Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a sok rinyálás/so...

CMD kérdése:

Miért van ez a sok rinyálás/sopánkodás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az okát én is tudom. Az elégedetlenség, ez világos.


Na de mi a célja? Mi az értelme? Mit ér el vele akárki is, hogy ide leírja a nyűgét? Főleg, ha nem csak egyszer, hanem többször is.


Változott már ezzel valami? A cselekvéssel igen, azzal változott. De a nyavalygással?


Mert nem azt lehet olvasni, hogy "gyertek ide meg oda, tüntetünk ez meg az ellen." Ezt nem, hanem inkább, hogy "így szar, úgy szar, ez a hülye, az cseszte el."


Egyébként vette már akármelyik nyekergő a saját kezébe a sorsát valaha?


Tényleg nem értem, hogy mi értelme ennek az egésznek.


2012. jún. 6. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Én meg azt nem értem, te mit nem értel. Hacsak nem vagy 12-14 éves, vagy az alatti. Mert azt azért tudni kell, hogy a gondolkodást, a beszélgetést, az egymás meggyőzését nem lehet elválasztani a cselekvéstől, sőt ez is a cselekvés része. Az sose úgy ment a társadalomban, hogy na jó, akkor én most indulok, kirohanok és cselekszem. Ehhez kellenek társak, kell egy hangulat, elszántság stb. A történelem nagy fellángolásait, vagy ahogy te fogalmazol, a cselekvéseit bizony többnyire több évtizedes elégedetlenkedés, zúgolódás, töprengés, azaz "semmittevés" előzte meg. Aztán sose lehet tudni, hogy mi lesz az utolsó csepp a pohárban. De amíg lehet, az emberek ódzkodnak a nyílt lázongástól, mert van veszteni valójuk.


Nem megy ez másképp a jelenkori Magyarországon sem. Én is érzem, hogy nagy az elégedetlenség, de hát ki kell várni, biztos megtalálja majd a módját a történelem, hogy ez valahogy cselekvésnek látszó formában is kifejeződjön. És vedd figyelembe azt is, hogy a legelégedetlenebb fiatalok ki tudnak vándorolni, ők így szabadulnak meg a feszültségtől és ettől az országtól. Érthető az is, hogy ők nem itt akarnak cselekedni.

2012. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam:

"‎..Egy bölcs ember egy társaságban elmondott egy viccet, mindenki hisztérikusan nevetni kezdett a poénon.

Utána a férfi elmondta újra a viccet. Mostmár kevesebben nevettek. Azután elismételte ugyan azt a viccet újra meg újra, addig ameddig mindenki unott fejjel reagált a csattanóra.

Ekkor elmosolyodott és azt kérdezte.:

Nem tudtok újra és újra ugyanazon a viccen nevetni, de akkor miért tudtok ugyanazokon a dolgokon siránkozni, örökkön örökké?!."

2012. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2. Ezt én is ismerem.


1. Ha elolvasod az oldalon, annyit látsz, hogy mindenkinek van valami problémája, de arról már fingja nincs, hogy ezt hogyan lehetne és kellene megoldani a gyakorlatban. És ezért veszik hülyére őket, mert igazából semmit nem tudnak a maguk mikroszféráján keresztül.


Ha ezek az emberek felelősségteljesek lennének, akkor lennének konkrét elképzeléseik, és bármi olyat próbálna a mindenkori kormány, ami nem tetszik nekik, akkor fognák magukat, és a szükséges lépéseket megtéve jeleznék, hogy "a-a, ezt felejtsétek el, ha akartok még a Parlamentben dolgozni egy ideig."


Manapság mi van? Meghoznak egy döntést, megy egy sor "mocskos Fidesz/MSZP/Jobbik/Orbán/zsidók/multik/nácik stb." aztán le van tudva az egész. Hát így persze, hogy nem félnek az emberektől.

2012. jún. 6. 20:10
 4/12 Vree ***** válasza:
58%
Azok alapján amit egyesnek leírnak, én félnék kimenni az utcára ha valóban a gyakorlatba ültetnék...
2012. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nem dávid ***** válasza:
41%
Tehát akkor elégedjünk meg a 80-100ezres fizetéssékel ? (annyi a gáz számlám)
2012. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, de ne is a GYK-n nyekeregjetek, mert attól sem fog megnőni a fizetésetek.
2012. jún. 6. 20:53
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Én azokat nem értem akik a Fideszre szavaztak, mert azzal nincs bajom ha valaki Jobbikra, MSZP stbre szavazott de hát a 2/3 ne sírjon már én a helyükben csöndben főnék a saját levemben....
2012. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként tökéletesen igazad van CMD ha valamit akarnak akkor menjenek ki az utcára és ne itt sírjanak!
2012. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!"Tehát akkor elégedjünk meg a 80-100ezres fizetéssékel ? (annyi a gáz számlám)"


Nem tudnád kiváltani a gázt valamivel?

2012. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Tényleg én sem tudom mi értelme.

Inkább lőj fejbe, aztán nem sopánkodok többet.

2012. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!