Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "prolikkal" mi a baj?

A "prolikkal" mi a baj?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy azt írják az emberek, hogy "mert a hülye prolik így meg úgy" stb.,negatív véleményekkel illetik.Én úgy tudom(javítsatok ki ha nem így van)régen a munkásembereket hívták prolinak.Ez nem így van? Ha őket hívták így, akkor mi baj velük?

2012. máj. 16. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
A prolit ma pejoratív értelemben használják. A többségük nem jártas a gazdasági fogalmakban, nem tájékozottak, csak a szájukba rágott szöveget szajkózzák, függetlenül pártállástól. Vannak sajnos ilyen emberek is.
2012. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A proli kifejezés az negatív felhanggal értendő mindig.A kommunista nagy önérzettel bíró buta munkásokat nevezték így,akik csak mentek előre ész nélkül és építették a kommunizmust :)

Manapság is használjuk azokra az emberekre,akik buták, iskolázatlanok és emellett még rosszindulatúak is...

2012. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :)
2012. máj. 16. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
A proletár a római birodalom idejéről származik azt jelenti nincstelen, aki csak a munkaerejével rendelkezik.Emberi butaságot belemagyarázni a proletár létbe maga a butaság!
2012. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

A prolik általában kis igényű szűk látókörű emberek akik a kommunista diktatúrát ajnározzák állandóan meg sírnak a rendszerváltás miatt.A műveltségük igen alacsony , szerintük csak a nagyvárosokban főleg BP-n van élet és a falvakra kisvárosokra azt hiszik hogy ott barbár törzsek élnek.

A prolik szerint egy ember csak más kárából lehet gazdag.Ja , igen a prolik előszeretettel lopnak , meglopják a gyárat elég rendesen.És panaszkodnak hogy ma már nem tudnak annyit lopni mint régen.Mert ma is tudnak de nem annyit mivel jobban a biztonsági intézkedések.

2012. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rossz ezeket hallani, mert én apámtól hallom mindig itthon, hogy "jaj, szegény prolik, milyen rossz helyzetben vannak" meg hasonlók.Amiket írtatok, pl. hogy visszasírják a rendszerváltás előtti időket, sajnos mind igaz rá.Nem tudom megérteni, miért vélekedik így a világ dolgairól.Néha olyan elfogult ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.
2012. máj. 16. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmus alatt gyerekként kezelték az embereket, megmondták mit kell tenni, és azt csinálták. Van akinek erre van igénye. Most sokkal nehezebb érvényesülni, mert tanulni, dolgozni kell érte, akkor elég volt ha bejártál a munkahelyre. A kapitalizmusban farkastörvények uralkodnak, ami nem mindig jó. A nagyobb hal megeszi a kicsit. A szocializmusban nem volt ilyen, ezért vágynak vissza sokan. Nem mindenkinek való a kapitalizmus, mert csak lecsúszik.
2012. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért furcsa nekem, hogy ennyi év után is vannak akik visszasírják a Kádár-korszakot, ma pedig elvakult mszp támogatók.
2012. máj. 16. 12:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a címkézés, én inkább úgy látom, proli szokások vannak. Irigység, lustaság sajnos nem csak kimondottan a prolikra jellemző, pl.

Proli szokás nekem, pl. aki szemetel, bérházban felnőttként is kutyát tart, nőként igénytelen dolgokat vesz fel, és azt mondja, h. "attól jobb", holott Budapesten él : ) Meg proli szokás az is, ha valaki nem képes köszönni.

Ma nincsenek igazi proletárok, mert a gyári munkások többsége viszonylag jól keres, többet, mint egy eladó, vagy ügynök, stb. Nincs proletár öntudat sem, mert nincsenek rendes szakszervezetek.


Mivel apád sajnálja a többi munkásembert, valószínűleg normális ember. A részvét, szolidarítás abszolút nem proli szokás. Az igazi proli örül, ha a másiknak is rossz.

2012. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!