Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van még ennyi proletár...

Miért van még ennyi proletár hazánkban 20x év után is?!

Figyelt kérdés

Állandóan ajnározzák a kommunizmust meg pocskondiázzák a hősöket akik vérüket adták 1956-ban az ország szabadságáért."A másik kedvencem meg hogy azok disszidáltak akik bűnözők voltak".Másfél millió bűnöző?!Nevetséges...

Az én családomból is részt vettek a kommunizmus elleni forradalmon.Az egyik ok amiért disszidálniuk kellett , a másik az arisztokrata származás.Mert hát a kommunisták nem dicsérték volna meg a forradalmárokat.

Én külföldön születtem de 92 óta Magyarországon élek.


Felháborító ez a sok proletár.Még mindig a kommunizmus agymosása alatt állnak.

Nem is tudom mit képzelnek maguktól.Egyszerűen elkeserítőek.



2012. jún. 4. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Kedves arisztokrata leszármazott, milyen jogon becsmérled itt a magyar embereket? Ha jól értem, fogalmad sincs Magyarországról, Magyarország történelméről, meg a proletár szó jelentéséről sem. Nos, nem az arisztokraták harcoltak Magyarországon a kommunizmus ellen, hanem a magyar egyetemisták, értelmiségiek, meg munkások, ha úgy tetszik, a proletárok. A proletár nem kommunistát jelent. És ezeken a lapokon sem szoktak kommunisták nagy számban lelkesedni a kommunizmusért, de vannak emberek, akiknek bizony nagyobb volt a létbiztonságuk 30 évvel ezelőtt, de ettől még nem voltak kommunisták, ma sem azok, csak ők a rendszerváltás vesztesei. Vesztettek, és még jól le is prolizzuk őket. Szép, arisztokrata dolog, mondhatom!
2012. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Aki a 21. században felsőbbrendűséget érez azért, mert arisztokrata származású, az egyszerűen undorító ember.
2012. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem érzek felsőbbrendűséget.

A családtagok értelmiségiek voltak és arisztokraták egyben.Az ország szabadságáért harcoltak de sajnos hiába.Csak nem értem miért kell pocskondiázni 1956 hőseit.Hogy a forradalmárok voltak a "rosszak".

2012. jún. 4. 16:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódni, egyre többen lesznek. Nemcsak nálunk.

ha már a proletár fogalmát használod, nem ártana tisztában lenni a jelentésével. Bár, ahogy olvaslak, ez csak egy a sok félreértelmezett fogalomból.

Pocskondiázni a hozzád hasonló gondolkodásúak szoktak, vagyunk itt néhányan, akik más stílust használunk.

Nem tudom hogyan vettek részt a családodból a "kommunizmus elleni forradalmon", azt azonban tudom, hogy az akkori acsarkodók érték el, hogy a szovjet csapatok tevőlegesen beavatkozzanak, sőt, pusztítsanak. Azt is megjegyezném, hogy 1956-ban már nem volt érdemes az arisztokrata származás miatt disszidálni (gondolom, ez csak jó szöveg volt), azt korábban kellett volna, de úgy tűnik, addig mégsem volt rá ok.


Abban egyetértünk, hogy agymosás zajlik. Napjainkban egyre inkább. De - itt is - megpróbálunk a magunk eszközeivel, például felvilágosítással tenni ellene.

Az nem zavar, ha el vagy keseredve. Nem állunk egy oldalon. A Sztálin típusú gyakorló kommunistákat sem az én oldalamon látom. Látok viszont ezen az oldalon sok jóhiszemű, összefogást és egymás segítését igénylő, tenni akaró embert. A látszat csal, mi vagyunk többen.

2012. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A proletár nem feltétlen kommunista. Amúgy ma nagyon kevés kommunista van Magyarországon, és azok is nagyon megosztottak.


'56-ban nem kommunizmus elleni forradalom volt, biztos volt, aki az ellen tüntetett, de ez kisebbség.


Magyarországon sose volt kommunizmus, csak kommunisták voltak.

2012. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

csökkenő életszínvonal, kiszámíthatatlan jövő, gondoskodó állam helyett ... nincs rá pontos (és elterjedt) kifejezés de valami olyasmi ami a szervezett bűnözésre hasonlít, alacsony (és romló) színvonalú oktatás, világrekord a (kereskedelmi) televízióra történő bambulásban. vannak akik csak addig látnak el hogy a stabilitás jó volt, mások látják hogy a kádár-rendszerből lehetett volna fejleszteni olyat ami a megváltozott világpolitikai/gazdasági körülmények között is jobban működne mint ez a mostani (mármint a fogyasztók komfortérzete szempontjából)

arról pedig hogy az emberek mit képzelnek magukról: "a világon az ész van elosztva a legigazságosabban, mindenki úgy gondolja hogy neki elég sok van"

2012. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 CMD ***** válasza:
0%
Ezt pont itt akarod megtudni, ami a melegágyuk? Amúgy annyira sokan nincsenek, csak most ők a leghangosabbak.
2012. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért van sok proletár, mert az elit úgy alakítja a gazdaság szerkezetét, hogy a legtöbb embernek ne legyen esélye mást elérni. A proletár az egy társadalmi helyzet, nem pedig politikai állásfoglalás. (És amit "proletárdiktatúrának" hívtak, azt nagyrészt nem proletárok csinálták, csak azokra hivatkoztak.)


Ha van még, aki ajnározza a "kommunizmust" (az e néen emlegetett Kádár-rendszert), az azért van, mert az az utolsó olyan rendszer, amelyben a többségnek legalább akkor volt létbiztonsága, ha befogta a pofáját. Ez se előtte, se utána nem jellemző.

2012. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező

Szerintem az agymosott jelző rád illik.És ahogy olvasom az írásodat,te vagy az elkeserítő.

2012. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Ez a ködös narancs mámor....majd felébred!!
2012. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!