Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem lesz állami...

Szerintetek sem lesz állami nyugdíj 30-40 év múlva?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1.3 keresőre jut 1 nyugdíjas.

Most 34 éves vagyok. Amire nyugdíjba megyek, a kedvezőtlen demográfiai mutatók miatt 1 keresőre 2 nyugdíjas fog jutni.

Csak annyi nyugdíjam lesz, amit addig magamnak összespórolok + egy minimális állami, ami az éhenhalásra sem lesz elegendő.

Megoldás lehetett volna a problémára ha a magánnyugdíj:nyugdíj befizetések 1:5 arányát szép lassan növelik, és mondjuk 50 év alatt teljesen kivezetik az állami nyugdíjat. Ehejett a fidesz az évszázad elkúrását csinálta meg, közelebb hozva a nyugdíjrendszer összeomlását.


Én ha tehetem spórolok, de mi lesz a nagy tömegekkel, akiknek eszébe sem jut ez?



2012. jún. 24. 16:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

16:43

Természetesen meg lehetne tenni, hogy nem kérünk az IMF-től segítséget, de ehhez az kellene, hogy visszafogják a kiadásokat, vagyis megszorításokat csináljanak. Ki is mondta a kampányban hogy nem lesznek megszorítások?

Pedig ez lenne a legjobb megoldás. Kölcsönökből nem kéne segélyeket/nyugdíjakat osztani. A jelenlegi szociális rendszer túlságosan bőkezű.

2012. jún. 24. 17:14
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Kíváncsi vagyok, a mai világban kinek a gyereke fogja eltartani a szülőjét... Ilyen naivitást. Ezért jobb a magánnyugdíj, akármennyire is labilis néha a pénzügyi szektor (mellesleg egy bizonyos összegig van betétbiztosítás és jellemzően nem az összes pénzügyi intézmény megy egyszerre csődbe). Az államból meg nem kérek. Csak a kommunisták álma, hogy az állam még a kaját is a szájukba adja...
2012. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is félrerakok, és nem a gyerekemre szorítkozok? Ki vagyok én, hogy ekkora kiadást a nyakába varrjak? Olyan ez, mintha a nevére felvennék egy 40 millás devizahitelt... Ennyire nem szúrok ki a gyerekemmel...
2012. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem naivitás, tudom milyen szarok az emberek, csak túloztam. Tőlem éhen dögölhetnek inkább, ha nem képesek normális családokat/közösségeket fenntartani.
2012. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%

"Első válaszoló: akinek önhibáján kívül nem lehetett gyermeke, az pusztuljon éhen? Annak ellenére, hogy 40-50 évet ledolgozott?"


Lényegesen kevesebb az önhibáján kívül gyereket vállalni nem tudók száma, mint az "ide minek szüljek" mentalitással rendelkezők aránya. Megkockáztatom, hogy még a "de elrontom az alakom" hölgyekből is több van. Minden szociális rendszerben lesznek olyan kivételek, amik egy kisebb-nagyobb csoportnak nem felelnek meg, azokat hátrányosan érinti.

2012. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

Az itt a gond, hogy jelenleg a keresők aránya is borzasztó és az adózók aránya is.

Durván 2.5 millió kereső van az országban. Az adózók körébe nem számítanak bele azok, akik az államtól kapják a fizetésüket (hivatali dolgozó, rendőr, tűzoltó, katona, stb.)

Ő hiába adózik, ott az állam az egyik zsebéből teszi a pénzt a másikba. A mostani nyugdíjasokat a most befizetett nyugdíjjárulékokból fizetik ki, takarékosság 0.

Ha az lenne a helyzet, hogy nem kell a dolgozóknak nyugdíjjárulékot fizetni és a megmaradó összeggel szabadon rendelkeznek, tudnának önmaguknak takarékoskodni.

Viszont így nem maradna pénz a mostani nyugdíjasoknak, szóval a rendszer kudarcra van ítélve.

2012. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
30-40 év múlva már Magyarország sem lesz nem hogy államnyugdíj!
2012. jún. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, elég kevés az olyan ember, akinek önhibájából nem lehet gyereke. Sokkal inkább vannak olyanok, akik nem akarnak szülni. Nézzétek meg a babák rovatot, sokan írják, hogy max. 1 gyerek, mert neki tudok majd 16 évesen autót, meg lakást venni, de 2-nek már nem. Pedig pont az ilyenek engedhetnének meg magunknak 3-4 gyereket.

És el tudná tartani a gyerek a szüleit, ha nem vonnák le a fizetése felét adóba/járulékba, meg ha a munkaadó nem fizetne 300 % járulékot, hanem inkább azt is a dolgozójának adhatná.

Egyébként előnye is van annak, ha több generáció együtt él, mivel nincs bölcsi, és ovi is kevés, és azok is csak 4-ig vannak nyitva, a nagymamák rész vállalhatnának a gyermekek nevelésében, és akkor lehetne több gyermek. És akkor nem az lenne, hogy a nagymama még 62 évesen is dolgozik, és ő sem tud elmenni a gyerekért az oviba.

Igen, úgy rossz az egész, ahogy van.

2012. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már 50 éves elmúltam, de semmi jóra nem számítok. A magánnyugdíj befizetéseket elvették. A jelenlegi 4 órás munkaviszonyomból nem tudok félre tenni, az állami nyugdíjak meg.....

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pGy8d..

2012. jún. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Az adózók körébe nem számítanak bele azok, akik az államtól kapják a fizetésüket (hivatali dolgozó, rendőr, tűzoltó, katona, stb.)

Ő hiába adózik, ott az állam az egyik zsebéből teszi a pénzt a másikba."


jaja szerintem ne is kapjanak fizetést sőt fizessenek ők amiért húzhatják az igát

legutóbb a c kötőjel press kisebbségi hírportálon olvastam olyan bejegyzéseket naplopó tezsvíreinktől hogy a bírók ügyészek tűzoltók stb semmivel sem érnek többet náluk mert ténylegesen ők sem adóznak

2012. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!