Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem lesz állami...

Szerintetek sem lesz állami nyugdíj 30-40 év múlva?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1.3 keresőre jut 1 nyugdíjas.

Most 34 éves vagyok. Amire nyugdíjba megyek, a kedvezőtlen demográfiai mutatók miatt 1 keresőre 2 nyugdíjas fog jutni.

Csak annyi nyugdíjam lesz, amit addig magamnak összespórolok + egy minimális állami, ami az éhenhalásra sem lesz elegendő.

Megoldás lehetett volna a problémára ha a magánnyugdíj:nyugdíj befizetések 1:5 arányát szép lassan növelik, és mondjuk 50 év alatt teljesen kivezetik az állami nyugdíjat. Ehejett a fidesz az évszázad elkúrását csinálta meg, közelebb hozva a nyugdíjrendszer összeomlását.


Én ha tehetem spórolok, de mi lesz a nagy tömegekkel, akiknek eszébe sem jut ez?



2012. jún. 24. 16:14
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A nyugdíjrendszer terheit az állami foglalkoztatásban lévők csak tovább fokozzák, az ő adójuk nem adó, csak visszaforgatott pénz. Nem javak előállításából származik. Senki nem mondta, hogy ne kapjanak fizetést, vagy kevesebbet érnek. Nyugdíj szempontjából ők csak viszik a pénzt, nem hozzák, és ez nincs beleszámolva a költségvetésbe, a rendszer önmagát sem képes fenntartani.

A katonákra meg valóban nem sok szükség van, totál indokolatlan a beleölt pénz.

2012. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!