Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Protekció a munkáért?

Protekció a munkáért?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, 20 éves lány. 8 általánosa van, és buta, meg lusta is. Összejött egy idősebb férfivel, aki ismerősei által banki asszisztenst csináltak a barátnőjéből. 8 általánossal banki asszisztens! Ti mit szóltok ehhez?
2012. jún. 1. 08:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked lenne lehetőséged, hogy az ismerőseid által egy jobb munkát kapj, nem élnél vele? Hagyjuk már..Egyébként meg úgy mutatod be ezt a "banki asszisztens" szakmát, mintha minimum agysebésznek vették volna föl 8 általánossal.
2012. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Jó akkor remélem majd egyszer betévedsz egy olyan bankba ahol 8 általánossal rendelkezők intézik az ügyeid...
2012. jún. 1. 08:21
 3/36 anonim ***** válasza:
69%
Ha magasabb végzettsége van neki, akkor se vagyok oda érte. Ezért intézek szinte mindent interneten. A számítógép nem hülye, legfeljebb én.
2012. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
60%

Minden ember előbb-utóbb megtanulja a munkáját.

Ha volt ilyen lehetősége,akkor miért ne ragadja meg?? Én is simán beülnék egy bankba dolgozni ha valaki betenné a fenekemet és elintézné.Még úgy is,hogy semmi banki tapasztalatom nincs.De tudom,hogy bármikor bele tudnék tanulni..

Engem nem zavar.Nincs senki arcra írva a végzettséges,szakmai gyakorlata.Az is lehet,hogy voltam már olyan ügyintézőnél akinek csak 8 általánosa van,és ő intézte a banki ügyemet.

2012. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyre indokolatlanul magas végzettséget kérnek.Ilyen esetekben viszont kiderül, hogy sokszor teljesen felesleges, hogy érettségije, diplomája legyen az ilyen-olyan ügyintézőnek, adminisztrátornak.Az a lényeg, hogy ügyesen betanulja és elvégezze a feladatát, nem pedig az, hány diplomája van.Nem is biztos, hogy olyan buta, ha ilyen jó partit csinált...
2012. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:

Azért ahhoz, hogy Marika néni 500.000-es megtakarítást lekösd újabb 6 hónapra meg hogy megnézd kinek mennyi van a számláján nem kell atomfizikusnak lenni :-))

Nyilván nem ő intézi a nagy cégek ügyeit, nem foglalkozik hitelekkel és befektetésekkel.


Olyan szempontból gáz, hogy a főnökének több dolga van vele és hogy ha süt róla hogy buta az eléggé rossz fényt vet a bankra.


Ráadásul ma már a bankok nem az ügyfélkiszolgálásra mennek rá, hanem az értékesítésre. Nem az a lényeg, hány átutalást pötyög be 10 perc alatt hanem hogy hány biztosítást ad el.


Szerintem is irigy vagy, bocs :-(

2012. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért tart itt az ország ahol, mert olyan emberek ülnek olyan székekbe és van olyan állásuk amilyen akik a mindennapi életünket befolyásolják. azaz "HÁTRÁLTATJÁK". Mert Ha bemegyek a Bankba és kérdezek valamit 80%-ba a vállasz az, hogy ő azt nemtudja!

Illetve a megvásárólt vagy kitudja milyen hamisitott diplomával tör felettem-feletünk pálcát.

Ez a dolog is sokat vett a lapba, hogy itt tart az országunk és életünk. De ez világszertre is igaz lehet szerintem! Hisz válság van, amin nem is csodálkozom, míg ilyen emberkék írányitják a gazdaságot. Na őket kellene kivenni a rendszerből, lehet jobb lenne minden. Ez is ok lehet a válság kirobbanása ha az kreált vagy sem!

2012. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%

ma 09:04

Amióta világ létezik,és pénzért dolgoznak az emberek mindig is voltak ilyen helyzetek.Szóval az ország nem azért tart ahol tart,mert nem a szakmát tanuló emberek dolgoznak benne.

Vannak szakmák ahol igenis kell a végzettség.(mondjuk ott is vannak kontárok)

De a banki szakma nem olyan vészes ha valakinek nem ez a végzettsége, mégis benne dolgozik.

Sokszor tapasztaltam életem során,hogy akikről azt hittem szakemberek,nem voltak azok.Mégis sokkal ügyesebbek,okosabbak voltak mint a szakmabeliek.

Én is protekcióval jutottam a jelenlegi munkámhoz.

Nincs se nyelvvizsgám,se diplomám.Mégis Angliában dolgozom egy nagy raktárüzletben mint raktári asszisztens. Az argosban dolgozom és a raktárban titkárnői munkát végzek.2 hónap alatt simán mindenbe beletanultam,és ma jobban csinálom mint a tanult irodista..(pedig még ma is gondjaim vannak az angollal,de nincs para..van szótár..

A kérdezőnek is csak ezt tudom mondani.Azért mert 8 általánosa van a lánynak,még lehet okos ember.Sőt a munkáját is elvégezheti jól.Simán beletanulhat ő is..

2012. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

Az a gond a vállasoddal, hogy egyoldaluan írod le a dolgot és szemléled azt!

Kik miatt lett válság???

A bankok miatt!

Kik, miért nem tudják fizetni a devizahitelt???

A bankok rossz és egy bovli hitel konstukció eladása miatt!

Még mielött megcáfolnál ezek miatt, akkor már is mondom a kontrát!!!

Most miért nem folyik a csapból is a devizahitel és 0% önrész???

Mert hozzánemértő pénzéhes emberek találták ki az egészet, na ezért tartunk itt ahol...!

Most meg ők az állszentek, hogy annyit mond csak az ablakon túlról, hogy ezt Ő " Nem tudja ".

Bezzeg akkor mondta a magáét, na most mondja, miért nem mondja! Csak küldözgetnek össze vissza az egyik embertől a másikig. Ez nem csak a Bank szférába lehet vele találkozni, hanem bármelyik szólgáltatróhoz ha bemegyek.

2012. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:

Ha egy 3 diplomás ülne ott, azzal meg az lenne a baj hogy lenézi az ügyfelet. Tapsztalat.


Devizahitel: akinek csak lakáshitele volt, azok közül kevesen dőltek be. De aki bejött hogy "vennék 15M-ért házat, kérek 17M hitelt mert fel kell újítani, be kell rendezni" azok dőltek be. Mert ha a bank nem adott (mert NEM adott) akkor ment a Providenthez vagy a másik bankhoz. És a válságra máris ott volt a lakáshitel, a kocsihitel, az áruhitel, a hitelkártya, a "már nem is emlékszem mire kellett" személyi kölcsön.

2012. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!