Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégsincs még veszve Erdélyország?

Pro Patria kérdése:

Mégsincs még veszve Erdélyország?

Figyelt kérdés

A legújabb (2011. december) népszámlálás szerint Erdély északi megyéiben összesen 1.067.043 magyar él, és 2.226.201 román.

[link]


Ha csak a magyarok által nagy számban lakott megyéket tekintjük (Bihar, Szatmár, Szilágy, Kolozs, Maros, Hargita, Kovászna), úgy ez szám a 1.017.489 magyarra redukálódik, míg a románok összlétszáma ugyanezen területet tekintve 1.596.258 főt jelent.

[link]


Ez 40%-os arányt jelent a magyarságnak!

Ráadásul ez az arány tovább javítható, ha nem konkrét megyéket tekintünk, hanem az itt-ott esetlegesen lévő tömbrománságokat "lenyessük" róla, és a szomszédos megyék önmagában magyar többségű, ám a maga megyéjére kivetítve kisebbséget alkotó részeit hozzátoldjuk, azaz etnikai vonalat húzunk a megyék konkrét jelenlegi határai helyett.


Ha ehhez hozzáteszünk még egy esetleges lakosságcsere-programot, a Dél-Erdélyben további, szétszórtan élő 170-190 ezer magyarral, akkor az arány 50% felettire emelhető.


Ráadásul a népszámlálás azt mutatja, hogy a románság száma (épp az erdélyi megyékben) csökken, elsősorban az alacsony születési szám miatt, másfelől a tartós kivándorlás okán, így hosszú idő óta először erősödik újra a magyarság, mind számában, mind arányát tekintve.



Emellett Felvidék helyzete még kedvezőbb, a határ közvetlen túloldalán, egy tömbben, színtiszta magyarság él, stabil 500 ezer körüli létszámot őrizve, bármi különösebb probléma nélkül lehetne korrigálni a határt, egy egyszerű "arrébb tolással".


A Vajdaság helyzete sajnos már kevertebb, de szintén nem katasztrófa.


2012. jún. 9. 03:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
60%

09:25: nem cseréljük ki, mert az nem a mi ügyünk.

A nagypolitikának nem az a lényege, hogy ki tud nagyobb engedményt tenni, hanem hogy ki az erősebb. És majd a gyengébb teszi az engedményt.

Komolyan mondom, ha mindenkinek olyan túlzottan szolidáris és pc gondolkodásmódja lenne mint neked, akkor már régen asszimilálódott volna ez a nép, és ebben az országban csak szlávul és románul beszélnének.

2012. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

Aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli! Majd ha a jelenlegi határokon belül rend és béke lesz, akkor beszélhetünk ilyen dolgokról.

Különben Magyarországon is vannak olyan települések ahol a lakosság több mint 40%-a szlovák (Pilisszentkereszt, Kétsoprony, Kardos, Piliscsév, Répáshuta), sőt Mátraszentimrére akárhányszor megyek mindig van valami magyar-ellenes graffiti vagy transzparens kirakva (mondjuk a szlovákok többésge békés, de ott is vannak hülye tini fiatalok meg marhák mint pl. nálunk a Gárda). Csűrhetjük-csavarhatjuk, de Erdély messze van, max. autonómiát kaphat, mint történelmileg önálló terület, de attól még nem lesz benne magyar többség, sőt, valószínűleg ez az autonómia nem is a magyaroknak szólna.

A határok mentén észak-felé pedig valószínűleg mindig is lesz jelentős magyar csoportusulás. Most még a Trianon után ott rekedt magyarok alkotják ezt a tömböt, de ha kitelepítenéd őket sokan akkor is visszaköltöznének, tehát ezen felesleges is agyalni.

2012. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
4%
Persze hogy nincs veszve. A magyart nem lehet olyan könnyen kiirtani pedig a románok már sok mindennel próbálkoztak. De az is biztos hogy a románok békével egy négyzetkilométernyi területet sem fognak átengedni. Harccal kell visszafoglalni ősi jussunkat. A másik gond meg hogy Erdélyt nem jó dolog kettéválasztani. Ezért egész Erdélyt kell visszaszerezni a románokat visszaküldeni oda ahonnan jöttek.
2012. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Kedves 06:31-es!

"A lakosság csere program

sok keserűséget okozna.

Senki nem hagyná szívesen ott a házát,a rokonait,barátait stb."

- Nem kitelepítésről, hanem lakosságcseréről beszéltem. Nincs ebben semmi ördögtől való, erőszak nélkül kivitelezhető.


Kedves 07:00-es!

"Más példát is mondhattam volna, sok mai ország vesztett már területet."

- Melyik veszítette el földjének (nem a tartományainak, a saját területének!) 2/3-át, rajta a nemzete minden harmadik tagját?

Európa legnagyobb nemzeti kisebbsége a magyarság, saját földjén. Akárhogy is próbálják ezt például a millások a britek területvesztéseivel kigúnyolni, ez példa nélkül álló, egyedi.


Kedves 09:25-ös!

- Kérlek, nézz utána, mi a különbség a nemzeti kisebbség, és az etnikum között.


Kedves 10:58-as!

"Különben Magyarországon is vannak olyan települések ahol a lakosság több mint 40%-a szlovák"

- Csakhogy a párhuzam ott bukik meg, hogy itt nem egy-egy településről, hanem megyékről, egész régiókról, milliós számú tömbmagyarságokról beszélünk.


A 40%-os, utolsó válaszoló példája bemutatja, mi a különbség a nemzetszeretet és a nacionalizmus között.

2012. jún. 9. 13:05
 15/29 anonim ***** válasza:

"Csakhogy a párhuzam ott bukik meg, hogy itt nem egy-egy településről, hanem megyékről, egész régiókról, milliós számú tömbmagyarságokról beszélünk."

Én sem gondolom, hogy ez a szám összehasonlítható lenne az erdélyi magyarsággal, de remélem te sem gondolod hogy 3 milliós lakosságból az 1 millió magyar a többség (számtanilag bukó). Lakosságcsere pedig így 2012 tájékán eléggé kivitelezhetetlen történet, márcsak azért is, mert a lakosságcserék országok között történnek. Oké, hogy ők kitelepítenék onnan mondjuk a románokat, de mi ezért mit adunk cserébe? Puszit?

A lakosságcsere az úgy működik, mint a II. vh után Csehszlovákia és Magyarország között: a magyarokaz hazatelepítették Magyarországra, a szlovákokat meg vissza Szlovákiába. Annak lehetne alapja, hogy a Magyarországon élő románokat és szlovákokat áttelepítjük (bár ez elenyésző kissebbség) és a külhöni magyarok visszatelepednek a mai Mo. területére, de gondolom ez nem nagyon tetszene neked.

Meg lehet itt most mondani hogy a lakosságcsere "nem ördögtől való" meg semmi rossz nincs benne, de mikor arról van szó, hogy 180.000 magyart telepítettek ki felvidéki otthonukból és minden értéküket, házukat, vagyonukat hátra kellet hagyniuk, akkor te sem így állsz hozzá a dologhoz. A lakosságcsere addig jó, míg neked jó. Ha már te hátrányosan jönnél ki a dologból, akkor már nem hiszem, hogy annyira akarnád a dolgot.

2012. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


"Én sem gondolom, hogy ez a szám összehasonlítható lenne az erdélyi magyarsággal, de remélem te sem gondolod hogy 3 milliós lakosságból az 1 millió magyar a többség (számtanilag bukó)."

- Mint írtam a kérdésben is írtam, az említett (és képen jelölt) megyékben valamivel több, mint 1 millió magyar, és 1,5 millió román él. Ami a megyékhez tartozó, de amúgy tömbben élő román lakosú, a mi szempontunkból "felesleges" részek levágásával még kedvezőbb képet ad.


A lakosságcserében pedig külön kiemeltem, hogy nem erőszakra gondoltam.

2012. jún. 9. 13:50
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Már ne haragudj de a magyarságot az juttatta ilyen mélyre hogy mindig visszafogottan szerettük a hazánkat és mindenkivel olyan jól bántunk. Nem vagyok soviniszta de már ideje lenne a gyenge, beszari hozzáállásról egy erőteljes politikára váltani. Már így is porig alázták ezt a nemzetet nehéz lesz ilyen mélyről felállni és az emberek hozzáállása se változik. Még mindig ugyan úgy sz*rják le Trianont mint azelőtt.
2012. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
De minek eggyezne bele abba a román kormány, hogy a saját területeiről kitelepítse a saját állampolgárait egy másik nemzet javára, hogy ott a kissebbségből többséget csináljon? Ez nem lakosságcsere, csak egyszerű kitelepítés. Nem értem, hogy ez neki miért is lene jó. Mert hogy itt erősködéssel meg keménykedéssel Magyarország nem fog semmire menni az fix.
2012. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Kedves 14:24-es válaszoló!


Olyan akarsz lenni, mint azok, akiket elítélsz? Nekem a becsületem többet ér, mint hogy


Kedves 14:46-es válaszoló!

"De minek eggyezne bele abba a román kormány, hogy a saját területeiről kitelepítse a saját állampolgárait egy másik nemzet javára, hogy ott a kissebbségből többséget csináljon? Ez nem lakosságcsere, csak egyszerű kitelepítés. Nem értem, hogy ez neki miért is lene jó."

- Nem a határmódosítás előtt, hanem azután. Azaz miután megtörtént az új határvonalak áthúzása, azok a románok, akiknek nem tetszik, hogy jelen helyzetben átkerültek Magyarországba, illetve azok a magyarok, akik továbbra is kívül maradtak, áttelepülhetnek ide, és ők oda.

2012. jún. 9. 14:59
 20/29 A kérdező kommentje:

Lemaradt a mondatom vége:

Nekem a becsületem többet ér, mint hogy Ceausescu útjára lépjek.

2012. jún. 9. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!