Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt Rákosi? Miért nem...

Ki volt Rákosi? Miért nem szeretik?

Figyelt kérdés
Még nem tanultuk az iskolában a wikipédiát meg nincs kedvem elolvasni mert túl sok mindent ír, valaki röviden összefoglalná,hogy miért nem volt valami népszerű ember?

2012. jún. 5. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem szeretik mert egy elvakult mocskos kommunista volt.Egy borzalmas ember volt.Terrorban tartotta Magyarországot.Egy borzalmas diktátor volt.
2012. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy konkrétan mik fűződnek a nevéhez?miket tett?
2012. jún. 5. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Egy kopasz csákó volt.
2012. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> a wikipédiát meg nincs kedvem elolvasni mert

> túl sok mindent ír

Kiszedtem neked a lényeget.

"

Pozícióinak megszilárdítására minden eszközt használhatónak ítélt meg. A Svájcban éppen szabadságát töltő Nagy Ferenc miniszterelnök alig öt éves fiát elraboltatta, s csak a lemondásáért, illetve azért cserében engedte szabadon, hogy Nagy soha többé nem tér vissza Magyarországra. Saját bajtársait is habozás nélkül börtönöztette be, kényszerítette emigrációra, vagy végeztette ki, közülük Rajk László esete a legismertebb.

Koncepciós perek

A nevével fémjelzett korszakban az emberi jogok súlyos sérelmet szenvedtek. Sokakat ért megtorlás: a koncepciós perekben kivégzettek száma száz és kétszáz fő közé tehető, 40 ezren voltak rendőri őrizetben, illetve internálva, közel 13 ezer főt (két és fél ezer családot) kitelepítettek, kitiltottak Budapestről. 1950–53 között egymillió embert vontak ügyészi eljárás alá, minden második ellen vádat is emeltek. A rövidesen bekövetkező változások során hozott közkegyelmi rendelet 748 ezer embert érintett. A Rákosi-rendszerben hozzávetőleg 300 ezer embert telepítettek ki és internáltak korábbi lakhelyéről. Főként korábbi földbirtokosok, módosabb gazdák, katonatisztek, állami alkalmazottak, gyártulajdonosok jutottak erre a sorsra. Erre még a második világháború elején meghozott törvények adtak lehetőséget. A legtöbb kitelepítettet mezőgazdasági munkára fogták (pl.: Hortobágy) és embertelen körülmények között tartották.

"

"

1949-ben szovjet mintára új alkotmányt és új államcímert („Rákosi-címer”) is készíttetett, illetve megkezdődött a rendőrállam kiépítése és a totális terror („csengőfrász”) korszaka.

A rendszerre mind párton belül, mind országosan a féktelen terror volt a jellemző. Az időszakot az ÁVO, illetve a belőle önállósított ÁVH kegyetlenkedései, koncepciós perek, az „osztályidegen elemek” gulag-szerű táborokba deportálása, kivégzése, illetve a párton belüli ellenzék pusztítása jellemezte. Ez Rákosi és Sztálin mesterségesen felépített és fenntartott személyi kultuszával, erőltetett kolhozosítással és a nehéz-, valamint a hadiipar teljességgel indokolatlan és gazdaságtalan fejlesztésével párosult, amik együttesen rövid úton általános nyomorba taszították a lakosságot.

1950 és 1953 között 1 millió embert vontak ügyészi eljárás alá, minden második ellen vádat is emeltek. 40 ezren voltak rendőri őrizetben, illetve internálva, közel 13 ezer főt (két és fél ezer családot) pedig egyszerűen kitelepítettek, kitiltottak Budapestről.

"

2012. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

[link]

Ez viszonylag rövid, nyugodtan elolvashatod.


Pedro

2012. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyakizmán Tökül
2012. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!