Miért hagyjuk a diktatúrát a szeretett hazánkban?
"A Horthy-korszakban szegénység volt, de az országgyűlés legalább mindent megtett, hogy az első világháború által előidézett nyomort felszámolja."
Ezért léptünk be önként a világháborúba? Üzentünk hadat az USÁ-nak és a Szovjetuniónak? Épeszű ember ilyet még komolyan sem gondol.
"Ezért léptünk be önként a világháborúba? Üzentünk hadat az USÁ-nak és a Szovjetuniónak? Épeszű ember ilyet még komolyan sem gondol."
- Mondj egy nemzetet, amelyik ki tudott belőle maradni!
Mire mi beléptünk, ott volt már a német szövetségesek között Szlovákia, Románia, Bulgária, Finnország, stb. Mi voltunk az utolsók. És nagy diplomáciai siker, hogy az eredetileg követelt három hadsereg (a teljes haderő) helyett csak a 2. magyar hadsereg került ki a frontra.
Nyugaton Németország meghódította Dániát, Norvégiát, Belgiumot, Hollandiát, Luxemburgot, és Franciaországot. Keleten a Szovjetunió meghódította Finnország déli részét, Lengyelország keleti felét, Észtországot, Lettországot, Litvániát, és Besszarábiát.
Két nagyhatalom hódítgatott, és a háború elkerülhetetlen volt. Hitler és Sztálin egymás szomszédságában garancia volt erre.
Nekünk pedig - kettőjük között, a lehető legáldásosabb geopolitikai helyen - döntenünk kellett. Jobb lett volna a Szovjetunió mellé állni? Sokan emlékeztek még itt Magyarországon a Tanácsköztársaság napjaira, és már akkor kiderült (ami mára bizonyított tény a történészetben), hogy Sztálin európai offenzívára készült.
Ha nem jön a támadás, már 1942-ben szovjet katonák lopták volna a faliórákat Magyarországon.
Az USA-nak pedig német utasításra üzentünk hadat, amit az amerikaiak - pontosan arra hivatkozva, hogy német kényszer alatt küldtük - nem is fogadták el.
"de mindegy is, mivel Magyarországon '45 előtt nem kapitalizmus volt, hanem feudalizmus. "
Feudalizmus 1820ig volt, amikor is történt a jobbágyfelszabadítás. Tudod, több ipari munkásra volt szükség, mert behozták az országba a gőzgépet. Vasútépítés iparosodás kapitalizmus. Nem tanultál történelmet?
De, tanultam. Csakhogy itt fogalomzavarok vannak. A gőzgép és a vasút még nem jelent kapitalizmust. A magyarság, ha polgárosodó is volt, ugyanúgy feudális társadalmat alkotott.
Nem kapitalizmus volt Magyarországon 1945 előtt, ez egyszerűen ostobaság.
Ma Mo-n nincs diktatúra, bár akár lehetne. Egy legálisan megválaszott kormányunk van, legális eszköz, hogy 2014-ben leváltsuk őket, vagy ha eléggé jól mossák az agyunkat, akkor megtartsuk.
Az a baj, hogy ma nincs kire szavazni. Minden politikus, mindegyik!, mindegy, Kövér Lászlóhoz képest jobbra vagy balra ül, csak a saját zsebét tömi. Van egy herétlen ellenzék, akik mindennek ellenállnak, kivétel amikor a 231 forintos bérüket 750 ezerre kellett megemelni. És van egy minősíthetetlen kormányunk, akik nem tudnak számolni, mert 52% nem egyenlő 2/3-addal.
Széchenyit és Kossuthot most nem kellene belekeverni. Sokat változott a világ mióta ők (Mo. akkori határain kívül meghaltak), nekünk itt és most kell élnünk. Nem a múlton kellene siránkozni, hanem a jelenben élni, a jövőt tervezni.
1, Nem hordozom a vállamon a magyar ezeréves múlt minden búját-baját, így nem érzem kötelességemnek, hogy bármiért is kiálljak.
2, Mindig az van, amit a hatalom diktál, legyen az demokrácia vagy diktatúra
3, Nem érdekel, úgyis elmegyek innen diploma után és szabadabb leszek.
4, Az embereknek inkább csak a szája nagy, minthogy ténylegesen tennének valamit. Ellenpélda: Petőfi, de ő az életéért fizetett érte:
,,Könnyebb komolyan gondolni, mint tenni érte." /Doktor House/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!