Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkanélküliekből hány...

A munkanélküliekből hány százalék a kisgyerekes szülő?

Figyelt kérdés
Ez a nem mindegy, egy dolog, hogy összesen mennyi, de énszerintem a fiatalok számitanak igazán.
2012. máj. 15. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A munkanélküliek statisztikája eleve fals. Csak a regisztrált munkanélküliek tartoznak a statisztikába, tehát jóval többen vannak állástalanok, mint ahogy azt a kormány beállítja. Hogy mennyi gyerekes lehet munkanélküli? Nem tudom, csak azt hogy alapvetően sok a munkanélküli.
2012. máj. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: van egy tény, amit tagadnak a szülők. A környezetemben nem egy nő van, aki "tehetetlenségében" (nem kap munkát, vagy veszélyben érzi a munkahelyét) szül egy gyereket. A problémáját 3 évre megoldotta, aztán vannak akik a 3 év letelte előtt ismét szülnek. Tehát kitolják az időt ismét. Persze van olyan is, mint pl az egyik jó ismerősöm, aki elmenne dolgozni, de nem kap munkát, és nem azért mert 4 éves kislánya van, hanem mert alapvetően nincs munkalehetőség. Jelentkezett közmunkára, amiről viszont tudni kell, hogy nem mindenkinek "jár". Neki sem, ugyanis ha a családban van kereső, akinek a havi bevétele elér egy bizonyos összeget, nem jogosult az ember közmunkára, mert van aki eltartsa. Amikor munkanélküli voltam, én is ugyanezt megkaptam. Viszont ugye ezt is jól titkolja a kormány a közmunkával kapcsolatban. Valamint azt is, hogy egy hat órás közfoglalkoztatott havi nettó bére 35271 ft. (köszönhetően a minimálbér megadóztatásának)
2012. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább azt kellene megnézni, hogy a gyerekesek közül mennyi a foglalkoztatott. Igaz, ebből meg az nem derül ki, hogy a nem foglalkoztatottak közül mennyi az aktív álláskereső.

Ami tény, hogy a férfiak esetében a gyerek megléte valamelyest növeli a foglalkoztatottsági rátát, a nők esetében pedig csökkenti.

2007-es adatott találtam amúgy, eszerint a 16 év alatti gyereket nevelők (nők) körében 57,0%-os a foglalkoztatottság (összehasonlításként: az OECD országokban átlagosan 65,3% ugyanebben az évben). A 0-3 év közötti gyereket nevelő nők foglalkoztatottsági rátája Magyarországon akkor 11% volt, az OECD átlag pedig 57,5%.


De természetesen ez nem jelenti azt, hogy mindenki, aki nem foglalkoztatott, az munkanélküli, hiszen köztük vannak a gyes-en/gyed-en/gyet-en lévők, háztartásbeliek, azok a tartós munkanélküliek, akik már nem aktív álláskeresők, stb. Viszont ha csak és kizárólag a munkanélkülieket vesszük, akkor abban nincsenek benne azok, akik több éve eredménytelenül keresnek munkát, vagy nem regisztrált munkanélküliek.


A férfiak esetében viszont általában nem negatívan befolyásolja a gyerekvállalás a munkaerő-piaci megjelenést.

2012. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, most látom, hogy azt írtam, hogy "adatott", természetesen azt akartam írni, hogy adatot.
2012. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok.
2012. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban az anyukák 90 %-a munkanélküli. Főleg az alacsonyabb végzettségűek, mert vagy nem kapnak munkát, vagy kapnának folyamatos műszakban, azt meg gyerek mellett nem tudják ellátni.

A nők részmunkaidős foglalkoztatása lenne a megoldás, mindig a külföldre mutogatnak, hogy ott bezzeg csak fél év a GYED. Ez igaz, de utána részmunkaidőben dolgoznak csak a nők.

De lehet, hogy ez sem jönne be, mert ha mondjuk a minimálbér felét kapná valaki részmunkaidőben, azért nem éri meg utazni, meg fizetni a bölcsit. Ami most már havi 20 e Ft körül van. Sokan pedig pont azért nem is mennek vissza, mert nem tudják a gyereket hova tenni, mert kevés az ovi/bölcsi.

Ezt egyébként nagyjából mindenki tudja, de mégsem tesznek ellene semmit. Sőt, most már törvény szerint ki is lehet rúgni a nőt kicsi gyerekkel, régen azért 3 éves korig volt védettség.

Én 1 hete keresek állást, kitettek a munkahelyemről, mert nem akartak várni rám. Részmunkaidő az nincs, és 2 gyerek van. 8 órában nem tudnék dolgozni, mert 4-ig van a bölcsi, szóval akkor kénytelen vagyok a GYES-ből tengődni. Hogy aztán mi lesz, nem tudom.

2012. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!