Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy gondolja sok szülő hogy...

Hogy gondolja sok szülő hogy nyáron iskolába akarja járatni a gyermekeket ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriába írtam.De azt hiszem ide lesz a jó.


Nem is értem hogy gondolják páran hogy a gyerekeket nyáron iskolába kellene járatni mert a szülő nem tudja elhelyezni valahova míg dolgozik.

Én magam is szülő vagyok de eszembe nem jutna ilyen.


Az iskoláknak nincs pénze klímaberendezésre és 33 fokban meg nem lehet tanítani.

Én is felnőttem , más is felnőtt úgy hogy egyedül volt otthon.Néha a nagymama ránk nézett.


Ha nem tetszik a szülőnek akkor oldja meg maga a gyermek elhelyezését amíg ő dolgozik.Nehogy már a gyerekek igyák meg ennek is a levét.A szünet arra való hogy a gyermek pihenjen , vakációzzon.



2012. jún. 18. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy a mai szülők már tiszta idióták.
2012. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert, már nem divat beszélgetni a gyerekkel, tanítani a jóra, példát mutatni. Inkább lepasszolni valakinek, aki majd "neveli" vagy leültetni a tévé elé. Azután meg csodálkoznak, hogy miért lett a gyerekből senkiházi, pedig ő mindent megtett a gyerekért. Jó ember valakiből nem a pénz miatt lesz, hanem a szülővel töltött idő és tanulás miatt. Sajnos, ma már ez megy, ezért is vagyunk ott ahol.
2012. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 edit1979 válasza:
42%
Úgy hogy régebben a nagyszülők 50 éves koruktól már ne dolgoztak, ergó tudtak vigyázni akár egész nyáron a csemetékre, manapság viszont még 65 évesen is dolgozniuk kell, szóval akkor kire is hagyja a kedves szülő a 6-8 éves gyerekeket? Egyedül otthon? Ekkora felelőtlenséget még nem is hallottam!!!!
2012. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Mert addig sincs vele gond. Majd az iskolában ellesz. Az, hogy teljesen értelmetlen, már nem érdekli őket. Összefoglalva: sehogy sem gondolja, így akarja és kész.
2012. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim 70 éves korukban is dolgoztak. Már aki megélte. Aztán mégis megvoltunk valahogy. Az iskola pedig nem gyerekmegőrző vállalat.
2012. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Ezt én sem értem.

Már nem érint a dolog (sajnos), de gyerekként a nyári szünet volt a kedvenc időszakom.

Ha ezt elvették volna...

2012. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Németországban és Svájcban alapból július 26.-ig tart a tanév, mégsem hőbörögnek.
2012. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Már április közepétől használhatatlan a társaság, júniustól már csak aludni járunk be. Hagyjanak már békén...
2012. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Németországban és Svájcban alapból július 26.-ig tart a tanév, mégsem hőbörögnek."


Rendben, de októberig tart :D. [link]

Meg azért nekik nem két napos év közbeni szüneteik vannak...

2012. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Így van, május közepétől, mikor már elkezdődik a forróság, hőség, már egyszerűen nem lehet megmaradni a tantermekben, nemhogy odafigyelni. Ilyenkor mindenki ingerlékenyebb, júniusban (jobb helyeken) már csak az felel, akinek nagyon muszáj, az órákat is inkább már a jegyek lezárásával, beszélgetéssel töltik.

Én most végeztem el a 12. osztályt, de ha bevezetnék ezt, hogy a gyerek nyáron is járjon iskolába, hát magam is igen mérges lennék, mert nevetséges az elképzelés. Ez a kis szünet mindenkinek jár, a nyár az egész éves fáradalom kipihenésére való, az évközbeni szünetek nevetségesen ritkák, és rövidek, a tanórák ellenben hosszúak, nem beszélve, hogy egy tudományos felmérés szerint a fiatalok hajnali 4 és reggel 9 között alusszák ki a legjobban magukat, így még korán is kell kelni. Jobb országokban (előrehaladottabb gondolkodásmódúakban) csak fél10-re járnak be a diákok, és 2-kor már szabadok. Ez lenne itt is helyes.

Az a szülő, aki pedig nyáron iskolába adná a gyerekét, egy idióta, alkalmatlan szülőnek, és emberileg egy nulla. Miért? Mert amikor elvállalta a gyereket (legyen az az apuka vagy anyuka), akkor tudta, milyen velejárói lehetnek. Hogy a gyereknek mit kell biztosítani, mik az otthoni és egyéb viszonyok és helyzetek. Nagyon sok gyereknevelésre alkalmatlan szülő van manapság, és meg is látszik, hogy a szülő elvárja, hogy más nevelje a gyereket, neki könnyebb lepasszolni. Nevelje a TV, a tanárok, a társadalom, a haverjai, aztán csodálkozzunk, hogy nagykorára olyan lett, amilyen.

2012. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!