mintha arra is ráindult volna Csányi Sándor. De úgy tűnik egyelőre a húsipart akarja magának, a csokoládét még nem.

2012. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
A Boci csoki Csehországban készül már évek óta. Szarnak ezek a mi érzéseinkre, a gazdaságosság a lényeg.
2012. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Mert megvette a Nestlé. Ha eredeti szerencsi csokit akarsz enni, akkor Szerencs márkanevűt keresd, amit a Szerencsibonbon Kft készít. Ők megmentették a régi recepteket, és kisüzemi technológiával, eredeti receptek alapján gyártják a csokit.
2012. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Hogyan tudnák Magyarországon gyártani amikor ilyen az adórendszer?


A legtöbb nagy vállalat más országban gyárt.Soknak van Kínában például.Mert ott kedvezőek a feltételek , a törvények , munkaerő.


Én sem nyitnék Magyarországon semmit ilyen magas adókkal meg ilyen bugyuta törvényekkel.

Szlovákia Magyarországhoz képest adóparadicsom.

2012. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!