Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy valóban antiszemita volt?

Horthy valóban antiszemita volt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 12:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Elég nehéz úgy háborúzni, hogy ne haljanak meg emberek...
2012. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 nagyontamas ***** válasza:

"Elég nehéz úgy háborúzni, hogy ne haljanak meg emberek..."

És mi kényszerítette arra, hogy a térség egyik leggyatrábban felszerelt hadseregével hadba szálljon?

Mondjuk olyan elvakultan gyűlölte a kommunistákat, OK.

És miért üzent hadat az USA-nak, akik 2 napig keresték utána a térképen, hol az a Magyarország?

Talán vitte a "vitézi" lendülete?

2012. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Pro Patria ***** válasza:
9%

1) A Szovjetunió európai offenzívára készült, ha késett volna a német támadás, ők indították volna meg, legkésőbb 1942 elején.

2) A hadjáratban minden európai ország részt vett, még norvég, spanyol, holland önkéntesek is, csakúgy, mint Szlovákia, Románia, Finnország. Magyarország német szövetséges, vagy általuk megszállt országokkal volt körülvéve, gazdasgáa erősen függött a németektől, a Whermacht sikert sikerre halmozott. Nem volt kérdés, hogy az összecsapásban ki mellé fognak állni, kimaradni pedig NEM lehetett volna belőle.

3) A magyar haderő a rohamléptű fejlesztések után a közép-európai térség legerősebb hadereje volt - bár kétségtelen, hogy nem a Szovjetunió elleni hadjáratra tervezték.

2012. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Pro Patria ***** válasza:
9%
Ja... És az USA-nak német nyomásra üzentünk hadat (így tett minden szövetséges), amelyet Washington - éppen ebből az okból kifolyólag, hogy kényszer hatására történt - el sem fogadott és nem viszonzott.
2012. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
41%

"És mi kényszerítette arra, hogy a térség egyik leggyatrábban felszerelt hadseregével hadba szálljon?

Mondjuk olyan elvakultan gyűlölte a kommunistákat, OK.

És miért üzent hadat az USA-nak, akik 2 napig keresték utána a térképen, hol az a Magyarország?

Talán vitte a "vitézi" lendülete?"


Ahogy az előbb írták, német nyomásra történt az egész. Csak emlékeztetni szeretnélek, hogy az Anschluss után Németország közvelten szomszédja volt hazánknak, plusz Németország volt a legnagyobb kereskedelmi partnere is Magyarországnak. Továbbá a közvélemény mindenhol (nyugaton is) elsöprő német győzelmet várt az oroszok ellen (lásd a téli háború kudarca, blietzkrieg sikere). Egy sikeres orosz hadjárat után pedig Európa térképének átrajzolása jött volna és mi meg akartuk tartani a visszaszerzett területeinket. Ne mai fejjel gondolkozz, akkor mindenki német győzelmet vert és ez alapján taktikázott.

2012. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 nagyontamas ***** válasza:

Egy vicc, ami nem vicc:


A második világháborúban Magyarország hadat üzent az USA-nak. Magyarország nagykövete bement a washingtoni külügyminisztériumba, majd átadta a hadüzenetet. Ezután a következő beszélgetés zajlott le:

USA Külügyminiszter: - Mi az Önök államformája?

Magyar nagykövet: - Királyság.

- És ki a királyuk?

- Nincs királyunk, hanem kormányzónk van.

- Ki a kormányzó?

- Vitéz Horthy Miklós tengernagy.

- És van Önöknek tengerük?

- Az nincs.

- Értem. Van az USA-val szemben területi követelésük?

- Nincs.

- Van valamilyen országgal szemben területi követelésük?

- Igen. Ausztriával, Csehszlovákiával, Romániával...

- Értem. És azokkal szemben is hadat viselnek?

- Nem, ők a szövetségeseink."

A történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy Bárdossy intézte a hadüzenetet, de Horthy legalább diplomáciai úton jelezhette volna, hogy kényszer hatása alatt cselekedtek.

Ami meg a környező országokat illeti, ők valahogy mégis sikeresebben politizáltak, ha a végeredményt nézzük.

2012. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Igen, a környező országok sikeresebben politizáltak, egyik sem volt Németország közvetlen szomszédja, és egyiket sem szállták meg (minket igen).
2012. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Azt meg mintha senki sem tudná, hogy Horthy már az októberi kiugrási kísérlete előtt Moszkvában aláírt egy békeszerződést az oroszokkal, aminek sarokpontja volt, hogy kiugrik és átáll az oroszokhoz. Csak hát ez a német katonai jelenlét és a nyilasok miatt nem sikerült.
2012. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 nagyontamas ***** válasza:

"Igen, a környező országok sikeresebben politizáltak, egyik sem volt Németország közvetlen szomszédja, és egyiket sem szállták meg (minket igen)."

Vajon melyik országra is gondoltál? Ausztriára biztos nem, hiszen megszállták, és eléggé szomszéd is volt. Csehszlovákiára? Nem stimmel! Magyarországra? Nem volt szomszédos! Akkor csak Románia lehet!

A második világháborúba való belépése előtt a második bécsi döntés eredményeképpen Észak-Erdély visszakerült Magyarországhoz, ezen kívül pedig Bulgária visszaszerezte Dobrudzsa déli részét, a Szovjetunió pedig megszállta Besszarábiát. Az ország 1941-ben lépett be a világháborúba a tengelyhatalmak oldalán Ion Antonescu marsall vezetése alatt. I. Mihály a közeledő szovjet csapatok miatt 1944-ben puccsal megdöntötte a marsall uralmát és a szövetségesekhez állt.

Igen Romániát nem a németek, hanem csatlósaik szállták meg, és a "derék" szovjetek. Nálunk még a kiugrást is egy tenger-ész elszúrta.

2012. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Pro Patria ***** válasza:

Nagyontamás, ha nem érzótesz hozzá, ne nyilvánulj meg. Vagy igen, csak ne kontrázz akkor rá azokra, akik ismerik is a témát, és kioktatnak.


"Igen, a környező országok sikeresebben politizáltak, egyik sem volt Németország közvetlen szomszédja, és egyiket sem szállták meg (minket igen).

-> Vajon melyik országra is gondoltál? Ausztriára biztos nem, hiszen megszállták, és eléggé szomszéd is volt."

- Megszállták, igen. Németország része lett. Nem is volt önálló kormánya. Mégis miben "politizált" jobban szerinted Ausztrai, úgy, hogy az adott korszakban nem is létezett, mint állam?


"Csehszlovákiára? Nem stimmel!"

- Képzeld, Csehországot is beolvasztották Németországba, szintén nem létezett mint állam. Megint csak milyen politikai húzására gondolsz egy nem létező ország nem létező kormányának, ami szerinted "megfontoltabb" volt, mint a magyar kormányé? Szlovákiát pedig nem szállták ugyan meg a németek, de őnáluk fasiszta bábkormány alalkult, ami elvtelenül kiszolgálta a németetket. A zsidók deportálására egyedül a "fasiszta háborús bűnös" Esterházy szavazott nemmel a szlovák parlamentben.


"Magyarországra? Nem volt szomszédos!"

- Épp te magad írtad az elején, hogy a Német Birodalom bekebelezte Ausztriát. Azaz Németország szomszéfja lettünk. Legalább magadnak ne mondj már ellent...


"Akkor csak Románia lehet!"

- És például Bulgária.


"I. Mihály a közeledő szovjet csapatok miatt 1944-ben puccsal megdöntötte a marsall uralmát és a szövetségesekhez állt."

- Ahhoz az is kellett - mint ahogy írták, hogy ne legyenek közvetlen szomszédjai a Német Birodalomnak, illetve ne álljanak német katonai megszállás alatt. Nálunk egyik feltétel sem valósult meg.


"Igen Romániát nem a németek, hanem csatlósaik szállták meg"

- Mármint?


"Nálunk még a kiugrást is egy tenger-ész elszúrta."

- A kiugrást nem ő, hanem a bizalmát élvező, de áruló németbarát honvédtisztek hiúsították meg. Azok, akik nem továbbították a parancsokat, vagy hátráltatták a terjesztésüket. És a jól működő német kémhálózat, a Gestapo, ami az olasz és a román kapituláció után már fokozottan figyelt minden nesszre. Így kerültek hatalomra a nyilas puccsisták.

2012. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!