Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem lesz állami...

Szerintetek sem lesz állami nyugdíj 30-40 év múlva?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1.3 keresőre jut 1 nyugdíjas.

Most 34 éves vagyok. Amire nyugdíjba megyek, a kedvezőtlen demográfiai mutatók miatt 1 keresőre 2 nyugdíjas fog jutni.

Csak annyi nyugdíjam lesz, amit addig magamnak összespórolok + egy minimális állami, ami az éhenhalásra sem lesz elegendő.

Megoldás lehetett volna a problémára ha a magánnyugdíj:nyugdíj befizetések 1:5 arányát szép lassan növelik, és mondjuk 50 év alatt teljesen kivezetik az állami nyugdíjat. Ehejett a fidesz az évszázad elkúrását csinálta meg, közelebb hozva a nyugdíjrendszer összeomlását.


Én ha tehetem spórolok, de mi lesz a nagy tömegekkel, akiknek eszébe sem jut ez?



2012. jún. 24. 16:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

A kérdés az, hogy lesz-e állam 30-40 év múlva, vagy létezni fog-e a magánnyugdíjpénztár 30-40 év múlva. Melyiknek nagyobb az esélye.

Én személy szerint arra szavazok, hogy az emberek a saját gyerekeik jövedelme alapján részesüljenek nyugdíjból, akkor állam is lesz, dolgozni is fognak az emberek, és nyugdíja is lesz az illetőnek.

Én úgy látom a pénzügyi szervezeteket nem nagyon izgatja, ha valaki éhen is pusztul miattuk, vagy szétfagy az utcán miután kirúgták az otthonából, ilyen szervezetekre én nem bíznám az öregkori megélhetésem.

2012. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Jól összefoglaltad, a kereső/nyugdíjas arány egyre rosszabb lesz, és el fog vezetni ahhoz, hogy nem lesz állami nyugdíj, vagy csak valami nagyon minimális. Ezért kell takarékoskodni, a nagy kérdés azonban az, hogy akik nem tudnak takarékoskodni, velük mi lesz.
2012. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: akinek önhibáján kívül nem lehetett gyermeke, az pusztuljon éhen? Annak ellenére, hogy 40-50 évet ledolgozott?
2012. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A takarékoskodással véleményem szerint az a gond, hogy megint a pénzügyi szektorra bízza az ember a pénzét. Én ebből a pénzből inkább gyereket nevelek, minél többet, hogy minél jobb állásba kerüljenek.

A bankszektor a pénzemmel egyik pillanatról a másikra összeomolhat, míg ha ezt a pénzt gyermeknevelésbe fektetem, az garantáltan nem veszik el. Nem is beszélve arról, hogy jobb egy cseperedő gyermeket figyelni, mint egy gyarapodó bankszámlát.

2012. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 nem dávid ***** válasza:
100%
Valamilyen nyugdij kell mindenképp... pont ugyan úgy járunk mint rendszerváltás előtt. A mi nyugdíjpénztárunkat lerabolta a fidesz ami 3000miliárd és majd 20-30év múlva akkor ugyanígy az aktív dolgozok béréből kell nyugdíjat levonni. Csak ha gy marad az ország elmegy innen mindenki és nem lesz aktív dolgozó...
2012. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak nyilván marad az állami nyugdíj, aminek fennmaradását a gyermekvállalás ilyen formában történő motiválása biztosítja.

A gyermekek után az a plusz jelentkezne a nyugdíjon, amit most a bankszámlára tett megtakarítás jelent.

De míg a bankszámla gyarapodása nem garantálja azt, hogy lesz elegendő társadalom a gyermektelenek nyugdíjának megtermeléséhez, addig a gyermekek után fizetendő nyugdíjtöbblet, azt eredményezi, hogy gyermekeket vállalnak, és lesz állami nyugdíjuk a gyermekteleneknek is.

2012. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
13%
És ha összeomlik akkor mi van? Nem véletlen, hogy az egész össze hullik? Alapvetően ez úgy működik, hogy az ember fiai, lányai szépen felnőnek és öregkorában gondoskodnak a szülőkről. Egyszer csak gondolt egyet az állam és levette ezt a terhet a gyerekek válláról: fizessetek és én majd biztosítom az öregek számára a nyugdíjat. Na, most ha nincsenek fiatalok, akkor nehéz olyan "jáj, cociálisak vagyunk" alapon mindenkinek biztosítani a kesset. Az, hogy épp a szemét náczista Zorbán alatt dől össze a rendszer, nem az ő hibája. Ő csak egy báb, gyűlölködni felesleges, meg viktatúrát kiáltani, még amúgy sem lövette ki senkinek se ki a szemét, mint neolib barátja Feri. Majd ha ő is tesz ehhez hasonlókat akkor lehet mondani, hogy "Zorbán monnyonle4" de addig inkább csak azt lehet neki felróni, hogy az IMF seggébe miért nem küld egy nagy lófaszt és miért nem változtat a jelenlegi megalkuvó/rabszolga politikán, de ez már a gyökere az egész kérdésnek. Naivitás off.
2012. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

16:30


Hát, ez a jelenlegi rendszer hibája, de alapvetően a természet (szociál-darwinizmusnak is hívhatjuk) így működik. Igen, elvileg, ennek így kell történnie.

2012. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
16:43: De bizony az pont az Orbán hibája, hogy egy fenntarthatatlan rendszerbe térünk vissza. Azt hazudják, hogy az állam majd mindenkiről gondoskodik, azt pedig elfelejtik hozzátenni, hogy nem lesz miből. A szocializmus a gyakorlatban nem működik, ez már sok helyen bizonyítva lett.
2012. jún. 24. 17:07
 10/21 yossarian44 ***** válasza:
100%

Szerintem lesz állami nyugdíj, csak rettenetesen kevés.


Nekem inkább bankbetétem van. Lehet rettegni a pénzügyi szektor összeomlásától, de a pénzügyi szektor összeomlása esetleges, az állami nyugdíj összeomlása viszont teljesen bizonyos...

2012. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!