Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy gondolja sok szülő hogy...

Hogy gondolja sok szülő hogy nyáron iskolába akarja járatni a gyermekeket ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriába írtam.De azt hiszem ide lesz a jó.


Nem is értem hogy gondolják páran hogy a gyerekeket nyáron iskolába kellene járatni mert a szülő nem tudja elhelyezni valahova míg dolgozik.

Én magam is szülő vagyok de eszembe nem jutna ilyen.


Az iskoláknak nincs pénze klímaberendezésre és 33 fokban meg nem lehet tanítani.

Én is felnőttem , más is felnőtt úgy hogy egyedül volt otthon.Néha a nagymama ránk nézett.


Ha nem tetszik a szülőnek akkor oldja meg maga a gyermek elhelyezését amíg ő dolgozik.Nehogy már a gyerekek igyák meg ennek is a levét.A szünet arra való hogy a gyermek pihenjen , vakációzzon.



2012. jún. 18. 14:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled 10. válaszoló , teljes mértékben.


Azt is tapasztaltam hogy sokan inkább magániskolákba adják a gyerekeket még a középosztályból is.Régen csak a gazdagok adták magániskolába ma már a középosztályból is többen.

És ennek pont az az oka hogy nagyon nagyon rossz a magyar oktatási rendszer.

Amikor én tanultam már akkor is pocsék volt.Én is egyre többet gondolok rá hogy egy magániskolába járatom majd.

2012. jún. 18. 15:16
 12/15 anonim ***** válasza:

"Németországban és Svájcban alapból július 26.-ig tart a tanév, mégsem hőbörögnek."


Igen, de ott nem egy hét a téli szünet, hanem legalább 1 hónap, amit a család síelésre is szán. Nagyon nem mindegy!

2012. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Andizsuzsi ***** válasza:

Jó, hogy itt minden szülő olyan remek anya-apa, és vigyáz a gyereke testi-lelki egészségére.


Én nem gondolom, hogy felelőtlen az a szülő, aki nyáron napközis táborba viszi a gyerekét, sokkal inkább az, aki úgy hagyja otthon, hogy egész nap felügyelet nélkül van. A szünet valóban arra való, hogy a gyerek pihenjen és vakációzzon, de ez nem egyenlő azzal, hogy otthon egyedül punnyad a tévé vagy számítógép előtt.

Én nem hordtam napközis táborba a gyerekeimet, mert volt egy háztartásbeli nagymama, aki vigyázott rájuk, de sok helyen nincs, és a szülőnek nincs más lehetősége.

2012. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem napközis táborról folyik a vita, hanem iskoláról, tanítással.
2012. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Utolsó! Akkor én valamit nagyon félreértettem. Nincs Magyarországon nyáron tanító iskola, akkor hova akarják vinni a gyereket?


Hallottam ugyan olyan kormányzati elképzelést, de az meg nem a szülők kérése, hanem tisztán gazdasági kérdés. Nyáron nem kell fűteni, világítani. Télen viszont hosszabb szüneteket lehetne beiktatni, amikor szintén nem kell világítani, és kevesebbet fűteni.


Viszont a szülőkön nem segítene, hiszen télen is, ősszel is vigyázni kell a gyerekekre, akkor sem könnyebb megoldani.

2012. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!